Bmw e36 320i


Recommended Posts

Pozdrav svima,novi sam na forumu pa nemojte sta zamjeriti ako sam pogrijesio,dakle gledao sam na mnogo foruma iskustva sa bmw-automobilima pa svi imaju neka glupa misljenja pa reko odoh pitat na bmw-forumu,gdje su profici za bmw.Ovako,mislim si kupovati novi automobil,sada imam neku sugavu Opel Corsa B 1.2 8V ,pre pre slabo a inace volim bmw,ovo me auto zapalo sasvim slucajno,odmah kada sam krenuo gledati bmw gledao sam e34 525i 24v naravno,e36 320i m20b20,te 325i 24v.

Eh sada trazio sam ocuvane primjerke,e34 nisam niti jedan nasao u dobrom stanju,pa sam skoro odustao od potrage (jedino ako nesto naleti) a e36 2.5 su vecinom motori progutali vatre do Boga oca,znaci brajo silovano 1000 puta nisam naletio isto tako na dobar primjerak a da ima plin, sekvent znaci.

Eh sada dolazi prica za e36 2.0 par odlicnih primjeraka sa plinom,odlicno ocuvani ali bojim se da ce mi to biti slabo,gledam na yt max brzina negdje oko 205kmh??? reko jeli ovo moguce golf 3 2.0 16v sa 150 ks koliko ima i bmw ide nekih 230kmh,a meni jedino sto je bitno jest brzina mislim je to nekome glupo ali lud sam za brzinom i nebih mogao podnijet da me podere neki mercedes,znaci jeli istina da 320i tako lose vuce znaci max kmh 205-210kmh mozda nisam dobro vidio,zanima me samo stock motori bez cipova i tih sranj*.

Odrzavanje nije problem neam niti zene ni djece sam svoj gazda ;).Znaci kako se krecu org djelovi kako zamjenski.Veliki mali servis koliko kostaju gume npr ako su felge 17.

Znaci pitam za oba auta i e36 2.5 i 2.0 kako idu,plese li zadnji kraj na zavojima,volim dobro potegnut po krivinama,samo mi je ovo vec preslabo ovaj opel jel'.

I jos jedno pitanje,kako to na plinu taj sekvent koliko se auto smije gaziti koliko rpm na direktnom plinu?.Frend mi je imao kocku 2.0 12v stara 1984god, i kaze da nije smio vise od 4500rpm jer je imao plin obicni venturi lovato flandja kako vec.Znaci nije imao sekvent.

Hvala svima :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prava mera za e36 je 2,5 ili 2,8,dobar 2,0 ide solidno ali ni priblizno ovoj dvojici.

E sada dolaze druge muke,prvo registracija koja je duplo veca ako ne i vise,potrosnja,nedostatak delova jer ih nema puno u delovima.Glavu za 2,5 je mnogo teze naci nego za 2,0,generalno manje ima delova za 2,5 pa su samim tim i skuplji.

Gume su gume isto kostaju za sve automobile,ako ces nove issod 100e nemas 17icu.

2,5 je mnogo ostriji na gasu od 2,0 pa je samim tim i nestabilniji u krivinama,dok ga ne naucis.To laganonemoze da se vozi tako da ako nemas mnogo iskustva sa bmw-om bolje kreni sa 2.0.

Eto...

Link to post
Share on other sites

E moze jos koji savjet,jer gledam podjeljena misljenja neki kazu odrzavanje isto te potrosnja,ja sam rekao jos da cu vozit na plinu ako nadjem dobar i ocuvan primjerak necu uzet grob.

Nisam upoznat sa Bmw-om nikada vozio,jesam se vozio u bmw ali nikada ga nisam vozio.

Ljudi kazu da 2.0 dobar ali nije tako brz jer je slab motor na tu karoseriju,pitam kako je npr kada prijedjes iz 1.2 8v motora na 2.0 24v ili 2.5 24v.

Znaci gume neke 17 sve cetiri kostaju oko 400€ jel tako?.

Moze jos iskustava ako ko zna posebno za plin neka procitaju prvi post.

Hvala jos jednom.

Btw koliko je registracija u € za 320 a koliko za 325.I jos nisam iskljucio mogucnost nabavke e34 525i 24v. :D

Link to post
Share on other sites

Ja ti kazem iz iskustva, imam u dvoristu dva,jedan je 2.0, drugi 2.5.

Potrosnja se razlikuje za litru.

Svi delovi,potrosni materijal koji dele oba modela,podrazumeva se da su iste cene...

Ako ces da pleses treba ti sper,nevezano koji od ova dva se resis... :-)

Sto se tice plina,isto vazi kao i za svaki drugi auto sa plinom...

Registracija,i to se sredi,s'obzirom u kakvoj zemlji zivimo,relativno lako...

Link to post
Share on other sites

E moze jos koji savjet,jer gledam podjeljena misljenja neki kazu odrzavanje isto te potrosnja,ja sam rekao jos da cu vozit na plinu ako nadjem dobar i ocuvan primjerak necu uzet grob.

Nisam upoznat sa Bmw-om nikada vozio,jesam se vozio u bmw ali nikada ga nisam vozio.

Ljudi kazu da 2.0 dobar ali nije tako brz jer je slab motor na tu karoseriju,pitam kako je npr kada prijedjes iz 1.2 8v motora na 2.0 24v ili 2.5 24v.

Znaci gume neke 17 sve cetiri kostaju oko 400€ jel tako?.

Moze jos iskustava ako ko zna posebno za plin neka procitaju prvi post.

Hvala jos jednom.

Btw koliko je registracija u € za 320 a koliko za 325.I jos nisam iskljucio mogucnost nabavke e34 525i 24v. :D

rEG ZA 2,0 JE OKO 230E,A ZA 2,5 500E

Link to post
Share on other sites

Hmm stvarno mislite da se s tim autima nemoze ici polako,inace volim brzinu izvlacim max iz auta,znaci po krivinama sa tim autom bih isao 100% pa jedno 90-120kmh lakse krivine one malo zajj 60kmh....a nikada nisam sjeo za Bmw.

To umeju samo profici

Link to post
Share on other sites

Jeli itko imao nedaj Boze iskustva sa slijecanjem sa ovim automobilim koje su sanse da se prezivi ja sam ozbiljan sto se tice brzine,dosta puta sam cuo od ortaka,tipa "daj covjece smiri se ono jbt nije ti 15god pricaju da imas velike sanse da sletis",ja sa svojom 1.2 prasim koliko god mogu 100 po zavojima mozda nekada i brze ako je kakva nizbrdica :D .S ovim bi jbt isao najmanje 120-130 inace frend mi je sa gti-om 16v golf 2 po tim krivinama isao 140 :D zelim da ga sjebem barem za 10kmh ocu 150 :D . Po ravnici da i ne pricam.

Nego skupljao sam okolo od likova sta su vozili e36 kazu da je extra auto nije toliko udobno kao npr e39 e34 ali je raketa.Neki su imali problema sa podizacima ventila bregastom kao osjetljiv na hladne stratove posto je usis od plastike tako nesto.? Istina ne ?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.