Kakav je M3 za odrzavanje? E36?


Recommended Posts

Koliko je skuplji recimo od 325i e36?

Dajte neka poredjenja nekoga ko je imao tako nesto

Link to post
Share on other sites

Ja znam saleta koji je imao m3 i cekaj da on napise nesto. Ali ono sto ja znam skup je u pm. Ako mislis da ga odrzavas kako treba. A ako mislis da ga budzis onda je isto kao 2.5

Link to post
Share on other sites

jezivo je skup ko ti kaze da nije laze

prvo zato sto su sve kante jer ih nisu odrzavali ili ako jesu radili su ih neki dundjeri !

terosi minimum 16l ako ga mazis , M ne mozes da mazis jer te tera da ga gazis !

pocevsi od potrosnog materijala pa nadalje sve je dupo skuplje !

ATE diskovi predni za 2,5 9000din za M-a 16000

pa tako dalje....

ali opet kazem u bgd na prste jedne ruke mozes da prebrojis dobre a ako su dobri nisu na prodaju!

ja znam mozda dva u bgdu da su u dobrom stanju sve ostalo su rupe bez dna!!

toliko od mene

Link to post
Share on other sites

Sve duplo, to ti je dovljno da znas...

Podji od diskova, preko protokomera, zatim solja prednjih amortizera, registracije itd...

Da ne pominjemo vitalne delove motora i ostalo....

Link to post
Share on other sites

Cekaj dok Milan M3 vidi post, mislim da ce ti on ubiti volju za kupovinu M-a. Znam iz njegove price ( a i video sam par puta ), kako kesira veliku lovu za delove koji su 100% orginalni. Jednom je stavio gumu kardana od 325 jer nije bilo u Nisu za M-a, istu je auto pojeo za mesec dana. Godisnji troskovi za M-3 E 36 iznose preko 2000 eura bez registracije. Veruj mi ..... Ako ga odrzavas kako treba i nesluzi ti kao vikend auto.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

4,5 godine m3 e 36 vozio..brate radio sam na carini na punktu sa dobrim kombinacijama i pozamsnom kintom n akraju meseca i uspevao sam da ga vozim..ali para treba kao blata..jos kad te bilo koji majstor vidi i vidi da vozis M-a preko reda te pusta i krene da lupa po usima,cist primer mitic lopov iz Nisa jedan primer samo da kazem tj jedan servis..auto je kao prezubio to mi je on rekao tada cisto sam otisao da vidim da ga stavim na komp i da vidim ima li greske i on kaze pa malo ovo malo ono..ostavim ga ja da radi on kaze dodji za 3 sata dodjem ja malo ranije oni kao zavrsili sa promenjenim filterom goriva cena svega je bilo 450 eura znaci cetiristo pedest eura zasta bre...da ne pominjem zuca iz paracina jedni on korektan po malo ovi drugi zarko iz podgorice sto je bio u servisu ovlascenom ma daj..treba para ko blata na carini da radis kao i ja pa ne bi bilo para..mada..pozelim ga opet...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

odzavanje m3 e36 ti je +20% u odnosu na 325i ili 328i e36. ta veca cijena se odnosi na dijelove koji su kod m3 veci i samim time skuplji: kuplung, kocnice, benzin, mozda gume...razlika je relativno mala u odnosu na veci gust koji pruza.

Link to post
Share on other sites
odzavanje m3 e36 ti je +20% u odnosu na 325i ili 328i e36. ta veca cijena se odnosi na dijelove koji su kod m3 veci i samim time skuplji: kuplung, kocnice, benzin, mozda gume...razlika je relativno mala u odnosu na veci gust koji pruza.

20% gde li ti taj procenat nadje smesno..benzin nije skuplji cak mi je 328 cabrio trosio vise i 325 kad se setim...kad pomislim kako je m malo trosio 10 l na otvorenom je maksimum saklasika voznjom do 150 ibarskom..i sto bi gume bile skuplje ne razumem..

Link to post
Share on other sites

Gume su skuplje jer uglavnom ide veca dimenzija, mnogo vise snage pa vise trose u ubrzavanju i kocenju.

Druga skuplja stavka je ulje, jer retko ko kupuje tako skupa ulja za 325, pre svega jer nema rezime rada kada pregoreva klasicno ulje, dok kod ///M-a toga ima.

Treca stavka su kocnice, koje nisu istih dimenzija pre svega, pa su manje kolicine potrebne trzistu (broj komada), sto znaci manje serije, dalje skuplje po komadu.

Ostale stvari su zaista samo 20ak % skuplje, kada se porede samo i iskljucivo originalni delovi.

Najveci je problem sto su stariji modeli iz M odeljenja prilicno pohabani i ceste traze intervencije...

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Koliko je skuplji recimo od 325i e36?

Dajte neka poredjenja nekoga ko je imao tako nesto

slucajno sam imao 325 a sada imam m3 e 36...ovako...325 je isao i manje kostao ali daleko da je i on jeftin..a M-a,dok sam zategao i utegao...postao je vikend auto...generalna motora,korpa,lamela,farbanje,felne,gume,diskovi,solje,amortizerikugle,spone,letva................ali to zadovoljstvo-nema cene!

Link to post
Share on other sites

a jel ti vidis da ja nisam video ?

Hahahahahahahahaa a jel viite vi kako ovo smesno zvuci hahahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites