Chip tuning


Recommended Posts

Vidim prica se o povecavanju snage motora a niko ne kaze konkretno ko to radi kod nas.

Predpostavljam da BMW Klinik to radi (Klinik ako chipujes, stavi sam svoju reklamu ovde) ali ima li jos nekog.

Ako znate ko radi chip tuning kod nas, ostavite ovde njihove podatke, samo bez onog u fazonu, svaki automehanicar ti moze ubrzati auto. Znam i je da moze svako, ali kakav ce motor biti nakon 5-10.000 km.

Ajmo ljudi, dajte nekoga ako znate, verujem da mnoge to zanima.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ti ces samim cipom smanjiti vek motora....Klinik ne cipuje kola bar ne jos za sada ........imas kod curcica mada ne znam da li bi oni cipovali obican motor zajebavaju nekad(KAO NE RADE STARUDIJE IDIOTI).....

I da li bi ti uspesno sredili i li sjebali posle kompljuter sve ima svoje....

a imas razne druge nacine za povecavanje motora :big_boss:

Link to post
Share on other sites

nikad chip ...... mnogo para a malo konja ...... skupo a glupo

Link to post
Share on other sites

nikad chip ...... mnogo para a malo konja ...... skupo a glupo

U temi max speed sam rekao da kazemo koliko nam masine idu, pa nakon toga da otvorimo ovde novu temu, kako sami da poboljsamo performanse. Mislim na dogradnju delova.

Naravno, pritom mislim na bar neko poboljsanje a da nije papreno skupo.

Link to post
Share on other sites

pletena izduvna grana ..... relativno malo para a mnooogo bolja snaga

Link to post
Share on other sites

minimum 100e za polovnu je cena pa navise

mudro zboris mile , jako bolje ubrzava sa njom

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nek me neko ispravi ako nisam u pravu,ja mislim da sa pletenicom dobijas sto se tice performansi veci obrtni moment tj bolje ubrzanje i naravno bolji zvuk.

...sa pletenicom gubis malo obrtnog momenta na niskim obrtajima ali zato dobijas vise snage na visokim !!!

...a sto se tice cipa dobija se oko 5-10% zavisi od softwera u njemu ! ...ovih dana se igrao sa jednim za M50 i uporedjivao sa stock i ima razlike :D

Link to post
Share on other sites

...ovih dana se igrao sa jednim za M50 i uporedjivao sa stock i ima razlike :D

Na koju foru si uspeo da se '"igras" sa tim softverima? Kako si dosao do koda i za jedan i drugi?

Mene to strasno interesuje ali nikako nisam uspeo da nadjem kako se uopste dolazi do koda..

Mnogo bi mi znacilo kad bi mi malo pojasnio sve to oko kodiranja chipova...

Link to post
Share on other sites

Na koju foru si uspeo da se '"igras" sa tim softverima? Kako si dosao do koda i za jedan i drugi?

Mene to strasno interesuje ali nikako nisam uspeo da nadjem kako se uopste dolazi do koda..

Mnogo bi mi znacilo kad bi mi malo pojasnio sve to oko kodiranja chipova...

...nismo se razumeli, mislio sam na kompjutere odnosno cipove ! :)

...imam dva chipa i dva kompa pa sam uporedjivao sta se dobije sa 'cipovanim' u odnosu na stock !

...a sa menjanjem mapa se jos nisam igrao ali ima ljudi koji i to rade pa ako su voljni mogu da ti objasne ! :D

Link to post
Share on other sites

Nemam pojma o cemu tacno pricate ali ako mislite na kod, ja sam ih jednom prilikom video gomilu i to za svaku seriju. Ako je to, to, onda samo treba program za menjanje parametara i eto ti chip tuning-a :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Kod Cureta u BG ti je najbolje da radis............ti se secas mog passata,uradio je savrseno i to sto su mnogi ovde u zabludi da skracuje vek motora-cista zabluda......kazem iz licnog iskustva,nikad mi cip nista nije sjebao na autu,motoru,,,,,,,,,,,,,,

sto se tice puno para,malo konja...........stvar je relativna,i ovo se odnosi iskljucivo na benzince,a za dizela bi rekao malo para puno zadoviljstava! B)

Link to post
Share on other sites

Kod Cureta u BG ti je najbolje da radis............ti se secas mog passata,uradio je savrseno i to sto su mnogi ovde u zabludi da skracuje vek motora-cista zabluda......kazem iz licnog iskustva,nikad mi cip nista nije sjebao na autu,motoru,,,,,,,,,,,,,,

sto se tice puno para,malo konja...........stvar je relativna,i ovo se odnosi iskljucivo na benzince,a za dizela bi rekao malo para puno zadoviljstava! B)

Curcic u ns i curcic u bg su dve firme noje nemaju dodirnih tacaka jelda

Link to post
Share on other sites