318i E46 motor N42


Recommended Posts

Imam ovaj auto,pa me zanima kakav je motor posto sam cuo da je to losa serija BMW-ovih motora. (rekli mi u jednom servisu)

Nisam imao zasad nikakvih problema,sem sto mi je skoro malo manji ler gas. radi na 600rpm

Mislim da se samo aprljala klapna,ili je u pitanju rebrasto crevo.

Link to post
Share on other sites

E Casperu nisi video n42 nego m47 njima puca radilica,generalno najkvarljiviji motor,vanosi,lanci,klipnjace,dizne itd...Od pocetka godine do sada smo radili generalne na 14 takvih motora,skoro svi kupljeni preko u neispravnom stanju ,sa obzirom koliko se malo voze ogromno su sranje :angry:

Link to post
Share on other sites

M47 jeste taj cuveni i najvise vozeni dizel od 136ks......kod normalnih ljudi ,koji rade redovne servise i koji kad pocne da lupa zamajac ne trce da uzalud kupuju nosace motora ,vec izvade pare za remont ili zamenu zamajca,koji je ujedno i 99% uzrok pucanja radilice....Radili smo u skorije vreme bar 20-tak puknuti radilica i ponovo i uglavnom su to auta iz uvoza koja se prodaju kod nas po placevima u extra stanju a presli su po 600-700 000 km.....Ali definitivni problem u Srbiji je sto gulija hoce da stavi dupe u BMW a za popravke nemaju para,srgaju auto i kad ga prodaju dalje coveku koji ga kupi smuci se i zivot i BMW

Link to post
Share on other sites

Ne na motorima m47n 150ks crkavaju dizne i pucaju klipovi ostalo je fenomenalno uradjeno

Link to post
Share on other sites

Imam ovaj auto,pa me zanima kakav je motor posto sam cuo da je to losa serija BMW-ovih motora. (rekli mi u jednom servisu)

Nisam imao zasad nikakvih problema,sem sto mi je skoro malo manji ler gas. radi na 600rpm

Mislim da se samo aprljala klapna,ili je u pitanju rebrasto crevo.

625 do 650 je noramalan ler gas ne n42...

motor uopste nije los kao sto su ti rekli u servisu...

ako bucno radi na leru potrebno je staviti redizajnirani zatezac lanca, ako to ne pomogne onda bi trebalo zameniti ceo lanac sa lancanicima zajedno sa zatezacem i miran si...

Link to post
Share on other sites

625 do 650 je noramalan ler gas ne n42...

motor uopste nije los kao sto su ti rekli u servisu...

ako bucno radi na leru potrebno je staviti redizajnirani zatezac lanca, ako to ne pomogne onda bi trebalo zameniti ceo lanac sa lancanicima zajedno sa zatezacem i miran si...

a jel moze ler gas da se stelije. Kazem da je mali ler gas,zato jer mi je auto radio na vecem broju obrtaja kad sam ga kupio prosle god. u novembru.

Pre par meseci je pao na 620-625 otprilike. Aj nek jos neko da neki komentar za N42 a ne o jebenom dizelu,koji nije ovde tema. Benzin kozna...

Link to post
Share on other sites

,generalno najkvarljiviji motor,vanosi,lanci,klipnjace,dizne itd...Od pocetka godine do sada smo radili generalne na 14 takvih motora,skoro svi kupljeni preko u neispravnom stanju ,sa obzirom koliko se malo voze ogromno su sranje :angry:

Evo mozda ce ti sada biti jasnije.... ovo sto je napisano se odnosi bas na tvoj motor n42...ukratko najvece sranje od motora u tim godinama jos ako je spakovan u rugobu od kompakta veselju nikad kraja

Ps,,,ne nadaj se da se nesto zaprljalo od prljavstine ler ne smanjuje obrtaje....

