e30 316i neke uopstene stvari


Recommended Posts

Pozdrav drugari,kupio sam kocku 316i m40 sa 2 vrata onako na bum posle samo 5 dana trazenja i gledanja sa majstorom jer mi je hitno bio potreban auto.Posto sam do sada vozio e28(518,520,525e,528)e34(518,525m50) i 7-cu e32(735il)nemam nekih iskustava sa serijom 3.Na forumu sam nasao neke savete i tekstove ali generalno nemam dovoljno inf o boljkama na ovom modelu.Svestan sam da auto star 25g(1988)ne moze da bude u tip top stanju za ispod 1000e ali je solidno odrzavan obzirom da momak od koga sam ga kupio porodicno vozi bmw,ovaj je prodao jer je kupio e34,brat mu vozi kocku a i cale. .Menjao je hidropodizace(imam stare kao dokaz)mada se i dalje malo cuju,amorte,protokomer,zadnje silene... pa me interesuje koliko kosta odrzavanje ovog modela posto sam procitao da je malo skuplji u odnosu na m10.Recimo imam da radim prednji trap jer lupaju ili kugle ili sileni(nisam stigao da ga teram u servis)za bregastu se nadam da je ok.Motor za svojih 100hp na plin ne vuce uopste lose te sam ja prijatno iznenadjen,ne duva ni malo,imam da radim nesto oko limarije pre zime ali to je sve ok.Interesuje me i posto imam sedista u njemu od e 36 koja imaju pojaseve(trebaju mi zbog bebi sedista)kako se osposobljavaju za rad jer trenutno ne funkcionisu(trebaju mozda neki nosaci ili sta vec?).Sipana je polusintetika 10-40 total ulje pa me interesuje da li je to ok za taj motor.Koliko je za njega veliki servis jer bih to svakako uradio uskoro i na sta bih morao da obratim paznju kod ovog modela.Posto imam 35g i nisam klinac molim vas za ozbiljnost pri savetima jer nisam uzeo kocku za drift i slicno nego za sigurnu i pouzdanu voznju po Beogradu sa bebom na zadnjem sedistu,a za godinu do dve kad beba poraste onda moze da se ubaci i 2,5 pa da se igramo kao i svi pravi ljubitelji po meni, avionom medju automobilima.Hvala unapred iziveli

:e30:

Link to post
Share on other sites