Kupovina 320De46


Recommended Posts

Pozdrav, novi sam na forumu, zanima me jedan bmw 320d,E46 restajling probao sam ga, tehnicki mi deluje odlicno, utegnut maksimalno, izgledom odlican takodje. Jedino mi smeta sto nema bord kompjuter, tempomat i automatsku klimu, pa ni cd, vec je to model sa osnovnom opremom. Ima dva podizaca prozora i to je to :preved: :dance3: . Ceni ga 3500e. Sta mislite da li je to dobra prilika i da li da ga uzimam? Covek pristaje da odemo na dijagnostiku, sta bi trebalo da pogledam i na sta da obratim paznju. Rekao mi je da nesto skripuce kod tockova samo kad je led, leti se nista ne cuje :huh: :rolleyes: . Kvacilo je ok, ne deluje mi da zamajcu ista fali, motor vuce odlicno. Pomagajte, stvar je hitna!!!

Link to post
Share on other sites

Sve to što nema možeš ubaciti naknadno. Bitno je kakav je motor i kakav je limarijski i na trapu.

P.S.Otiđi kod BMW Bate na Mirijevo Vitezova Karađorđeve zvezde 28. I sve lepo proveri.

Link to post
Share on other sites

Sve to što nema možeš ubaciti naknadno. Bitno je kakav je motor i kakav je limarijski i na trapu.

P.S.Otiđi kod BMW Bate na Mirijevo Vitezova Karađorđeve zvezde 28. I sve lepo proveri.

Cuo sam da se on preselio. Ne znam kakvi su ovi na Dusanovcu, pored Bobana sajle? Znam da mogu da promenim konzolu za klimu, posto je samo u njoj razlika, mogu i cd da ubacim, ne znam kakva je situacija sa tempomatom i bord kompjuterom?

Svakako cu otici na dijagnostiku, spolja i iznutra auto deluje savrseno, maltene bez ogrebotine :preved:

Link to post
Share on other sites

Ako se preselio danas, juče smo se čuli. Nije sigurno, za Batu znam kakav je, a za ostale ne znam. Vidi tvoj je auto.

Link to post
Share on other sites

Cuo sam da se on preselio. Ne znam kakvi su ovi na Dusanovcu, pored Bobana sajle? Znam da mogu da promenim konzolu za klimu, posto je samo u njoj razlika, mogu i cd da ubacim, ne znam kakva je situacija sa tempomatom i bord kompjuterom?

Svakako cu otici na dijagnostiku, spolja i iznutra auto deluje savrseno, maltene bez ogrebotine :preved:

Imas na forumu, u predstavljanju automobila, jedan decko iz Hrvatske je predstavio e46, benzinac, cini mi se 318i. On je ubacivao multi volan i board, i sve mu sljaka. Mislim da je i tempomat ubacio. Prelistaj forum pa pogledaj, mislim da ce ti biti od koristi.

Link to post
Share on other sites

Drago mi je da si zadovoljan autom, meni se taj model svideo od prvog dana od kad se pojavio. Jos kad su izbacili motor od 150ks.

Odlicno ako se majstor Bata nije preselio, nikada nisam bio kod njega, jer nisam imao BMW. Jos je bolje sto mi je blizu, jer sam ja na Zvezdari. Evo iskrsao mi jos jedan auto, probao sam ga i jedino sto se cuje je cini mi se nosac motora, kad ugasim zatrese i na leru se cuje. Kad dam gas ne cuje se nista. Na kvacilu ne zeza nista, mislim da nije plivajuci. Uvezen je iz Italije u septembru.

http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/1409775_BMW_320__2001_god

Link to post
Share on other sites

Bili smo danas kod Bate,zaista je atmosfera domacinska. Covek je pogledao auto, pretresao ga nacisto i gledajuci onaj komp ja sam pomislio da nema nista od kupovine. Ali, malo sam se prevario. Ima lufta u desnom prednjem (kugla), cini mi se selen blok kod kardana napukao i leva zadnja caura kad su stavljani novi M amortizeri pre par meseci. Jedno crevo je napuklo i to je sve B) . Motor odlican, izduvi takodje, plivajuci, menjac i sve ostalo na autu maksimalno utegnuto, tako da sam dobio zeleno svetlo za kupovinu :preved: . Veceras nismo stigli da potpisemo ugovor, pa cemo to obaviti sutra i nadam se da cu vec uvece moci da se pohvalim slikama svoje nove makine.