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

"potrebno je staviti redizajnirani zatezac lanca"

Nego ima li u NS pouzdan majstor da uradi ovaj posao, ja kupio djelove samo jos majstor... dajte preporuke

izvinjavam se sto ovako upadoh u pricu

Edited by twintower
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

2.0 dizel od 150 konja klipovi jednom nedeljno se traze,a za 136 konja radilica...celi motori takodje,stv ne znam ko hvali taj dizel...pozzz

Link to post
Share on other sites

2.0 dizel od 150 konja klipovi jednom nedeljno se traze,a za 136 konja radilica...celi motori takodje,stv ne znam ko hvali taj dizel...pozzz

JA cu da ti kazem nesto o tom dizelu, imam ga i mislim da je fenomenalan, osim sto sam radio remont turbine koja je limitirana da izdrzi do 120000 ili 150000km. I to sam narucio TAUSH iz Nemacke. pri tom zahvatu sam merio kompresiju , koja je iznosila na svim cilindrima jednako i to 26. a pritom je auto presao oko 350000km. Motor sam zbog turbine otvorio znaci komplet skidao glavu stavljao na test sve sam uradio da bi video koji deo je sjebao turbinu jer su lopatice bile pokidane, znas kakvo je stanje klipova i cilindara, FENOMENALNO...... Mana su im klapne na usisnoj grani koje su kod mene za cudo bile ispravne. Motor znaci kida koliko je dobar obrtni moment i snaga. Po meni idealan za 3ku. A dizne uopste nisu skupe kao sto ljudi pricaju ovde sam otreba imati prave ljude za te delove a neke koji se ovde busaju da su majstori, a rade pod nekom sljivom u nekom selu u Zapadnoj Srbiji....

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ne na motorima m47n 150ks crkavaju dizne i pucaju klipovi ostalo je fenomenalno uradjeno

Koga mozes da preporucis za proveru dizni na bas tom m47n 150hp cisto iz preventivnih razloga.Thanks :dance3:

Naravno pitanje je upuceno moderatoru foruma

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

moj traktoric ima 240 000 km - i zaista radi kao satic - jos uvek originalan motor i originalni "vitalni" delovi ... al jbg odrzavanje je keva za svaki auto !!!

Boli koliko je tačno.

Više puta sam video da manja kilometraža (prava) nije realan pokazatelj samo zbog lošeg održavanja.

Link to post
Share on other sites

Ima li nekih komentara kakav je generalno gledano m43 motor ,ja ga imam u e46 318i 87kw za sada bez problema

Link to post
Share on other sites

Daco, stari model, jednostavan za održavanje, ne traži mnogo.

Obrati pažnju na sistem hlađenja, to mu je bolna tačka br.1. Plastike su mu očajne, pucaju, brzo gubi tečnost i ode čas posla u crveno (eto radosti, dihtung, ravnanje glave + ostalo) . Takođe i creva.

Kada sam kupio moj, video sam na ekspan. posudi kada je proizvedena i da je menjana.

Hoće da pukne i plastika kod termostata i lula na hladnjaku. Meni je po malo gubio tečnost kod termostata, pa sam ga zamenio.

Dešava se češće i kvar bombine, malo je mekši kod trapa (silen blokovi) ...

Sve u svemu ako ne tražiš više od tih 118 ks, i ako su redovno održava dobićeš BMW-a koji će te verno služiti.

Link to post
Share on other sites

Daco, stari model, jednostavan za održavanje, ne traži mnogo.

Obrati pažnju na sistem hlađenja, to mu je bolna tačka br.1. Plastike su mu očajne, pucaju, brzo gubi tečnost i ode čas posla u crveno (eto radosti, dihtung, ravnanje glave + ostalo) . Takođe i creva.

Kada sam kupio moj, video sam na ekspan. posudi kada je proizvedena i da je menjana.

Hoće da pukne i plastika kod termostata i lula na hladnjaku. Meni je po malo gubio tečnost kod termostata, pa sam ga zamenio.

Dešava se češće i kvar bombine, malo je mekši kod trapa (silen blokovi) ...

Sve u svemu ako ne tražiš više od tih 118 ks, i ako su redovno održava dobićeš BMW-a koji će te verno služiti.

Ma volim i ja jace motore ali sad moram da se zadovoljim sa 118 konja ,to sa trapovima sam vec imao prilike da osetim ali nista strasno ,za sada (a nadam se i ubuduce) nemam problema sa rashladnim sistemom.Poz

Link to post
Share on other sites