BMW E30 - Karburator


Recommended Posts

Pozdrav,

e ovako kupio sam auto pre nekih pola godina BMW E30 318is, nisam se nesto razumeo oko kola kad sam kupovao auto pa nisam ni znao sta "is" znaci, sad sam se malo vise uputio oko toga pa znam po nesto ( ne bas najbolje, ali po nesto :D ), medjutim auto koji sam kupio je nekada bio "is"(ajnspric) ali su ga prebacili na karburator, stavili su mu neki jednogrli karburator, majstor kaze da je od opel kadet-a, nego nabavio sam originalan BMW-ov dvogrli karburator sa sve usisnom granom ali imam problem oko sauga, na tom karburatoru je elektronski saug, i nemam predstavu kako bi to moglo da se izvede da radi.

Da li neko ima iskustva sa ovim kako bih to mogao da nabudzim, ili da me uputite kod nekoga ko bi mogao malo da pogleda pa da probam da sredim to?

Hvala.

Link to post
Share on other sites

+1 Marudza . Je l' karb elektronac sa kompom ili bez? Ili treca varujanta struja+voda?

Karburator je skinut sa BMW E30, 1600cc, 66kw, 1986 godiste, na karburatoru pise etronic, mislim da je elektronski bez kompa. :)

Link to post
Share on other sites

elektroniku za dvogrli koliko ja znam zovu komp ona valjda regulise ler gas imam ja jedan takav ali bez elektronike nju sam zaturio negde

Link to post
Share on other sites

elektroniku za dvogrli koliko ja znam zovu komp ona valjda regulise ler gas imam ja jedan takav ali bez elektronike nju sam zaturio negde

Bas tako,evo bimmer_11 lepo izbacio sliku. E sad koliko sam ja upucen u karbove koji su se ugradjivali u kocku to su bili pierburg 1B2(jednogrlni,na m10b16 55kw,mada su mnogi kod nas,ukljucujuci i moj upisani kao 66kw) i pierburg 2BE(dvogrlni sa takozvanim kompom koji je regulisao ler gas i sauh u m10b18 66kw)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...