Chip tuning


Recommended Posts

  • 11 months later...
  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ovako, ima godinu ipo da sam chipovao 320d, sa 136, na navodnih 166 KS.

Nema nikakvih problema, ni problemčića, sa chipom sam presao 27.036,00 km i sve radi perfektno.

Jedino sranje je što se navikneš, pa osećaj euforije nestane, ali takvi smo mi nikada zadovoljni!!!

Topla preporuka svima koji se razmišljaju!!

I da ne smanjuju se servisni intervali, ne dimi ništa više nego što je dimio( ja sam mom vadio katalizator), uredno prolazi tehnički i šta još reći... :)

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 2 months later...

Ovako, ima godinu ipo da sam chipovao 320d, sa 136, na navodnih 166 KS.

Nema nikakvih problema, ni problemčića, sa chipom sam presao 27.036,00 km i sve radi perfektno.

Jedino sranje je što se navikneš, pa osećaj euforije nestane, ali takvi smo mi nikada zadovoljni!!!

Topla preporuka svima koji se razmišljaju!!

I da ne smanjuju se servisni intervali, ne dimi ništa više nego što je dimio( ja sam mom vadio katalizator), uredno prolazi tehnički i šta još reći... :)

Derane, kazi ti nama gde si se chip-ovao i kol'ko novaca je kostalo?

Link to post
Share on other sites

evo da i ja iznesem svoje iskustvo sa CT. ja sam cipovao moj M44. ne znam koliko sam dobio realno a na papiru 15ks i 20nm. ono sto mogu da kazem je da posle cipa lakse prima gas i nekako mnogo lakse ide. ne moram da ga stiscem da bi postigao ubrzanje kao ranije tj manje stiskam gas nego pre. ovaj motor je inace elastican a sad je cini mi se jos elasticniji jer mogu da ga vozim na vrh gasa u petoj brzini bez da cimne ili da se zakaslje. potrosnja se takodje smanjila i to za ceo litar pri voznji svaler gas tj ono peta brzina na vrh gasa 40 na 1200-300rpm. ubrzanje do 100 nisam merio kao ni krajnju brzinu. kapiram da bi se eventualno jos vise osetio boljitak da je corba kao sto nije. kako god, ja sam zadovoljan, ako nista drugo vidim da je sagorevanje bolje jer u izduvu vise nema garezi. Ovo zadovoljstvo je mene izaslo gratis jer mi je ortak radio a inace kosta 160e (http://www.novaspeed.rs/). neki ljudi nisu zadovoljni njegovim radom ali ja sam do sada radio kod njega 3 auta ukljuci i ovaj sad i prezadovoljan sam. sistem isti kao i kod drugih, skida se stock softver, salje za DE a oni vracaju modifikovan. sto se otvorenog filtera tice, po meni nema svrhu ako nema direktan dotok hladnog vazduha a ispod haube bez termo zastite moze samo da smanji snagu motoru. panel filter vece propusne moci je po meni prava stvar. takodje nisam pristalica otvaranja izduva na stock motoru jer jedino sto dobijete je galama, placebo efekat i gubitak obrtnog momenta na nizim obrtajima. sto se tice pletenice vozio sam je na jednom od predhodnih automobila ali je pored toga glava radjena na SUPER START kao za Gr. N 1400cc ( miskoM zna o kom je autu rec). u pitanju je bila supersprint 4-2-1 i secam se da mi je buda visnjic jednom prilikom rekao da su pletene grane zivi konji ali tu je red velicina 5 do 10 ks zavisno od jacine motora na koje se stavlja. neko pomenu i olaksavanje zamajca. skidanje jednog kg sa zamajca je jednako skidanju 10gr sa ukupne tezine automobila i takodje na stock motoru nema ama bas nikakve svrhe. sta vise ako se uradi nestrucno i ako se ne izbalansira kako treba moze da napravi haos. kome je do veceg ubrzanja nek olaksa auto i eto mu boljeg ubrzanja.

bilo kako bilo, koliko god da nabudzite auto vrlo brzo se naviknete na tu snagu i postane vam malo pa bi zeleli jos. prvo moje iskustvo sa podizanjem snage bilo je na Audiju S4 2.2T na LPG gde smo sa 230ks snagu podigli na 265ks i mozete smao da zamislite kako sam se osecao kada sam nakon remapa otisao da probam auto. znaci iso je na plinu kao i na benzinu. na auto putu BGD-NS 260 kao od sale. odusevljenje je splasnulo vec posle mesec dana a pogotovo kada sam dobio informaciju koliko bi trebalo da odvojim novaca za sledeci stepen podizanja snage na 305ks.

Ko stvarno zeli time da se igra najzahvaliniji motor trentno za podizanje snage je 1.8T iz Audija. na njemu samo chipom podizete znagu za 50ks a za nesto malo vise novaca, red velicina 1000e mozete da ga nagurate na do 300+ks. budjenje atmosferca je papreno skupo i nije za nas obicne smrtnike. ono sto je dobro kod BMW-a je upravo M20 i M50/52 motorizacija i pravljenje strokera tj:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

imam octaviu 1.9 110ks! chip sam odradio kod curcica na 90000 km!

stvarno ide mnogooo bolje i startnija osetno

,sad ima kao 141 ks i 190000 km. znaci 100.000 km sa chipom i nikad se nista nije pokvarilo

niti trosi ulje! jedino mi malo smeta sto dimi

takodje imam 530d e39 193 ks chipovan na 226, na njemu nisam nesto primetio

da je startniji ali zato 250 ide kad hoces. dok je pre isao 230-235 jedva

isti problem: dimi kad ga stisnes

sad sam uzeo i 520d e60 163ks pa razmisljam i njega da chipujem!

on ima onaj filter cestica pa nebi trebao da dimi, jedino me brine

da taj filter cestica nebi pre vremena stradao!

inace 520 ide odlicno sa svojih 163 ks, 230-235 da ne verujes za fabricki 2.0d

kao e39 3.0d , jedino je e39 nesto startniji

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
  • 9 months later...

sama pletena grana nedaje ama bas nista,kao ni sam K&N filter/panel ili nesto drugo sam chip tu i tamo daje neke rezultate.

najbolji je kombo svega ovog...

ja sam nedavno odradio port&polish, port match, trokutno upustanje siceva, spustanje glave,skracivanje vođica ventila, HARTGE pletene grane, cat delete, stavio srednji protocni lonac, m50 dizne i sad jos cekam Wild chip iz UK od Speedtoucha pa cu prenijeti rezultate...

Link to post
Share on other sites

ljudi a gde bi ja mogao da vratim moju fabricku mapu sto me nervira kad mi baci onaj crni dim kao da vozim onaj auto za zaprasivanje komaraca inace imam e46 dizela 150ks

Tamo gde si cipovao auto. Valjda su sacuvali fabricku

Link to post
Share on other sites

svaka cast, tako se to radi. . . lepo je kad imas gde to sve da odradis

ispred kuce, pod vedrim nebom...od svih sastojaka u receptu najvaznija je volja!

evo zena me uslikala kad sam privodio radove kraju....auto je bio odma iza mene..

578921_423152934371025_803861250_n.jpg

Link to post
Share on other sites