Sta mi treba da bi navigacija radila


Recommended Posts

Nasao sam originalnu alpine navigaciju, pa me zanima sta je sve potrebno imati uz nju, ili je dovoljan taj veliki modul? Standardno imam kasetofon na autu, 320d E46.

Link to post
Share on other sites

Da bi ti radila navigacija treba ti sledeće:

Monitor 16:9 ili 4:3,

Pojačalo BM 24 ili BM 54 (ono je ujedno i FM tjuner)

Navigacioni kompjuter sa CD ili DVD čitačem.

Pored toga imaš nadgradnju: CD šaržer, AUX, TV modul i telefon.

Ko je zainteresovan imam sve navedeno na prodaju.

P.S. ako nemaš fabrički izvedenu instalaciju, treba ti i ona.

Link to post
Share on other sites

Evo ovakva je, sa velikom budzom iza konzole. Ekran se pomera pa se otvara prostor za CD koliko sam shvatio iz onog sto mi je receno. Verovatno je unutra integrisano pojacalo i cd citac. TV me ne zanima, kao ni teelfon. Interesuje me da li je ovo sto vidite dovoljno za navigaciju i DVD?

PS: imam fabricki kasetofon, valjda se uklapaju od njega bar neki dzekovi :unsure: :huh: ?

BBE1C7B2-8503-E440-AE60-6F9EB97FA60C_thumb.jpg

765C13F6-A56F-4E46-B4C7-223A40891AA5_thumb.jpg

Link to post
Share on other sites

Ako u sebi ima dvd citac i citac navigacije mozda i radi,probaj,skini tvoj kass pa uporedi dzekove.Mada ako su uspeli svu onu skalameriju sto dodje u gepeku da spakuju u ekran svaka im dala!! :D

Link to post
Share on other sites

TAkav monitor ti nece da radi bez onoga sta sam ti napisao. Moze samo da ti sluzi za ukras.

Ponavljam

Da bi ti radila navigacija treba ti sledeće:

Monitor 16:9 ili 4:3,

Pojačalo BM 24 ili BM 54 (ono je ujedno i FM tjuner)

Navigacioni kompjuter sa CD ili DVD čitačem.

Pored toga imaš nadgradnju: CD šaržer, AUX, TV modul i telefon.

Ko je zainteresovan imam sve navedeno na prodaju.

P.S. ako nemaš fabrički izvedenu instalaciju, treba ti i ona.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Narucih navi iz Kine, ali po pracenju vidim da je doslo do Madjarske, bilo tamo 14 dana i vratilo se u Nemacku u kojoj je vec tri dana. Izgleda da ga nasa carina nije primila, mada ne znam, jer me niko nije nazvao da trazi dodatne sertifikate (cuo sam da ponekad traze CE sertifikat). Nadam se da ce mi bar na aliexpress vratiti lovu kad istekne rok za prijem robe. Pisalo je samo "problem sa carinskim dokumentima", ali i to da je roba u Madjarskoj, kao da su oni pravili neki problem. Ovo je ovde Balkan... :huh:

Link to post
Share on other sites

Kostalo je dobrano, sa jedne strane mi i nije krivo sto se vraca u Kinu, bar ce (nadam se da mi vr'nu pare :prankster2: ). Mada ima sve moguce i nemoguce dodatke, samo krila fale. Blizu 600e bi izaslo sa carinom i ostalim dazbinama :pilot: . U Srbiji sam nasao i cena je 730e minimum :dance3: Iskreno, ni to nije pravo resenje, ko ga ima stalno strepi da mu neka budala ne obije auto kad vidi navigaciju (a ne moze se sakriti), vidim sad da ima i drugih resenja, gps sedam incha, ili tablet, pa da se kaci na njega muzika (pod uslovom da ima FM modul u sebi. Muzika ide preko fabrickog radija i eto resenja za male pare. Ne znam ima li neko ideju za jos neku kombinaciju?

Link to post
Share on other sites

ja imam neku eonon g2203

http://b2b.eonon.com/details.aspx?pro_id=975&product_no=G2203

Mislim dobio sam je uz auto i onako strci,ima rupa sa strane i ne znam kako to da resim,pritom su naravno mape za italiju

Ako moze neki savet bili bi divni

Da li to neko radi,mislim bojim se da neki klinac ne dodje i ne iscupa i napravi vise stete nego koristi

Link to post
Share on other sites