Klimatronik prestao da duva


Recommended Posts

Sve je radilo super (temperatura i parno) sve dok klimatronik nije prestao da duva. Sve je ok pokazuje temperaturu i sl ali nema protok vazduha. Dali mi je crkao "BMW E46 Heater Blower Fan Motor Final Stage Resistor", Dali se nekom desio ovaj problem ?

Link to post
Share on other sites

Puno njih je imalo problem, stao ventilator kabine. Najcesce je bio jez tj "BMW E46 Heater Blower Fan Motor Final Stage Resistor". Ima nekoliko tema o tome i opisano kako da ispitas.

Link to post
Share on other sites

Sve je radilo super (temperatura i parno) sve dok klimatronik nije prestao da duva. Sve je ok pokazuje temperaturu i sl ali nema protok vazduha. Dali mi je crkao "BMW E46 Heater Blower Fan Motor Final Stage Resistor", Dali se nekom desio ovaj problem ?

Baš on, ili u narodu poznat kao jež. Meni se na E46 desilo prosle godine 31.decembra.

Link to post
Share on other sites

Odspojio sam akumulator za svaki slucaj, sta je bolje da potrazim neki jeftiniji polovni ili da narucim sa interneta negde oko 25 evra je nov...

nov ti je druze 160 evra behr,a taj moze da se popravi uglavnom,pitaj me,haha,zna vranjin

Link to post
Share on other sites

Neznam kako se pravi edit prethodnog posta, evo slike, dobro sto je izdrzao celih 14 godina

IMG00340_zpsa60005b3.jpg

IMG00341_zps316ca905.jpg

Odlican DIT sa youtube

evo da ti kazem iz izkustva,ok,crkao je taj jez-reostat,pre nego sto stavis drugi,proveri ventilator,sme da vuce najvise 12 ampera na 12 volti,ako vuce vise svaki naredni reostat ce ti brzo otici,ja sam muku micio sa time na e36 ali su identicni,i opet se puno zahvaljujem Vranjinu na pomoci

Link to post
Share on other sites

evo da ti kazem iz izkustva,ok,crkao je taj jez-reostat,pre nego sto stavis drugi,proveri ventilator,sme da vuce najvise 12 ampera na 12 volti,ako vuce vise svaki naredni reostat ce ti brzo otici,ja sam muku micio sa time na e36 ali su identicni,i opet se puno zahvaljujem Vranjinu na pomoci

pardon-iskustva :dance3:

Link to post
Share on other sites

menio je na e36 prestao da duva ventilator tj. pojacam ili upalim da duva maks na soferku nista, posle malo voznje bi proradio, medjutim sad nece uopste, klapne rade, kad upalim to duvanje za soferku cuje se nesto kao kad se ocitava cd u plejeru. osiguraci su ok. E sad kad stavim ruku na tablu, kad se auto dostigne radnu temperaturu, ono ko veli greje, oseti se toplo, al ne duva. Moze li biti da je isto taj jez u problemu, a ne sam ventilator, ne znam sata mi je lakse da proverim za pocetak?

Link to post
Share on other sites

Jez je, a ono sto cujes kao da ocitava cd to su klapne. Kod tebe je manuelna klima, pa najcesce strada prva brzina jer ima najslabije hladjenje a najvise se greje na njoj. 4 je direktna pa si nju samo imao. Moze biti da ti je i riknuo osigurac da je u jezu nesto prespojilo jer retko ostajes bez 4 brzine. Jez nije standardni kao na digitalnoj klimi, videces i sam

Link to post
Share on other sites