Duže vergla kad je zagrejan motor


Recommended Posts

Primetio sam kad je motor skroz hladan, auto pali kao mina, "na pola ključa", ali kad je zagrejan, nebitno pre koliko vremena je ugašen, mora da se vergla malo duže, onda kad upali obrtaji se malo teže nakane da skoče ne znam kako da objasnim... :prankster2:

Da nije možda do svećica pošto sam primetio da ih izgleda treba promeniti, ne znam kada su menjane, jer kad recimo idem u leru brzinom koja nije ni za prvu ni za drugu ako me razumete, i ubacim u drugu i dodam jači gas, malo trza, nije da trza strašno, ali verovatno i zbog 6 cilindara je to manje primetno nego na puntu kojeg sam imao pa kad su loši kablovi... :lol:

Negde sam na forumu čitao da je na N42 valjda motoru (2000 kuba dizel onaj) fabrički problem kad je temperatura na izlasku iz plave zone da se tako ponaša i da se to rešava updateom softwarea, pa ne znam dal taj problem postoji i kod mene fabrički? :unsure:

Link to post
Share on other sites

Kod mene je bio isti slucaj sa paljenjem kad je topao motor..Na kraju se ispostavilo da je termodavac otisao..Oteraj ga u servis na dijagnostiku tebi makar mogu da kazu tacno sta je :)

Link to post
Share on other sites

Negde sam na forumu čitao da je na N42 valjda motoru (2000 kuba dizel onaj) fabrički problem kad je temperatura na izlasku iz plave zone da se tako ponaša i da se to rešava updateom softwarea, pa ne znam dal taj problem postoji i kod mene fabrički? :unsure:

Meni je update softvera resio problem. Samo moram da te ispravim, N42 nije dizelas vec benzinac od 2000ccm i 143ks. ;)

Link to post
Share on other sites

Eee da to je to, tebe sam čitao negde, zapamtio sam da je N42 ali sam mislio da je dizel :)

@pravda91

A čekaj kakve veze ima termodavač sa bilo čime, zar on ne služi da upali ventilator hladnjaka?

A ljudi bez uvrede, saveti tipa idi do majstora i vidi na dijagnostici su nikakva pomoć a ovde na forumu su jako rasprostranjeni...do sad sam imao par pitanja i sve se svodilo na idi do majstora. Čemu onda forum? Još jednom, bez uvrede, morao sam da kažem, primetio sam to po svim temama da se provlači...

Da dodam da je auto bio kod Bate na dijagnostici pre nego sam primetio ovaj problem i da je sve u redu, nema grešaka, motor je dobar, kompresija je odlična, rad cilindara, lambda sonde i šta već sve tu ima da se gleda.

Link to post
Share on other sites

Eee da to je to, tebe sam čitao negde, zapamtio sam da je N42 ali sam mislio da je dizel :)

@pravda91

A čekaj kakve veze ima termodavač sa bilo čime, zar on ne služi da upali ventilator hladnjaka?

A ljudi bez uvrede, saveti tipa idi do majstora i vidi na dijagnostici su nikakva pomoć a ovde na forumu su jako rasprostranjeni...do sad sam imao par pitanja i sve se svodilo na idi do majstora. Čemu onda forum? Još jednom, bez uvrede, morao sam da kažem, primetio sam to po svim temama da se provlači...

Da dodam da je auto bio kod Bate na dijagnostici pre nego sam primetio ovaj problem i da je sve u redu, nema grešaka, motor je dobar, kompresija je odlična, rad cilindara, lambda sonde i šta već sve tu ima da se gleda.

Ni jedan majstor,ni onaj što je izmislio i projektovao taj motor ti nemože preko tastature reći sa sigurnošću koji je problem zato ne očekuj takvu pomoć,preko tastature ti možemo svi nagađati šta je ali precizno kao što su ti rekli ljudi samo u servis.Zamisli isto da tražiš pomoć zbog bolesti od nekog doktora i tražiš da te izleči ili ti tačno kaže dijagnozu i terapiju a da te prethodno ne snima,daš krv ili slično.Preko kompjutera ti jedino tačno možda može pomoći Zorka ili Milan tarot kad izađe sa farme.

