Recommended Posts

Postovanje,

Ne nadjoh slicu temu pa reko da pokrenem ovu u vezi ugradjivanja tableta u auto. U autu imam fabricku muziku tj cd player koji ne moze da pusta mp3 kao ni RW diskove a da stalno narezujem nesto mrzi me. Pored ovih nedostataka voleo bih i da imam neku navigaciju kao i mogucnost nadgledanja parametara motora ( Torque android, nije da mi treba ali eto). Kao logicno resenje namece se ugradnja tableta mesto radio aparata.

Na netu ima dosta da se vidi na ovu temu ali mene intresuje da li je neko to radio ovde i koji su realni problemi na koje moze da se naidje.

Na slici sam nacrtao kako ja mislim da bi trebalo da se poveze, svako misljenje je dobrodoslo. Najveca nepoznanica mi je audio splitter + fader, zapravo hteo sam da napravim aktivni ali nisam siguran da treba uopste te bih molio ukoliko je neko vec radio ovo da mi kaze da li je izlaz iz tablta (telefona, mp3playera) dovoljan da se podeli i napaja 2 pojacala. Fader bi savakako stavio da bih mogao da kontrolisem odnos prednji-zadnji zvucnici. Na shemi mozete videti da sam stavi i bluetooth GPS reciver jer mi neko rece da kad se tablet ugradi mesto radija vrlo tesko nalazi satelite ( nisko je i u masci je). Sto se tice cene isto je kao i svuda, koliko para toliko muzike. Naj jeftinija varijanta je oko 150e (tablet oko 50e, dva polovna pojacala 50e, gps 30e i fader da se napravi) a skuplja ko zna ( ako bi pustili masti na volju verovatno 600-700e).

Dajte komentare pa da vidimo vredi li ovo raditi.

Hvala svima unapred.

bloksema1.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da bi izbegao nepotrebno bacanje para i komplikaciju (iako je stvar komplikovana sama po sebi) ja bih pre isao na jedno pojacalo sa 4 izlaza i onda ces fader imati u vidu stelovanja na samom pojacalu. A druga skuplja opcija bi ti bila da negde u kolima ipak ostavis neki "radio" i izlaz za zvuk sa tebleta ubodes na aux ulaz.

Cela ideja moze jako dobro da izgleda i bude vrlo funkcionalna ali bih na "ugradjivanje tableta u auto" gledao kao na luksuz/fensi/hi-tech ideju vise nego kao na "mrzi me da stavljam drugi cd-player" ideju.

I jos jedna stvar, taj tablet od 50 eur je bolje baciti u vodu nego ga staviti u auto. Bez bar nexus 7 ili skupljeg ne bih ni razmisljao o ovome.

I da odgovorim na tvoje konacno pitanje, vredi li se zezati. Ne! Bez 600-1000+ eur mislim da je cela investicija uzaludna i izgledace nakaradno. Ili nadji neki double-din player sa navigacijom (toga sada ima u rangu od oko 300 eur koliko hoces) ili nadji fabricku navigaciju i player.

Link to post
Share on other sites

hocu, slikacu i odradicu kao mali diy. U sustini nije preterano komplikovano, najveci problem je blenda, ja cu za sad da je odradim od drveta(medijapama) pa za mesec dana dolazi mi cale iz nemacke i donosi mi original, ovde ih nema. Malo vise zivaca i volje i sve se moze :)

Link to post
Share on other sites

hehe, ja bas ovo radim ovog vikenda :) Sutra mi stize tablet i sve sto je potrebno za ugradnju osim blende za koju moram jos malo da cekam. Evo ti odlicno uputstvo sa slikama, ja cu slicno kao ovde da odradim. Ja sam narucio samsung galaxy tab 2.

http://www.bmdroid.co.nz/

Hvala na predlogu svidja mi se kako su ovi uradili. Ajde kad ugradis intresuje me kako radi ugradjeni GPS ili bi trebala spoljna antena ili nesto slicno,

hvala unapred

Link to post
Share on other sites

probacu iz tableta da koristim radio, ako ne bude hvatao nista koristicu iz playera. Ubacujem sony cd player iz starog auta, otisao mu je flet kabl za prednji panel pa radi samo sa daljincem, sto meni bas ogdovara jer zauszima mnogo manje mesta bez tog panela. Ima aux in za povezivanje sa tabletom. Sto se gps-a tice probacu njegov, ako ne hvata imam externi preko bluetootha. Stavljam i usb kabl preko koga mogu da ga punim i ubacujem podatke sa fleske u kasetu kod volana. Ovaj je na linku isao malo dalje i namestio je ruter u gepeku na koji je bio povezan externi hard i preko wifi koristio je te podake na hardu, nema potrebe za time, otg kabal ce da zavrsi posao :)

Link to post
Share on other sites

Ovo izgleda da je 7' tablet. Mnogo bolje bi cucalo 10' 16:9 widescreen i ne bi bilo toliko praznog prostora sa strane. Sad za 400 evra ima da se uzmu odlicni 10' tableti. ispadne bolja varijanta nego dynavin. Da nema negde mozda maska za 10'?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Evo snimka kako su momci iz Australije ugradili iPa(i)d :pilot: ,i kako je ispalo... Samo sto nije BMW... Iskreno,ja to NIKAD ne bih ugradio u auto...

Inace,momci su jako dobri,rade sve i svasta,pogledajte njihove klipove... Ja odgledao sve... :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...