PITANJE VEZANO ZA LIMARIJU BAVARCA


Recommended Posts

Mislim da je to pitanje godine proizvodnje... video sam brdo 7er-a E32 i petardi E34 koji su zdravi kod dren, dok brdo E38, E36 trule ko krpe na suncu! Ne znam pitanje je sta je na kojim modelima radjeno!

Link to post
Share on other sites

Markiša u pravu si da zavisi od godine proizvodnje ali ovde se radi o e46 restajlingu znači od 2002 i mlađim znači 100% pocinkovan :) samo ti druže uživaj u ručku dobio si opkladu :D

Link to post
Share on other sites

Ako je u pitanju opklada, platićete ručak zajedno jer obojica ste u pravu :)

Galvanizacija je proces protekcije rdjajućih metala, samim tim i čelika, zaštitnim, protektivnim slojem cinka. Proces se izvodi eletro-hemijskom ili termičko-hemijskom reakcijom, kao i potapanjem ili "kupanjem" čelika u posebno pripremljenoj "kupki" koja oblaže naelektrisani čelik česticama cinka naelektrisanim suprotnim polom, čime se hemijski rastvor praktično "lepi" za površinu metala i nakon sušenja stvara čvrstu vezu sa površinskim slojem metala.

Dakle, galvanizacija nije ništa drugo do - pocinkovanje, sa tim da je ovaj drugi naziv domaći, dok je galvanizacija reč engleskog porekla, a u principu se radi o istom procesu.

Dakle, nije šija nego vrat :)

Prijatan ručak obojici ;)

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Primetio sam i proverio magnetom da je zadnji rub na jednoj e46-ici gitovan.

Ostali su celi.

Koliko brzo ce to poceti da izbija?

Zima je prosla, so uradila sta je imala, farba nigde nije pukla ili nabubrila.

Link to post
Share on other sites