Recommended Posts

E ovako,planiram da kupim BMW 320d 2003 godiste,cetvoro vrata.zanima me koliko taj auto trosi po gradu,otvoreno,prosek,udobnost,performanse,uglavnom sve karakteristike ako moze,bio bih veoma zahvalan.Ali najvaznije od svega je to da bih da stavim felne sa m6,jedan clan ovog foruma iz hrvatske mislim da je,ima 318i sa tim felnama(e da korisnik je ''perki'')...e pa sad zanima me jesu li te felne 18 '' ili 19'' i kako bi uticale na udobnost,performanse,potrosnju,upravljivost itd.takodje me zanima koloko trosi ovaj model sa autom. menjacem,a koliko sa manualnim.Hvala unapred :) :)

Link to post
Share on other sites

E ovako bas neznam puno bmw dizelima al ajd, BMW 320d 2003 ima motor 150ks 330nm i petostepeni manualni menjac a uz doplatu sestostepeni menjac koji je bio kao opcija.Motor je prilicno dobrog kvaliteta i moze bez problema da izgura 300 000 km naravno uz dobro odrzavanje-jedino sto su im turbine malo osetljive.Najveca brzina je realnih 215kmh a potrosnja u proseku 7l u zavisnosti kako se vozi.Zahvaljujuci velikom obrtnom momentu auto ima odlicna medjuubrzanja.Te felne kao i sto ima M6 su replike,koliko ja znam proizvodi ih jedna talijanska firma i nisu ni blizu kvalitetu orginalnih M6 felni koje su 19 inca a kod njih moze da se naruci 18 i 19 inca.Kad bih stavio auto bi bio tvrdji,imao losija ubrzanja i bio povisen a to bi se resilo stavljanjem kracih opruga i drugih amortizera-moj ti je savet da to neradis.

Ti ako bas volis dizela onda uzmi a za tu cenu mozes da kupis isto E46 325i sto je mnogo bolji izbor.

Link to post
Share on other sites

a moram da pitam :) ae da i hteo sam da pitam jel se isplati u nemackoj uzeti ovaj auto ali u perfektnom stanju znaci da je ko nov,preso do 80,90 hiljada...koliko prevod i ta sranja,jel se isplati? :)

Link to post
Share on other sites

ej to koliko trosi sam u poslednje vreme cesto cuo i ide mi na zivce.. svi bi dobar auto, da malo trosi a bude jak...... e pa ne moze.. napuni i vozi se kad dok ne potrosis gorivo, kada nemas parkiraj i placi ili ga napuni ponovo.. moje misljenje... poz

Link to post
Share on other sites

ej to koliko trosi sam u poslednje vreme cesto cuo i ide mi na zivce.. svi bi dobar auto, da malo trosi a bude jak...... e pa ne moze.. napuni i vozi se kad dok ne potrosis gorivo, kada nemas parkiraj i placi ili ga napuni ponovo.. moje misljenje... poz

tako je...samo treba paziti da kad dodjesh do onog dela sa plakanjem da se neoduzi mnogo.... :) :) :(

Link to post
Share on other sites

E ovako,planiram da kupim BMW 320d 2003 godiste,cetvoro vrata.zanima me koliko taj auto trosi po gradu,otvoreno,prosek,udobnost,performanse,uglavnom sve karakteristike ako moze,bio bih veoma zahvalan.Ali najvaznije od svega je to da bih da stavim felne sa m6,jedan clan ovog foruma iz hrvatske mislim da je,ima 318i sa tim felnama(e da korisnik je ''perki'')...e pa sad zanima me jesu li te felne 18 '' ili 19'' i kako bi uticale na udobnost,performanse,potrosnju,upravljivost itd.takodje me zanima koloko trosi ovaj model sa autom. menjacem,a koliko sa manualnim.Hvala unapred :) :)