Link to post
Share on other sites

Jako je zanimljivo kod tog modela da je puno jeftiniji nego u nemackoj,ovde sa 150 000km ima za 3500 evra,ocarinjen i registrovan a tamo je oko 5000evra,ili je neko nesto slagao.......

Link to post
Share on other sites

Bili smo danas kod Bate,zaista je atmosfera domacinska. Covek je pogledao auto, pretresao ga nacisto i gledajuci onaj komp ja sam pomislio da nema nista od kupovine. Ali, malo sam se prevario. Ima lufta u desnom prednjem (kugla), cini mi se selen blok kod kardana napukao i leva zadnja caura kad su stavljani novi M amortizeri pre par meseci. Jedno crevo je napuklo i to je sve B) . Motor odlican, izduvi takodje, plivajuci, menjac i sve ostalo na autu maksimalno utegnuto, tako da sam dobio zeleno svetlo za kupovinu :preved: . Veceras nismo stigli da potpisemo ugovor, pa cemo to obaviti sutra i nadam se da cu vec uvece moci da se pohvalim slikama svoje nove makine.

Nasao sam post tog decka koji je menjao sve zivo na autu. Mogucnost dobijanja BC-a mi je i prevagnula da kupim ovaj auto, vec sutra menjam neku dodatnu opremu.

Link to post
Share on other sites

Jako je zanimljivo kod tog modela da je puno jeftiniji nego u nemackoj,ovde sa 150 000km ima za 3500 evra,ocarinjen i registrovan a tamo je oko 5000evra,ili je neko nesto slagao.......

samo kilometrazu :)

Link to post
Share on other sites

To je prvo što pada na pamet, al tržišna cena i cena u oglasima nije ista - isto kao i kod nas stim što je na zapadu mnogo lakše naći dobar a jeftin auto.

Za njihov standard je 5000 evra jeftin i dobar auto,ali za nas nije,nema tamo puno toga dobrog a jeftinog veruj mi

Link to post
Share on other sites

Ne znam kako je tamo i 'vamo, ali znam da sam doterao makinu kuci :dance3: . Moj prvi BMW, vozio sam i opel, ford, pezo, reno, citroen, mercedese, i audi, porse, maserati, ali BMW mi nikako nije padao pod ruku. Kad se pojavio e46, pa jos restajling sa 150ks i lepsim izgledom znao sam da cu ga nabosti kad tad, a to je ustvari sad :D . Makina je odlicna, danas mi je Bata potvrdio da je prezadovoljan stanjem auta, a ako je on prezadovoljan kako ja ne bih bio B) . Sad mi ostaje da pojurim automatsku klimu (vec nadjeno, sutra kupujem), cd, samo ne znam da li onaj sa charzerom, ili da trazim bez njega (imam ponudu sa charzerom). Rucice ablendera za BC nema na vidiku, moracu da je iskopam negde po inostranstvu, kao i MF volan. Od svega mi je najbitnija rucica sa BC, CD, pa klima i tempomat. Tipke za cd su ok, ali mi nisu toliko bitne.

Sta mislite kako chip tuning utice na ovaj motor, da li da stavljam ili ne?

PS:covek ga je cenio puno vise od 3500e, ali se ciko iscenkao majstorki, pa je na kraju dobrano pala cena ;) :pilot: :pilot:

Link to post
Share on other sites

Neka je sa srecom kupovina, u zdravlju da ga vozis, pa predješ na noviji, što više predjenih km, a kod majstora samo na servis. :dance3:

Link to post
Share on other sites

Neka je sa srecom kupovina, u zdravlju da ga vozis, pa predješ na noviji, što više predjenih km, a kod majstora samo na servis. :dance3:

Zahvaljujem Ivane na pomoci, kao i ostalim kolegama, mnogo ste mi pomogli ;) :) . Danas sam nabavio automatsku klimu i ABLENDER tako da u ponedeljak idem na dijagnostiku kod Bate da mi poveze BC sa istim :dance3: . Nasao sam i CD, nego sam se sad upalio za navigaciju, iz dva u jedan. Jedini problem je sitnica, cena navigacije B) :huh: :lol: . Ne znam da li je neko nabavljao iz Kine preko e-bay, ako se uzmu dve daju povoljnije. Nadam se da cu nesto iskombinovati :)

Link to post
Share on other sites

batali narucivanje navigacije iz kine, odracete te carina. Uzmi lepo android tablet za 150 eur, malo je cimanje ugraditi ali posle si miran :)

sto se tice auta, sad je kasno, al ja bih na tvom mestu gledao par godina noviji sa pocinkovanom limarijom, posle nemas brige oko toga

Link to post
Share on other sites

batali narucivanje navigacije iz kine, odracete te carina. Uzmi lepo android tablet za 150 eur, malo je cimanje ugraditi ali posle si miran :)

sto se tice auta, sad je kasno, al ja bih na tvom mestu gledao par godina noviji sa pocinkovanom limarijom, posle nemas brige oko toga

Nije kasno, nego je meni bas ovaj auto odgovarao i ne trazim bolji ;) Evo konacno i fotografija mog novog mezimca :)

00CCDF03-15F3-594A-8C09-C074589B8F77_thumb.jpg

E6943EB6-43C7-5247-81B0-BBF3AB74DB42_thumb.jpg

Posle moje intervencije imam duplu klimu, pa ko voli manualnu, ko voli automatsku... :lol: :lol: :lol:

EF7BA408-5893-364E-BC9E-D08CE8C40326_thumb.jpg

Letos na crnogorskom primorju...Sa letnjim gumama i felnama, 17-tice, gume 235-45/17

30196312-1F3C-9C49-9E9C-DB23B129E7BC_thumb.jpg

Neposredno posle preuzimanja na banovom brdu...

D2BCA4BD-B326-5747-BB2B-DC7AE4A34766_thumb.jpg

Zimske gume 205-55/16

148E559D-0527-DC49-8BC5-38CFB1E6CCEC_thumb.jpg

73E4F89D-1079-E747-85FB-4A070E8F65CE_thumb.jpg

Link to post
Share on other sites

Neka je sa srecom, da se navozas sa njim. :)

Ako ti radi ta automatska klima kako treba, po meni je ta manuelna suvisna.

Nabaci nazad jos bele stopaljke i cd player i uzivaj u voznji. :) Mislim da si bas jeftino prosao sa kupovinom.

Nego sta bi sa onim iz Sapca? Video sam da si stavio link da si i njega gledao...

Link to post
Share on other sites

Manuelna je tu iz fazona, naravno da je suvisna, nego staje idealno na mesto pretinca za sitnice i naocare :lol: . Tog iz Sapca sam gledao ranije, nije los sem sto se cuje pri gasenju (izgleda nosac motora). Iz Italije uvoz, lep iznutra i spolja, suvise mala kilometraza za to godiste, itd. Preprodaja je u pitanju, standard ljudi na slikama i auto nisu u skladu kao sto se vidi na slikama. Nisam rasista , ali volim sto sam uzeo auto koji sam uzeo, iako taj iz Sapca ima dosta opreme. Mozda se i sa njim neko usreci :) ;)

Link to post
Share on other sites

Mislim da si ipak izabrao bolji auto. Jer onaj je jako jeftin za tu opremu i ono sto pise...nesto tu ne stima...mozda stranci pocnu od nas da uvoze kola jos malo, kakvi su nam odnosi u cenama :) Ovaj tvoj izgleda ocuvano, a to opreme sto ti fali nadoknadices polako, bitno je da je mehanicki dobar. ;)

P.S. I izbaci te fazone...i kupi naocare. :D

Link to post
Share on other sites

Evo me upravo od Bate, ugradjena je ablender rucica i sad funkcionise potrosnja, temp, kolicina goriva, sat etc na bordu :dance3: :dance3: :dance3: .

Link to post
Share on other sites