Link to post
Share on other sites

Eee da to je to, tebe sam čitao negde, zapamtio sam da je N42 ali sam mislio da je dizel :)

@pravda91

A čekaj kakve veze ima termodavač sa bilo čime, zar on ne služi da upali ventilator hladnjaka?

A ljudi bez uvrede, saveti tipa idi do majstora i vidi na dijagnostici su nikakva pomoć a ovde na forumu su jako rasprostranjeni...do sad sam imao par pitanja i sve se svodilo na idi do majstora. Čemu onda forum? Još jednom, bez uvrede, morao sam da kažem, primetio sam to po svim temama da se provlači...

Da dodam da je auto bio kod Bate na dijagnostici pre nego sam primetio ovaj problem i da je sve u redu, nema grešaka, motor je dobar, kompresija je odlična, rad cilindara, lambda sonde i šta već sve tu ima da se gleda.

Idi opet do bate, da si strucan da otklonis kvar, znao bi da ga nadjes. I ne mozes da gurnes kabal od kompa u auto, pa da meni ovde pise na mom kompu sta ti ne valja. Ne funkcionise dijagnostika tako, mada imaju one sa bluetooth i wifi, ali nazalost daleko smo i za tu opciju... Mozemo samo da nagadjamo, ako ti ujutru smrdi benzin trebao bi taj "termodavac" tj plavi senzor, moze biti neka bobina, svecice, kontakti na bobinama, frulice, senzor bregaste, losa masa negde, dizna da ti piski malo itd itd. Nadam se da sam pomogao :lol:

Link to post
Share on other sites

Ni jedan majstor,ni onaj što je izmislio i projektovao taj motor ti nemože preko tastature reći sa sigurnošću koji je problem zato ne očekuj takvu pomoć,preko tastature ti možemo svi nagađati šta je ali precizno kao što su ti rekli ljudi samo u servis.Zamisli isto da tražiš pomoć zbog bolesti od nekog doktora i tražiš da te izleči ili ti tačno kaže dijagnozu i terapiju a da te prethodno ne snima,daš krv ili slično.Preko kompjutera ti jedino tačno možda može pomoći Zorka ili Milan tarot kad izađe sa farme.

Moze i vidoviti Saban ali samo ako je u pitanju crna magija :prankster2: ,jbg jace je od mene bilo,takav je druze auto,sve ide preko komp i elektronike,ne znaci da se nije javila greska ili kvar ako je pre mesec dana sve bilo ok,nema vise golfa 2 da majstori pomocu srafcigera i uha otkriju kvarove jbg

Link to post
Share on other sites

Ma problem je bio od početka nego sam zaboravio da se požalim Bati kad sam bio, imao sam 100 drugih pitanja pa se pogubio :D Videću otići ću opet, svakako moram otići ovih dana...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Probaj najprostije sa regulatorom pritiska ili ti tvz protokomerom goriva, ako curka gorivo na onom malo crevcetu dok je motor ugasen onda zameni to i probaj da upalis na benzin. treba da radi bez problema..

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao takav problem(tu je negde tema) na m50 dok je benzinska pumpa bila na izdisaju,kada je konacno skroz crkla i kada sam stavio drugu,pali uvek lepo... Znaci kad je hladan palio lepo,cim se zagreje posle voznje i odstoji malo,nije hteo da pali nikako(palio je normano i kada je vruc,ali samo ako se pali relativno skoro od gasenja,cim odstoji duze od pola sata,nije hteo,sve dok se ne ohladi sktoz)...

To ti je moje iskustvo,mozda pomogne

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Skoro mi je crkao akumulator. Stavio sam novi i od tad nemam više ovaj problem. Stari je bio pustio nešto kiseline uz "plus" stubić pa stalo, kako šta ne znam al otad pali normalno i zagrejan.

Link to post
Share on other sites