Pitanje za strucnjake


Recommended Posts

Drugar i ja imamo e46 318i sa identicnim motorom (m43).

Primetili smo da kod mene iz poklopca motora (dekla) ide crevo iz iber laufa u neki ventil (dal se zove ccv ili tako nesto....) koji stoji na usisnoj grani dok kod njega to crevo visi dole (kao na jugicima kad izvedu iber lauf) a taj ventil mu je zacepljen necim.Ocigledno mu je to neko budzio ranije pa se pitamo da li je to normalno ili da ide kod nekog majstora da mu to pogleda.Kapiramo obojica da je to neka "budzevina" pa se pitamo da li je opasno?

Link to post
Share on other sites

Ja kada sam kupio e36 sa m43 (i prvi i drugi) taj deo je bio za menjanje. U Sarajevskoj je cca 25 - 30 € ... Motor radi mirnije (ako je zapušen šrafom isto radi OK), ali sam nekako bio rad da mi za 30€ ipak bude kako treba ...

Link to post
Share on other sites

Malo je off topic, ali ono što je zanimljivo je da sam na oba auta menjao još dve iste stvari (kao da im je to svima mana)

Jedna je onaj ventil i gumica na nosaču filtera za ulje (pusti pa piški ulje i sav motor bude masan) cca 10€ i guma što ide od usisne grane do protokomera (jebenih 60€!) ... to sam menjao na obe e36ice sa m43. Da kucnem u drvo, osim toga i svećica (naravno i redovnog servisa) vozam se godinama ...

Za vozanje bez divljanja, bez precma vrhunski motor! (moram da prestanem da hvalim, sve što hvalim se sjebe :) )

Link to post
Share on other sites

Jeste m43 pouzdan i dobar motor ali kad sam provozao 320i onaj sa 150 ks sestak,doslo mi odmah da menjam auto.Nije nesto specijalno brzi i startniji ali ZVUUUK je tako jeb...cki da nemam reci.Ne treba ti muzika u kolima,dovoljno da slusas motor :)

Link to post
Share on other sites