Recommended Posts

Sad sam tek pazljivije procitao prethodne postove - klinik i jos neko ti je vec napisao da ta kataloska vrednost nema veze sa pritiskom - onda je moj post suvisan ali jebiga...sad.

Saznaj vrednosti u BAR-ima koje treba da budu za taj motor (napisao je klinik oko 13-14bar) pa premeri ponovo sa manometrom koji ima skalu koja meri pritisak u BARima...

Link to post
Share on other sites
M30 - sa jednom diznom???

M40 - sa sest cilindara???

...mozes ih prepoznati po plinu???????????

Prelistaj malo forum pre nego sto pocnes da pises ovakve stvari!!!

Mala ispravka svi BMW motori preko 2.0 kubika su sa šest cilindara M40 motor nosi moj 518 i on je naravno sa četri cilindra M30 motori koji se ugrađuju u kockicu do 1988 ako su u inection varianti monopoint su 99%sam siguran s obzirom da sam pre nedelju dana rasturio jedan takav na strane table.Moj 525 24v M50 motor sa plastičnom granom završio je na placu Verano motorsa pre 3 godine u BG-u bio je multi point u to sam sto posto siguran .Poenta je bila na tipu ubrizgavanja a ne inžinjeringu motora.M30 M40 M50 motori nose tu oznaku zbog inovacija u inžinjeringu motora

.Da li ovakav odgovor odgovara.

Link to post
Share on other sites
Sad sam tek pazljivije procitao prethodne postove - klinik i jos neko ti je vec napisao da ta kataloska vrednost nema veze sa pritiskom - onda je moj post suvisan ali jebiga...sad.

Saznaj vrednosti u BAR-ima koje treba da budu za taj motor (napisao je klinik oko 13-14bar) pa premeri ponovo sa manometrom koji ima skalu koja meri pritisak u BARima...

+1

Link to post
Share on other sites
M30 motori koji se ugrađuju u kockicu do 1988 ako su u inection varianti monopoint su 99%sam siguran

auuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.....Mani se ti BMW-a

Link to post
Share on other sites
auuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.....Mani se ti BMW-a

JBG jeziki brži od pameti šta da radim (ovo o čemu pričam nije injection već mneko solex sranje ).Nema veze sa tipom motora .Bar za šestaka nisam pogrešio ;)

Kako čovek lako napravi budalu od sebe :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

U pocetku su E30 pokretali M10 cetvorocilindarski motor koji je preuzet sa modela E21, varijanta sa 1800 kubika i karburatorom koja je davala samo 90ks, zatim M10 cetvorocilnidarski sa direktnim ubrizgavanjem goriva Jettronic koji je davao 103 ks, sestocilindarski M20 takodje sa Jettronic sistemom ubrizgavanja od 125 ks i motor od 2300 kubika koji je imao 139ks. Kasnije je poceo da se pravi i motor od 2500 kubika koji je bio ekskluziva. Taj motor je davao 168ks. Takodje, tu su bila i dva dizel motora od 2400 kubika saq oznakom M21. Razlika je bila samo u turbini koja je 2.4 td-u, tako da je on imao 115ks za razliku od obicnog dizelasa koji je imao samo 86ks

1988. godine, BMW je ucinio dve velike promene na motorima. Umesto Bosh-ovog K Jettronic sistema ubrizgavanja, motore su opsluzivali Motronic sistemi istog proizvodjaca. Ovo je dovelo do povecanja snage (sa 125 na 129 ks na 2.0) a usput je smanjilo potrosnju goriva. Takodje su sa M10 motora presli na M40 koji je takodje posedovao Bosh-ovu novu Motronic tehnologiju.

Link to post
Share on other sites

Pero Detlicu...mani se i copy paste-a je to sto ti kopiras sigurno napisala neka budala koja nema veze sa BMW......

A pises nesto sto vec odavno znaju.... Ne moj da se ljutis ali ovo je bio prijateljski savet! ;)

Link to post
Share on other sites
Pero Detlicu...mani se i copy paste-a je to sto ti kopiras sigurno napisala neka budala koja nema veze sa BMW......

A pises nesto sto vec odavno znaju.... Ne moj da se ljutis ali ovo je bio prijateljski savet! ;)

Copy paste majstor ili ti ja u prvom postu nisam ništa kopirao to je lično mišljenje i može da bude tačno ili netačno.Copy paste u mom zadnjem postu sam uradio samo da bi pokazao da znam gde sam pogrešio.Inače tekst koji sam kopirao je napisao za jedan auto bilten u originalu jedan ods velikana našeg auto sporta i siguran sam da ga i uprava kluba ceni(vozio je još davne1978 prvu "alpine" na trkama ).Ovo je naravno samo deo teksta inače u originali imaš detalje i o m30 motorima.Ali mislim da smo dovoljno otišli u off .Hvala na savetu

Link to post
Share on other sites
Copy paste majstor ili ti ja u prvom postu nisam ništa kopirao to je lično mišljenje i može da bude tačno ili netačno.Copy paste u mom zadnjem postu sam uradio samo da bi pokazao da znam gde sam pogrešio.Inače tekst koji sam kopirao je napisao za jedan auto bilten u originalu jedan ods velikana našeg auto sporta i siguran sam da ga i uprava kluba ceni(vozio je još davne1978 prvu "alpine" na trkama ).Ovo je naravno samo deo teksta inače u originali imaš detalje i o m30 motorima.Ali mislim da smo dovoljno otišli u off .Hvala na savetu

Opusteno ;)

Link to post
Share on other sites

Ljudi hvala svima puno na odgovorima i sto zelite da mi pomognete. Ja sam trenutno u nekoj guzvi do guse pa nikako da stignem da odem do nekog boljeg majstora da proveri kompresiju. Ukoliko bude kompresija dobra (sto mislim da je slucaj) znaci verovatno su u pitanju ventili, u tom slucaju cu srediti ventile i vozi. Ukoliko je kompresija losa, posto jos uvek sasvim dobro vuce, menjacu cu mu cesce ulje i mislim da cu moci da ga vozim bar jos jedno 2-3 godine i polako cu skupljati pare da mu ubacim malo jacu masinu posto mi je M20 sa 129ks ipak malcice slab za 1.5 tona tesku limuzinu. Zelja mi je da mu ubacim motor 2.5 i sekvent plin. Jedino se dvoumim da li da ubacim m20 2.5 ili m50 2.5. Iskreno m50 mi se vise svidja zbog boljih performansi, vece snage, i manje potrosnje a sa druge strane m20 mi se svidja zbog nesto vece pouzdanosti, jeftinijeg odrzavanja, i nesto duzeg veka motora (ispravite me ako gresim). Sta bi ste mi vi preporucili? Sta bi jos sve morao da menjam na mom autu:menjac, vesanje, rashladni sistem, agregate...??? Da li bi terbalo uraditi neka ojacanja sasije ili slicno posto se ubacuje jaci, i pretpostavljam tezi motor???

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...