Presvlačenje lajsni folijom


Recommended Posts

Treba mi pomoć da presvučem unutrašnje lajsne folijom u e46,da li ima neka caka ili samo lepi i to je to.Bio sam u difolu i uzeo foliju,ali lik mi je rekao da prvo moram da skinem gumiranu stvar sa lajsne i da lepim na čistu plastiku.Da li se beli karbon brzo prlja?Ako neko zna molim za pomoć

Link to post
Share on other sites

Druze meni je radio decko iz Novog Sada, prvo je poskidao tu gumiranu stvar sa lajsni i mislim da je to radio nekom kiselinom. Kako mi on kaze zna posle lepljenja da se dize folija zbog toga, pa je treba skinuti. Onda je sve zalepio i sad izgleda savrseno i jako sam zadovoljan.

To ti je sto ja znam, nadam se da cu biti od pomoci. Mogu i njegov broj da ti dam, pa njega da pitas kako i sta.

Link to post
Share on other sites

Nitro skida 100%,potopi lajsne u nitro i posle par minuta će početi da se diže farba.Amožeš da ih umotaš u krpu natopljenu nitrom,i onda ih obradiš vodenom šmirglom(može p-600,p-800)kao što je rekao bmw e87.

Link to post
Share on other sites

A moze i axsel sgrasso i cetkica za pranje ruku ili tepiha samo da nije mnogo gruba i skida se bez problema! A i nitro vrsi posao samo sto se mnogo oseti! Probao na vise kola tipa vw megane i stilo tako da verujem i da na bmw vrsi posao !

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Da li je neko raspolozan da prelepi folijom neke izgrebale i dotrajale delove enterijera u E60. Placam naravno.

P.S bratu se malo izgrebali neki delovi, tipa na plastici oko volana kod radija i podizaca za prozore...

P.P.S naravno Beograd ;)

Link to post
Share on other sites

Bolje ti je da kazes bratu da kupi Plasti dip, vrh stvar. Mozes raditi sa njim sta hoces. A kad dosadi, lako se skida, i ako se osteti, lako se popravi sa ponovnim spricanjem.

Jedino ako mu izbor boja ne odgovara, onda nek radi u folije.

Ja sam drugaru radio felne u crno mat, i drze za sada super, a ima ga 7-8 meseci bar.

Link to post
Share on other sites

Nikako plastidip za enterijer. Kad se usmrdi na suncu...

A za folije ti ne treba niko, uzmi i zalepi.

Upravu si, ne bih bas prskao po enterijeru, ajde lajsne i sl, nego bi potpuno us*ao enterijer zbog ovih delova koji se ne vade. Videcu da odradimo to sami, iako ce nam trebati 10 kvadrata folije. Ako se neko javi, dobrodosao je! :)

Link to post
Share on other sites

Sigurno si jako tanak sloj stavio kad ti je bilo toliko lose...

E sada za to kad se na suncu ugreje, ne znam kako se oseti, posto smo radili samo felne. A presao sam samo u dva sloja i super drze...izdrzale i zimu lagano.

Ja sam moje lajsne farbao kod auto farbara, i super su ispale. A mozes da biras koju hoces boju.

A to za folije sam cuo da se kasnije jako tesko skida taj lepak i da se tesko moze posle sa njima bilo sta uraditi ako ti dosade, sem smirgle i farbanja.

Al srecno, pa postavi slike kako je ispalo. ;)

Link to post
Share on other sites