Chip tuning


Recommended Posts

osobno sam vozio 330d e46 chipovani i nije mi mogao nidje zapeti 330 benz koji je po rjecima njegova vlasnika chipovan ovo ono ali nidje ga ni na pravcu nista isprobali smo drag 402 i opet diesel dere za par duzina auta

pa 330d dere 330i i bez chipa po svim parametrima :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

brate da ti pravo kazem kod nas bolja loza nego nafta ( kazem na podrucju ljubuskog) cistija je

ja pred BMW vozim i od starog merc 123 240D i golf 1 1.6d i oba przim maximalno do 160 hahaha a primjetio sam na lozi da mi manje trosi i ide bolje nafta je za nevjerovat kako prljava treba filtere svaki mjesec dva mjenjati to nije normalno

kod nas ko god ima novijeg diesela sa dizekt ubrzigavanjem svi se zale na to

najtrazeniji su kod nas malo stariji modeli 320 sa bosch pumpom oni su izdrljiviji na ovo govno od goriva

Link to post
Share on other sites

brate da ti pravo kazem kod nas bolja loza nego nafta ( kazem na podrucju ljubuskog) cistija je

ja pred BMW vozim i od starog merc 123 240D i golf 1 1.6d i oba przim maximalno do 160 hahaha a primjetio sam na lozi da mi manje trosi i ide bolje nafta je za nevjerovat kako prljava treba filtere svaki mjesec dva mjenjati to nije normalno

kod nas ko god ima novijeg diesela sa dizekt ubrzigavanjem svi se zale na to

najtrazeniji su kod nas malo stariji modeli 320 sa bosch pumpom oni su izdrljiviji na ovo govno od goriva

ni ovde nije ništa bolje

koliko je kvalitetno gorivo pre mesec dva pobrljavila mi elektronika boš pumpe :pilot:

ja sam se vozio u 320d 2001god chipovanog i stvarno mi nije bilo dobro kako ide...pogotovo u brdu,ne stizes ga shaltati!

ja sam vozio čipovanog 320d šta da kažem osim 666 i 999 :pilot: :) ne oseća ni brda ni benzince

Link to post
Share on other sites

ma meni nije skupo gorivo ali da je kvalitetno sad idem 30 kilometara dalje sipam na OMV benzinskoj razlika ko nebo i zemlja od INA goriva auto ljepse ide mirnije radi a trosi manje do 1 i po litar na 100 km

ja nisam vjerovao kad su mi govorili ali ima 2 mj . samo ga sa omv hranim

p.s.jedva cekam da dobiju super 100 prelazim na njega nebrigaju me posljedice :)

Link to post
Share on other sites

pa 330d dere 330i i bez chipa po svim parametrima :)

Po parametrima manje potrosnje da, ali od 0-100 330d (i to sa 204 ks da vas castim jacim modelom ) ide 7.2sec, a 330i 6.5sec, medju ubrzanja od 80 do 120km/h ima bolja dizel za 0.4sec al koga zabole za tako nesto ako se trkamo, i ako se nadjem u takvoj situaciji bacicu benzinca u nizu i u obrtaje gde ce mi biti najbolji obrtni momenat i opet ce biti aj cao.

Tako da je nemoguca misija za standardnog 330d odvaljivanje 330i kako se to ovde prica.

Za cipovanog ne znam tacno kakva je situacija, naravno da dere 330i ( sa ili bez cipa nebitno )iz zajebancije, od toga opet nema nista al u svakom slucaju na duzu eksploataciju, pogotovu na odsravljivanje gasa u meri da bi se drzao sa benzincem ( a ne svaler gasove ) razne muke ce ga snaci.

Ps: Da posle cipa ide bolje to i sam znam, al u snagu koju deklarisu ti sto to rade neverujem ama bas nimalo, treba to posle cipa terati na valjke!

ja koliko znam chip je "stvarchica" na kolima koja je ok ali na motorima sa ubrizgavanjem ne donosi neq znachajniju razliq. svi oni kazu `u brate oseti se i to znash kako`... hmmm.....? e samo kod motora sa direktnim ubrizgavanjem je pricha mnogo drugachija. tu, koliko znam, "moch chipa" je neverovatna...

mada, 750 e32 koja ima 299 stock, sa chipom dobija 350 hp, mislim da je upitanju alpinin chip

u svakom sluchaju i ja sam u pogledu tuninga samo za chistu mehaniq

i na dizelima sam chuo da se dobija extra sa chipom

Mozda 350ks ( ako pod rec cip podrazumevaju ugradnju kompresora, ili kompletnu preradu glava, sa ugradnjom sportskih bregasti, promenu sistema ubrizgavanja, izduvnog sistema...)

Link to post
Share on other sites

Ps: Da posle cipa ide bolje to i sam znam, al u snagu koju deklarisu ti sto to rade neverujem ama bas nimalo, treba to posle cipa terati na valjke!

evo ja sam bivseg passata tdi od 90ks terao na valjke i sta je ispalo,pa proceni koliko se deklarise i sta pricaju

glogism0mc.jpg

Link to post
Share on other sites

Za pasata svaka cast Glogi, posle gledanja ovog diagrama, ubedio si me da oteram clia kod bobana da vidim koliko sam dobio cip tuningom.

