Recommended Posts

Interesuje me kada je najbolje staviti zimske gume na automobil. Znam da pojedine zemlje EU imaju tacno vremenski definisane periode svojim Zakonima o bezbednosti saobracaja od kada do kada automobili moraju imati zimske pneumatike. Do sada sam skoro uvek cekao na stavljanje zimskog seta prvi sneg ili neposredno ih postavljao pred najavu istog.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ista stvar, ja stavljam kada procenim na osnovu vremenske prognoze da je definitivno dosla zima... Zao mi je da ih stavljam ranije jer se mnogo vise trose po suvom, a i auto se ne ponasa isto sa njima... A sto se evropskih zemalja tice mislim da je u nekima pravilo dase posle 15. novembra stavljaju zimske gume...

Link to post
Share on other sites

Kad dnevne temperature padnu ispod 7C.

Vreme je za kupovinu zimskih guma

Oprezni vozači će ovih dana već zameniti letnje gume zimskim, kako ne bi došli u situaciju da ih sneg iznenadi. Iako mnogi zamenjuju samo pneumatike na pogonskim točkovima, stručnjaci to ne savetuju, jer se time može ozbiljno ugroziti bezbednost u saobraćaju.

Statistika kaže da se tokom zime dešava čak šest puta više saobraćajnih nesreća nego leti, a u dve trećine uzroci su posredno ili neposredno pneumatici ili snežne padavine.

"Preporuka je da vozači već u ovo vreme zamene gume na vozilima i stave zimske, jer se nikad ne zna kada će pasti sneg. Na višim planinama ga već ima i na nekim putevima već je zimska oprema postala obavezna. Zimske gume treba staviti na sva četiri točka, jer ako letnji pneumatici ostanu na jednom paru točkova, kad padne sneg, auto pri kočenju može da se zanese u stranu", kaže za "Blic nedelje" Milenko Stevanović, šef servisa u auto-centru "Anđelković".

Dakle, letnji pneumatici u zimskom periodu ne prianjanju dobro na snegom pokriven kolovoz jer dolazi do proklizavanja, dok zimski pneumatici bolje prianjaju, imaju kraći zaustavni put, za šta je posebno važna dublja šara i adekvatan profil na ovim gumama.

"Šara na zimskim gumama je tako konstruisana da bukvalno jače 'kopa' sneg, nego ona na letnjim. Gume s letnjom šarom koje se koriste zimi veoma brzo se ispune snegom", objašnjava Stevanović, i dodaje da zimske gume ne bi trebalo da imaju šaru dubine manje od četiri milimetra.

A kada s automobila skinete letnje gume, najbolje ih je ostaviti na felnama i tako ih čuvati. Zbog stajanja pneumatik izgubi formu, pa je neophodno da točkovi ostanu kompletni - s felnama.

"Neki vozači zimi kupuju nešto uže gume nego što je fabrički propisano. Tako, na primer, oni kojima treba guma 185 stave onu od 175 milimetara. Na ovaj način se izbegne efekat valjka. Reč je o tome da šira površina gume manje propada kroz sneg, dok uže gume lakše probiju do površine asfalta", kaže Stevanović.

Inače, zimske gume ne služe samo za vožnju po snegu i ledu, već ih treba postaviti čim spoljašnja temperatura padne ispod sedam stepeni Celzijusovih. Redovno treba proveravati pritisak u gumama jer u suprotnom mogu da utiču na slabiju bezbednost vozila u saobraćaju.

Cene zimskih pneumatika prečnika 14 inča, zavisno od proizvođača, kreću se od 12.000 pa do nešto više od 20.000 dinara.

Međutim, mnogi vozači se u poslednje vreme odlučuju za takozvane univerzalne pneumatike koji se koriste za sva godišnja doba. Njihova mana može da bude, kako ističe Stevanović, što se možda za nijansu više troše leti. Ove gume se obično menjaju posle pređenih 50.000 do 60.000 kilometara.

(MONDO)

Preuzeto sa mtsmondo.com

Link to post
Share on other sites
Kad dnevne temperature padnu ispod 7C.

Međutim, mnogi vozači se u poslednje vreme odlučuju za takozvane univerzalne pneumatike koji se koriste za sva godišnja doba. Njihova mana može da bude, kako ističe Stevanović, što se možda za nijansu više troše leti. Ove gume se obično menjaju posle pređenih 50.000 do 60.000 kilometara.

(MONDO)

Preuzeto sa mtsmondo.com

bas bih voleo da vidim te pneumatike za sva godisnja doba

Link to post
Share on other sites

To misle verovatno na M+S gume.

Inace, tacno je sto Alex kaze za 7 stepeni, ali ja obicno decembar, januar i pola februara preguram sa zimskim gumama, a posle stavim letnje , iako im nije bas vreme, jer uvek istrci neki sneg u pola marta.

Link to post
Share on other sites

Ne ne ne...

Nisi u pravu, M+S znači Minter + Summer. Prvi je ove gume proizveo Michelin, ali su se zajebali u fabrici, trebalo je da piše Winter (zima), pa su okrenuli u kalupu slovo W i ispalo M - Minter... Sad jebiga, to se odomaćilo pa su svi proizvođači počeli da koriste tu oznaku...

Link to post
Share on other sites
Postoje i gume za sva godisnja doba (all season), one su srednje tvrdoce, tako da nisu ni zimske ni letnje.......

I onda covek nije nista uradio. Za tu se varijantu u nasim uslovima, nikada ne bih opredelio.

Link to post
Share on other sites
Postoje i gume za sva godisnja doba (all season), one su srednje tvrdoce, tako da nisu ni zimske ni letnje.......

Da li može neki link o ovakvim gumama, zaista me zanima to All season(s)...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dakle, potreban mi je savjet u vezi gume kormoran.

Posto moram da stavljam zimske gume, a s obzirom da su ove 50e, interesuje me

da li ih je neko koristio, i kakva su vasa iskustva.

Razmisljam se izmedju nje, tigra i debice, naravno zbog cijene.

Link to post
Share on other sites

Druze ja imam Winter1 Tigarke i jako sam zadovoljan, za kormoran sam cuo da valja ali nikad iz prve ruke. Ja sam se odlucio za Tigar jer slucajno znam kakva je kontrola u proizvodnji.

Link to post
Share on other sites