Recommended Posts

Drugari imam bmw 523i 99' odkako sam uzeo auto sijaju mi sve moguce lampice na tabli vezane za abs i sve ostalo odnosno ima ih 4 ukupno,znam da mi je sigurno riknula centrala jer je previse topla sto znaci da je sigurno izgorela imam onu 001 icentralu koja i nije skupa i taj deo me ne muci,ali juce sam nesto gledao oko onih senzora u tockovima i svuda ulazi u ono kuciste ssamo jedan kabl a onog drugog nema na svim je pokidan osim na zadnjem desnom tocku gde sam ga nasao u kucistu ali ostatak kabla odatle je vezan u masnu :) e sad ima pitanje, onaj plavi dzek je od abs valjda a od cega je onaj sivkasti,i jel ti senzori idu sa oba ta kabla zajedno ili kako se kupuju.I jel neko imao slican problem i jel ima neki odredjen razlog zasto bi neko pokidao te kablice od senzora ili sta su vec...

Link to post
Share on other sites

Drugari imam bmw 523i 99' odkako sam uzeo auto sijaju mi sve moguce lampice na tabli vezane za abs i sve ostalo odnosno ima ih 4 ukupno,znam da mi je sigurno riknula centrala jer je previse topla sto znaci da je sigurno izgorela imam onu 001 icentralu koja i nije skupa i taj deo me ne muci,ali juce sam nesto gledao oko onih senzora u tockovima i svuda ulazi u ono kuciste ssamo jedan kabl a onog drugog nema na svim je pokidan osim na zadnjem desnom tocku gde sam ga nasao u kucistu ali ostatak kabla odatle je vezan u masnu :) e sad ima pitanje, onaj plavi dzek je od abs valjda a od cega je onaj sivkasti,i jel ti senzori idu sa oba ta kabla zajedno ili kako se kupuju.I jel neko imao slican problem i jel ima neki odredjen razlog zasto bi neko pokidao te kablice od senzora ili sta su vec...

001 nije skupa?? ;)

Link to post
Share on other sites

Svi senzori na tockovima moraju da budu prvo povezani a onda ispravni,ako je tako onda diagnostika pokaze dali je sve ok sa senzorima,tj dali senzori broje okretaje tocka.

Kod 001 centrale je obicaj da izgori tj sklona je kvaru,popravlja se ali niko ne daje garanciju.I nije bas jeftina oko 200e ako je nadjes.

IMao sam ja tu muku.

Link to post
Share on other sites

onda nije ta 001 nego neka jeftina pogledacu posle majstor mi je reko koja je zaboravio sam u glavnom oko 50e...znam da moraju da budu ispravni i povezani taj deo mi je jasan pitao sam jel zna neko koji od ona dva dzeka je od abs a za sta sluzi onaj drugi jer ja imam na sva 4 tocka povezan po jedan dzek a ovaj drugi mi je pokidan na svim osim na zadnjem desnom..

Link to post
Share on other sites

Taj drugi je senzor istrosenosti plocica.

Imas ga na prednjem levom i zadnjem desnom

Aham,super....ja ga onda sigurno onda imam na sva cetri tocka jer na sva cetri tocka imam po dva,a na prednjem desnom imam obican uski neki siroki dzek to je verovatno to isto..a na ovim ostalim su svi uski i u onom kucistu imam mesto za dva kablica a u svakom mi stoji po jedan.

Link to post
Share on other sites