Board Comuter


Recommended Posts

Merio sam potrosnju i po bordu mi ispadne 5.5 litara od Beorada do Kraljeva 5.5l, a bas sam ga gazio ( u nekom trenutku na autoputu i 200km/ B) . Vratio se nesto sporije, BC mi pokazivao od Kraljeva do BG-a 4.4l. Na pumpi sipao do vrha, kao i kad sam kretao (ista pumpa) pokazuje potrosnju od 5.8 cime sam veoma zadovoljan, jer normalnom voznjom bi mi sisao ispod 5 litara sigurno. Sta mi smeta? To sto BC pokazuje manju potrosnju, moze li se nekako nastelovati da pokazuje realnu u datom trenutku ma kolika ona bila. Meni laze oko 0,7l na 100km u proseku, koliko sa mvideo za ovo kratko vreme koliko posedujem auto. Sto se auta tice nemam komentar, prava zverka, dizel, a kao da ide na kerozin, danas odrah sve redom (sreca moja pa sam sisao kod Malog Pozarevca, inace bi potrosnja bila mnogo veca :lol: . Na sto sezdeset mi je pokazivao 6l na 3000 obrtaja, na 190 je bilo 3700 i 10 litara, na dvesta nesto vise i 4000 obrtaja, vise nisam mogao jer mi jedan turski som kamionom isece put, pa sam ispitivao kako radi ABS :blink: . I mogu vam reci da sam veoma zadovoljan (cim vam ovo pisem) B) :) .

Link to post
Share on other sites

Onda bi i benzinci lagali? Nego me zanima moze li se nekako prestelovati, pa da pokazuje tacno, bar priblizno? Gorivo mi ne deluje lose, danas sam dosao do 200kmh i mogao je jos bar dvadesetak, nego mi se prepreci neki turcin kamionom (preticao drugi sleper), pa sam morao da kocim. Ne kapiram sto laze bord na dizelima?

Link to post
Share on other sites

Ok, uskoro idem u Bec pa cu proveriti da li je do goriva. Mada nije uvek krivo ni gorivo. Vozim dizele preko 20 godina i recimo na Daihatsu Roki mi je zaledilo potpuno na minus 10. Na Toyoti landcruiser mi nikada nije ledio, cak ni na minus 30, a palio je najbolje, cak neverovatno brzo i dobro, ma bolje i od benzinaca, to cudo jos nisam video, ali zato je i stekao takvu reputaciju. Verovatno ima jaku izolaciju pa nafta nece da ledi ni u ekstremnim situacijama. Moze li se stelovati BC sto se tice te potrosnje, ako se ispostavi da ipak nije do goriva?

Link to post
Share on other sites

kad bi racunao prosek potrosnju na 1000km tu bi bilo tacno sigurno

ovako na relacije 100-200km pun-pa opet pun,uvek bude odstupanje od borda

Link to post
Share on other sites

Ti si od onih koji voze i ne skidaju pogled sa borda,sta bi radio da vozis V8?????

Pa nisu svi gazde kao ti da mogu da priuste da im auto trosi 25l na leru.

Link to post
Share on other sites

Ja sam jedan od onih koji je kupio pre neki dan auto pa mu je zanimljivo da se "igra" sa bordom i ostalim sitnicama, tako da ne vidim sta je tu cudno? Vozio sam do pre dva meseca landcruisera koji je i preko 20 gazio veoma lako, tako da mi predavanja o potrosnji nikako nisu potrebna. Ovde nije tema potrosnja i snaga motora, vec tacnost i netacnost bord kompjutera i pitanje zasto laze, ako je vec neki vajni kompjuter B) :(

PS: sto se tice toga da BMW najvise laze u potrosnji ne bih se slozio, stvar je u tome da se BMW ne vozi penzionerski sa istim gasom non stop, kao kad mu mere potrosnju po ECE normi. Ne moze i jare i pare, lepo je kad se nagazi, pa se osecas kao u igrici, svi ostali stoje a ti vozis... :lol: :e30:

Link to post
Share on other sites

Ajmo malo ozbiljnije...na njemu su fabricke 205/16. Kompjuter bi morao da meri potrosnju goriva, sto nema veze sa gumama, ako trosi 10 ok, ako trosi 20 opet ok, samo da ne laze. Mada ko zna kako i na osnovu cega komp meri tu potrosnju :mellow: Mozda nekom odgovara to, nekome verovatno smeta. Ali dobro, tako je kako je i ja zavrsavam sa temom. Hvala na dobronamernim odgovorima B)

Link to post
Share on other sites

Probaj da ga ne resetujes mesec dana,i on ce ti izvuci tacnu prosecnu potrosnju goriva,nemoze na 200km da napravi prosek,meni je na autu tacan 100%,varira od 11-13l,a to mu i jeste potrosnja.

Link to post
Share on other sites