X5d 2001-2003 ( 184ks ) dobro sporiji od X5b 2001-2003 (231ks) 10.1sec = 8.5sec

X5d 2003-2006 ( 218ks ) ista ubrzanja X5b 2003-2006 (231ks) 8.3sec = 8.3sec

Pod chip se podrazumeva samo chip

Znam ja sta se pod tu rec podrazumeva, al jos bolje znam koje parametre cip moze da promeni na atmosferskom motoru i koliko se time moze dobiti.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Aj nek mi neko proceni koliko mogu da dobijem na M5 E34 sa chipom, koliko sa pletenom izduvnom granom, koliko sa KN pecurkom.

Rekli mi da cu chipom dobiti 12%, za 250eura. Znaci 38ks. To bi u sumi trebalo da bude 353ks.

Neko je pomenuo da potrosnja ide u nebesa.

Kod dizela 530d i 330xd sam licno bio svedok da se smanjila za pola litra-litar. To se odnosi na normalnu voznju, tipa kad pretices, pretices pun gas, na otvorenom sve preko 150...

E sada, sta se sa benzincima desava kada se voze normalno, da li skace potrosnja obavezno ili ne?

Mene to bas zanima.

Link to post
Share on other sites

Hajde da se ne ponavljam, neko je vec rekao, predpostavljam, a mrzi me da citam predhodne strane, no u svakom slucaju da ponovimo, posto pitas nesto sto je netacno.

1. Sa pletenicom ne dobijas nijedan konjic.

2. Sa KN filterom ne dobijas nijedan konjic.

I 1 i 2 ti donose samo da ti motor prodise, na ulazu i izlazu.

Osetices poboljsanje u ubrzanju, bolje vuce itd, ali pri krajnjoj brzini, nista.

Cipom vec dobijas konjice jer se prosto receno menjaju parametri u kompu, tacnije dovodis motor do krajnjih granica izdrzljivosti. Da bi motor bio dugovecniji fabrika mu ostavi malo lufta ne opterecujuci ga do kraja, a ti samo to menjas i to ti je cela prica.

Nego jos jednom da ponovim da se ne zanosite da pletenicom i KN filterom dobijate vise snage jer to nije ni najmanje tacno. Naravno, dobro je imati ih, bar da ti motor lepo dise.

Link to post
Share on other sites

H&S chip tuning kod tebe daje 30 konja

Miki reci mi da li znas sta ce se desiti sa potrosnjom?

Mislim jasno mi je da kada ga kidam, da ce i potrosnja da kida vise, ali u obicnoj, tj normalnoj voznji?

Trenutno mi trosi previse za moj ukus. Prosek mi je 22-23litre...

To moram da privedem normali, mislim da nije dobro ustelovano otvaranje leptira i ima prekratak prenos.

I drugo pitanje, hoce li sa chipom ici kao 3.8?

Jbg, trenutno imam kraci menjac i mogu ti reci da je na ispod 6 sekundi kada bas lepo startujem.

Jedan citav dan smo cepali ortak i ja 0-100. Nas dvojca u kolima, i rezervoar pun do cepa.

Znaci nikakav problem nije bio da napravimo 6.1-6.2. Bilo je dosta puta 5.9 i 6.0.

Imali smo i vreme 5.6 i 5.7 ali smo to odbacili jer je velika razlika. Cekam samo da iskontrolisem sat na navigaciji, da ne laze djubre. Prema menjacu i racunu moze samo da laze u moju korist :) ali videcemo, pa cu okaciti to i sva ostala merenja koja budem pravio.

Vidim da znas o ovome, a i tvoj nick mi se svidja pa mislim da bi mogao da mi das vrlo uverljive podatke :)

Link to post
Share on other sites

Hajde da se ne ponavljam, neko je vec rekao, predpostavljam, a mrzi me da citam predhodne strane, no u svakom slucaju da ponovimo, posto pitas nesto sto je netacno.

1. Sa pletenicom ne dobijas nijedan konjic.

2. Sa KN filterom ne dobijas nijedan konjic.

I 1 i 2 ti donose samo da ti motor prodise, na ulazu i izlazu.

Osetices poboljsanje u ubrzanju, bolje vuce itd, ali pri krajnjoj brzini, nista.

Cipom vec dobijas konjice jer se prosto receno menjaju parametri u kompu, tacnije dovodis motor do krajnjih granica izdrzljivosti. Da bi motor bio dugovecniji fabrika mu ostavi malo lufta ne opterecujuci ga do kraja, a ti samo to menjas i to ti je cela prica.

Nego jos jednom da ponovim da se ne zanosite da pletenicom i KN filterom dobijate vise snage jer to nije ni najmanje tacno. Naravno, dobro je imati ih, bar da ti motor lepo dise.

auuuu ala si se ti nalupao gluposti, brisi ovo !!!!! :)

Link to post
Share on other sites

u klinikovom postu e30 335 imas slike pletene grane od m5 pa uporadi sa tvojima!!!

Hvala Borko, ja sam umislio da pletena grana znaci da je napravljena od pletenog creva.

Imam to sa slike...

Link to post
Share on other sites