Ja imam 320d 2002 god.Gledaj kad kupis da je u sto boljem stanju.Nemoj zaliti platiti i 1000e vise,jer ako kupis los vratices sve kroz servisiranje.Kod mene su 17" felne i ne vidim razlog za vecim,jer ces unistiti trapove.Potrosnja u bilo kojem slucaju ne prelazi 10 litara.Na otvorenom oko 6l.Od tvog stila voznje ce dosta zavisiti odrzavanje.Pun gas znaci i prazan djep,pa je onda mozda bolja kupovina benzinca.Svi danasnji dizeli zahtjevaju posle trke da prije gasenja sacekas da se turbina ohladi.Znaci prije gasenja manji obrtaji ili ako ne bar da sacekas oko minute pa da ga onda ugasis.Tako da je moj savjet da ne ides putem sminkanja,vec da auto ima adekvatno servisiranje.Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ja imam 320d 2002 god.Gledaj kad kupis da je u sto boljem stanju.Nemoj zaliti platiti i 1000e vise,jer ako kupis los vratices sve kroz servisiranje.Kod mene su 17" felne i ne vidim razlog za vecim,jer ces unistiti trapove.Potrosnja u bilo kojem slucaju ne prelazi 10 litara.Na otvorenom oko 6l.Od tvog stila voznje ce dosta zavisiti odrzavanje.Pun gas znaci i prazan djep,pa je onda mozda bolja kupovina benzinca.Svi danasnji dizeli zahtjevaju posle trke da prije gasenja sacekas da se turbina ohladi.Znaci prije gasenja manji obrtaji ili ako ne bar da sacekas oko minute pa da ga onda ugasis.Tako da je moj savjet da ne ides putem sminkanja,vec da auto ima adekvatno servisiranje.Pozdrav

ali ako stavim felge od 18'' i vozim normalno,mislim poznat sam po tome da cuvam stvari,naravno da bi odrzavanje bilo na prvom mestu jel imas negde slike tvog auta?

Link to post
Share on other sites

ali ako stavim felge od 18'' i vozim normalno,mislim poznat sam po tome da cuvam stvari,naravno da bi odrzavanje bilo na prvom mestu jel imas negde slike tvog auta?

Slike auta imas na Zrenjaninskom BMW forumu(Stojin e46).Sa 17" imas odlicno lezanje i relativno dobru udobnost.Sa 18" neces dobiti nista osim vece potrosnje,jos skupljih guma,veci otpor na volanu,osjetljivi ce biti na rupe i neravnine.

Link to post
Share on other sites

nije da te kudim ali retko ko pita da li dizel mnogo trosi ....... stoja nam je svima uzeo reci iz usta i bukvalno nema sta da se doda , 18 felne mozes slobodno da stavis ali nema tu nista " pazicu ja " , rupe na putu nece paziti na tebe ...... preporucljivo je da ako vec oces da stavljas vece felne idi samo jedan broj vece od fabrike ..... za odrzavanje i ostalo nema sta da se prica , svaki relativno mlad auto iziskuje dzep kada su servisi u pitanju ,a nemacka ..... jedino ako imas nekoga ko se dobro razume u bmw i ko ti nece izabrati neki losiji auto.....

poz

Link to post
Share on other sites

pa jbg nema svako para ko vi...

Dabogda ja nemao kao ti, ne mogu da se skrpim za prosecan E36, a ti pazaris E46 i kukas :) pppppssssssstttt ajde kupuj i kaci slike, gde je 18" tu je i 19" pusti ti draganceta sto kaze broj vise od fabrickih lozi te, nije to yugov trap :)

Link to post
Share on other sites

ko kaze da nisam,ali normalno da je bolje cuti vise iskustava...

apsolutno....

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Vidi, BMW je auto koji se u principu vozi u benzinskoj varijanti! Ni dizel motori im nisu losiji, ali smatram da je benzinac daleko bolji izbor! Uvek postoji varijanta da ugradis plinski uredjaj, a u tom slucaju ce te kostati jeftinije nego da vozis dizela, uz bolji osecaj u voznji! a o zvuku koji je u stvari i glavna karakteristika BMW-a i da ne govorim!

A sto se felni tice, moj savet ti je da na preterujes sa velicinom jer ces narusiti dosta toga a i smanjiti vek svog automobila globalno!

1. Razbices seriske trapove! (ako uopste planiras da ostanes na njima, a ako ne to ti je dodatna investicija koja bi mogla da te iskosta dosta! Mislim na kvalitetne opruge i amortizere naravno!)

2. Izgubices na performansama (Veci tocak utice na ubrzanje i potrosnju automobila, a ako ne promenis opruge i amortizere uticace i na stabilnost!)

3. Po mom misljenju jako je glupo da takve stvari radis sa tim modelom, imas dosta lepih felni raznih proizvodjaca koje ce mu isto extra stajati a nece "razbijati" auto!)

4. Preporucujem 16'' ili 17'' (to je velicina koja ne bi smetala na tom 320d).

Pozdrav... :)

Link to post
Share on other sites