EGR, flexi crevo i katalizetor


Recommended Posts

Da li je preporucljivo iskljucivati egr softverski, da li moze to preko impe da se radi? Ima garezi u njemu, da li samo da ga ocistim ili i iskljucim?

Treba da zamenim i flexi crevo, radio bih sam da ne idem za bg samo zbog toga pa gde da nadjem kvalitetno da mi psole ne bi lupalo, na ebayu su 15-20e ali nemam pojma koliko su dobra? Da li da skinem i katalizator usput kad vec skidam auspuh?

Hocu i klapne na usisu da skinem, kupio sam ove cepove:

http://www.ebay.de/itm/BMW-Drallklappen-Set-4-x-22-mm-Swirl-Flaps-mit-O-Ringen-Dichtungen-Ansaugbrucke-/191033559415?pt=DE_Autoteile&fits=Platform%3AE46&hash=item2c7a7cc977

Uputstva za to ima dosta, samo cime najlakse da ocistim garez iz grane?

Link to post
Share on other sites

Egr sam cistio jednom sam, bio je katastrofalno prljav, za iskljucivanje ne znam ali ako moze najbolje bi ga bilo iskljuciti.

Sto se tice klapnica svi kazu da ih je najbolje skinuti, meni su skinute jos u Italiji.

A sto se tice flexi creva najbolje je da to uradi neki "krsteni" majstor kako kazu. Ja imam mnogo ruzna iskustva sa raznim "majstorima" koji su mi na kraju zavarili kompletno crevo :blink:

Najbolje je da to uradis kod Pirketa, momci su stvarno odlicni i imas i garanciju 2 god. Flexi mora lepo i da se ugradi , koliko god da je kvalitetno ako se lepo ne zavari vibracije ostaju i kida se ceo auspuh. Ako vec skidas katalizator postoje ljudi koji otkupljuju i placaju od 40 do 80 evra (zavisi koji skidas) i to bi ti pokrpilo jedan deo troska.

pozdrav i nadam se da ces uraditi ono sto ti mislis da je najbolje i najisplativije... :)

Link to post
Share on other sites

Čime si čisto egr? Klapne skidam u svakom slučaju. Jedino ne znam za katalizator onaj prednji da li da skinem, na raznim stranim forumima piše da je dobro skinuti ga i isključiti egr, pogotovo ako se auto cipuje što isto imam u planu.

Link to post
Share on other sites

Ja sam koristio obicno sredstvo ( neko rusko) za odmascivanje i obican benzin... krpica, srafciger trljao ,ljustio i to je to.

A sto se katalizatora tice meni je skinut prvi, odmah do motora. Jedino na sta ces morati da se naviknes jeste "pistanje" auta kad mu dajes gas, zato sto sav vazduh koji je on zadrzavao prolazi nesmetano i stvara takav zvuk. Mene je u pocetku nerviralo ali sam se navikao... :dance3:

Link to post
Share on other sites

Manje je dimio i bolje vuce na nizim obrtajima. Ja sam ga letos ocistio i pretpostavljam da bi jednom godisnje trebalo da se cisti. Kakvo nam je gorivo :blink:

Najbolje bi bilo da se ugasi ili ako moze da se necim zatvori i da ne radi. Ja cu da se raspitam a mogao bi jos neko da se ukljuci u raspravu i kaze svoje misljenje i iskustva...

Link to post
Share on other sites

EGR mozes da iskljucis softwerski ne moze sa INPA sa DIS GT1 mozes da ogranicis rad EGR ventila...Moj ti je savjet kad budes cipovao auto da u mapi koju ti ubacuju iskljuce EGR i sa tim ces i dobiti cipovan auto i ugasen EGR...Ako zelis da vidis kako auto se ponasa sa iskljucenim egr samo skini vakum sa njega i zacepi sa nekim srafom kako bi imao sliku kako se ponasa sa iskljucenim i ukljucenim EGRom...E da ako vec skidas klapne (skidas usisnu koji bi trebalo isto ocistiti ) zamjeni sva vakum crijeva obavezno i provjeri ispravnost grijaca...

Link to post
Share on other sites

nema na cemu... :) Uglavnom to su te stvari koje je jedino moguce provjeriti zamjeniti kad se skine usisna grana... Grejaci i vakum creva i provjeri stanje racve od vode koja ide u blok motora koja se nalazi ispod usisne grane...

Link to post
Share on other sites