Recommended Posts

Ja sipao MOBIL 1 Rally Formula 5W-50 full synthetic (mozda sam vec negde napisao ali eto opet)

Dobre stvari uvek hvalim

Citao na Bimerovom sajtu i kazu da je the best :P

Jest da nije jeftino ali vredi svaki dinar :o

Menjam ga na 6.000km

Link to post
Share on other sites
kad smo vec kod toga..Koja ulja zadovoljavaju bmw-ovu normu ?

API SL/SJ/CF

ACEA: A3/B3/B4

ili

API SL, CI-4, CF

ACEA A3/B3

BMW Synth 5w-30 ili Castrol TXT Softec

Castrol LL04 za znackom BMW-a

Amsoil 5-30

Mobil 1 0-40

Valvoline 5-40

Za M motore:

Castrol 10-60

Note that Mobil 1 0w-30, 5w-30, and 10w-30 are NOT ACEA A3 or BMW LL approved oils.

Link to post
Share on other sites

Vozim E 34 520 24v i koristim castrol gtx-5( iz nemačke ga dobijam)...menjam ga kada se ugasi zadnja zelena lampica a to je na oko 12500-13000 km....itako12 godina...motor je besprekoran

Link to post
Share on other sites

*ebiga,jedni kazu jedno,drugi kazu drugo i tako u krug :preved:

Da mi nisu rekli da je najbolje ne bih ga ni uzeo,ajde sad najjednostavnije pitanje - koje je najbolje ulje

koje se moze uzeti kod nas za moje auto a cena je ne bitna

znaci e34 520 M50

Link to post
Share on other sites
*ebiga,jedni kazu jedno,drugi kazu drugo i tako u krug :preved:

Da mi nisu rekli da je najbolje ne bih ga ni uzeo,ajde sad najjednostavnije pitanje - koje je najbolje ulje

koje se moze uzeti kod nas za moje auto a cena je ne bitna

znaci e34 520 M50

Ja ne bi razmišljao i sipao bih u njega Mobil Semi sintetik, isključivo od uvoznika Oil Group, mislim da je oznaka 10W40, nije to mašina kojoj treba ređe ulje.

Čak ne znam ni kako bi se ponašao sa uljem za M motore, Castrol, ima slovnu oznaku dal jwr ili kako već koje je u delta motors 1075din po litri.

Onaj Mobil S je 510din po litru...

Ako imaš plin, 10 000 nema promene karakteristika ulja.

Neću da kažem da bi sa plinom 15-20 000 bilo ok, jer su ovde neki izračunali da treba na 7430km da se menja polu sintetika, a sintetika na 8390km...

Link to post
Share on other sites
*ebiga,jedni kazu jedno,drugi kazu drugo i tako u krug :preved:

Da mi nisu rekli da je najbolje ne bih ga ni uzeo,ajde sad najjednostavnije pitanje - koje je najbolje ulje

koje se moze uzeti kod nas za moje auto a cena je ne bitna

znaci e34 520 M50

Vec sam napisao...

Link to post
Share on other sites

Ajde sad i meni dajte info koje ulje bi trebalo sipati u E46 316i (1900 ccm)?

....

Prethodni auto je bio uvezen iz nemacke, imao je perfektan zvuk motora, ali pri prvoj promeni ulja kod nas, taj zvuk se promenio (naravno ne toliko drasticno,ali opet), iako je isto ulje sipano u njega, kao sto je pisalo u serv. knjizici,.... jedino sto to ulje kodnas kosta 700 din/l, a u nemackoj 20 eu :preved:)) Toliko o uljima na nasem trzistu,

Link to post
Share on other sites

Jbt zasto se pita 10 puta, koje ulje itd. Razgovarali smo o tome mnogo i ja sam rekao da je Mobil polusintetik 10-40 jedno od najboljih, sa cime su se slozili skoro svi. Ako neko misli drugacije neka sipa to koje hoce i gotovo, ali je zaista glupo da otvaramo ovu temu o uljima na svakih 10 dana.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Moje iskustvo: sipam total qartz 5-40, ful sintetiku, menjam na svakih 10.000 bez obzira na lampice, naravno kod svake zamene menjam i sve filtere ( gorivo, vazduh, ulje ) i ja problema nemam.....

Link to post
Share on other sites
Moje iskustvo: sipam total qartz 5-40, ful sintetiku, menjam na svakih 10.000 bez obzira na lampice, naravno kod svake zamene menjam i sve filtere ( gorivo, vazduh, ulje ) i ja problema nemam.....

...i neces imat...

Link to post
Share on other sites
Moje iskustvo: sipam total qartz 5-40, ful sintetiku, menjam na svakih 10.000 bez obzira na lampice, naravno kod svake zamene menjam i sve filtere ( gorivo, vazduh, ulje ) i ja problema nemam.....

very klever,very klever!!!! :huh: :drinks:

Link to post
Share on other sites

aj da rezimiramo malo .... za motore koji su presli do 200 000 recimo da bi sintetika mogla da obavi posao ... 5w 40

motori koji su presli oko 300 000 ja bi preporucio polu sintetiku , tj oznaka 10w 40

ostalo .... 15w 40 tj mineral ....

sto se tice marke ulja , preporuka bmw-a je odavno cuveni CASTROL ..... mada ja licno ne pravim tu neku razliku , mislim da je svaka marka dobra ako se ulje redovno menja....

Link to post
Share on other sites