Kratko trese kad se pali i gasi


Recommended Posts

Imam E46 318D 2004god.Sve je ok nemogu se zaliti ali ima jedna stvar koja mi smeta a to je.Trese na kratko kadf se gasi i pali.Neznam kako da opisem ali onako primetno zatrese na ktatko kao brrpp :).U kabini je ok ne trese a i motor ne trese.Samo kad se pali i gasi na kretko.Majstor je reko kao nosaci motora stavio sam nove ali opet isto se cuje.Dobro bi mi dosla pomoc ako je neko ima isti problem ili je to jednostavno tako.Imam ga tek 3 meseca i mislim da se to ranije nije culo.Kad sam ga gasio i palio sve je bilo ok bez toga sto trese. Pomoc ako neko zna

Link to post
Share on other sites
  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imam E46 318D 2004god.Sve je ok nemogu se zaliti ali ima jedna stvar koja mi smeta a to je.Trese na kratko kadf se gasi i pali.Neznam kako da opisem ali onako primetno zatrese na ktatko kao brrpp :).U kabini je ok ne trese a i motor ne trese.Samo kad se pali i gasi na kretko.Majstor je reko kao nosaci motora stavio sam nove ali opet isto se cuje.Dobro bi mi dosla pomoc ako je neko ima isti problem ili je to jednostavno tako.Imam ga tek 3 meseca i mislim da se to ranije nije culo.Kad sam ga gasio i palio sve je bilo ok bez toga sto trese. Pomoc ako neko zna

Pozdrav...

Imam isto 318d 2002 god i imao sam isti problem...

otidji kod majstora neka ti proveri nosace motora...

posto su nosaci gumeni i napunjeni uljem moguce je da su ti iscureli pa zbog toga dolazi do takvog siptoma ( bar je kod mene bilo tako )

kod njih redje odlazi zamajac ...pre ce biti oba nosaca ...jedan tegljivi desni i sabiljivi ..levi

Link to post
Share on other sites

Jesam zamenio sam obadva nova Febijeva i opet isto :( mislio sam i ja da je to .....

Kod mene je prvo majstor promenio oba i opet nisam nista dobio...zatim ih je skinuo i zamenio im mesta ( posto je jednom namena da se tegli a drugom da se skuplja) i od tad sve ok

Link to post
Share on other sites

Kod mene je prvo majstor promenio oba i opet nisam nista dobio...zatim ih je skinuo i zamenio im mesta ( posto je jednom namena da se tegli a drugom da se skuplja) i od tad sve ok

A kako da ja znam koji je koji kOji koju funkciju ima kad?

Link to post
Share on other sites

Najveci problem je taj sto sam janjih kupio odvojeno jedan pa drugi. I neznam dali su mi dali levi i desni ili obadva leva ili desna. Mora po necemu da se razlikuju. Ali sta kako se to vidi na njima to je sad glavno pitanje.

Link to post
Share on other sites

Sutra idem kod majstora da im zamenim mesta. Jesu stavljeni pogresno. Nadam se da je to upitanju pa zato trese. Obavesticu kad zavrsim. Hvala pozzz

Link to post
Share on other sites

Slikaj ih pa ću ti objasniti.

Ljudi gledam na ovom BMW FANSU ali se bas ne snalazim.ovo je broj sasije mog auta FM66829 pa kad bi neko vido koji su kataloski brojevi mojih nosaca.Da otklonim neke sumnje jer je neko ovde kod mene strasno nesto zamrsio.I jos nesto jel na nosacu pise taj kataloski broj?

Link to post
Share on other sites

Hvala puno.Skinucu ove febijeve bas da proverim broj na njima.Nisu mi isti kad se pogledaju jer ovi febijevi nemaju onu malu izbocinu kao cucka sa donje strane.A ovi original je imaju pored srafa gde se zateze jos jednu manju....A je to sve ok onda je definitivno nesto drugo.Ovo mi je naj bezbolnije resenje da proverim

Link to post
Share on other sites

Ovo su originalni brojevi i njih imaš samo na originalnim nosačima,kao što vidiš u prilogu imaš više brojeva kod originalnih i datum kada su zamenjeni novim brojevima jer BMW ima običaj da menja brojeve.Kod Febija nećeš nači ove brojeve tako da ti oni ne znače ništa jedino ćeš ove brojeve naći na kutijama u kojima su bili upakovani,ako si bacio kutiju onda ti se ovako ne može pomoći jedino da ih skineš i slikaš mada oni su svi slični a ima razlike u zavisnosti od modela,godine,tipa menjača.Ako si ih kupovao ili majstor onako na "divlje" bez preciziranja onda si možda i pogrešne uzeo.

Link to post
Share on other sites

Ma tu smo mi zeznuli stvar sa majstorom.Nisam menjao odmah obadva vec drugi kasnije desetak dana.A majstor soazio da je desni kao vise stradao od levog a mi narucili levi i on levi stavi na desni a ja laik nemam pojma da se to ne mesa.Kasnije narucili drugi ali nisam bas siguran da je desni :( Prosli dan im zamenili mesta i opet isto cak je isto kako je bilo i sa prvim starima.A stari su mi original i imaju ok brojeve proverio sam.Svi ciljaju na zamajac a meni lakse da prvo ovo proverim sto smo neznanjem zeznuli pa tek onda da vidim dalje.Plasim se da nesto drugo ne upropastim ako to tako trese kad se pali i gasi a uzrok da bude nasa glupa nepaznja

Link to post
Share on other sites

Ma necu to se samo zezam. Necete me nositi na dusi ..... Ako mora mora uradicu i to kad dodje vreme. Za sad jos uvek ne mora bar za sada ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Da se nadovežem na temu.

Ista je stvar bila i kod mene. bmw 318d m47n. Nakon kupovine zamenjena oba nosača motora sa Febijevim.

Auto tresao kao lud kod paljenja, a još više kod gašenja. Nakon toga kupljeni originali u Delti i stvar rešena.

Očigledno Febijevi nemaju komoru sa uljem. Koliko se sećam na jednom nosaču sa gornje strane se nalaze dve rupice i to bi trebalo da bude desni, a bez rupica levi. Proveri još i nosače menjača, fleksi cev na auspuhu i remenicu radilice!

Link to post
Share on other sites

Da se nadovežem na temu.

Ista je stvar bila i kod mene. bmw 318d m47n. Nakon kupovine zamenjena oba nosača motora sa Febijevim.

Auto tresao kao lud kod paljenja, a još više kod gašenja. Nakon toga kupljeni originali u Delti i stvar rešena.

Očigledno Febijevi nemaju komoru sa uljem. Koliko se sećam na jednom nosaču sa gornje strane se nalaze dve rupice i to bi trebalo da bude desni, a bez rupica levi. Proveri još i nosače menjača, fleksi cev na auspuhu i remenicu radilice!

Link to post
Share on other sites