Recommended Posts

Pozdrav svima! Imam fabricku muziku sa kasetom u kolima a fabricki CD sarzer u gepeku koji ne radi ( tj,mozda i radi ali na displeju mi stalno javlja NO DISCS a sam uredjaj mi deluje da radi normalno ), pa sam mislio da ugradim mp3 emulator ili CD ŠARŽER EMULATOR kako ga strucna lica nazivaju. Ako je neko do sada imao bilo kakvo iskustvo ili su mu poznate cene navedenog uredjaja mnogo bi mi pomogao!!

Link to post
Share on other sites

Jeftinije ti je resenje da kupis za 10-ak eura na ebay-u kabl koji ide u fabricki dzek sa zadnje strane kasetofona a na drugoj strani je obicna banana od 3,5mm. Ja sam tako namestio kod mene i na njega mogu da prikacim sve sto ima ulaz od 3.5mm (telefon, ipod, tablet, racunar...).

Link to post
Share on other sites

Nasao sam firmu u na Novom Beogradu koja se bavi prodajom emulatora. Drugar je saradjivao sa njima i kaze da su ok, cena za E39 je negde oko 100 eura. Ugradnja je jednostavna, na iste dzekove na kojima je sada CD sarzer se jednostavno prilkjuci emulator i to je to. Jos cu malo prosnjurati ne bi li nasao nesto jeftinije, a njihov uredjaj je drugar ugradio na Alfa Romeo 159 i kaze da radi besprekorno i da je zvuk odlican

http://www.auto-muzika.com/index.htm

Link to post
Share on other sites

oko tog emulatora nemam pojma,ali sto se tice fabrickog sarzera u gepeku,99% znam zasto neradi,isto mi samo pisalo NO CD

nesto se zaglavi u njemu,sam po sebi zakuca klizac koji salta cd-ove,fora je da ga izvadis,otvoris i rukom pokrenes klizac,posle toga proradi 100%

meni se to desilo 2 puta,stim sto prvi put kad sam ga otvorio nisam imao pojma sta je kvar,samo sam ga rasklopio,sklopio i proradio je,drugi put sam video gde zaglavi,posle toga nisam imao problema evo vec godinu i vise

Link to post
Share on other sites

Mikso i kod mene je bilo isto! Danas popodne sam se zezao oko tog sarzera i rukom sam pomerao mehanizam za izvlacenje diskova ( ili kako ti kazes klizac ) i to tek nakon sto sam primetio da on samo zuji a da uopste ne vadi diskove iz one kasete. Nakon toga je proradio! Vozio sam kola i menjao diskove i za sada radi! Hvala u svakom slucaju, nadam se da se nece opet glaviti, mada sada znam u cemu je fora!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

@milin-a: Ja sam ugradjivao sebi taj MP3 emulator. I zadovoljan sam, odnosno prezadovoljan jer diskovi brzo dosade i onda mora rezanje novih. Sto se tice uredjaja nema tu neke velike majstorije. U zavisnosti od onoga sta vec imas ugradjeno u autu ima vise varijanti. Ima za okrugle pinove, za pljosnate pinove, varijanta za auta sa DSP i navigacijom. Ukoliko imas veliki OBC dobijas cak i ID3 text u njemu. Ovi sto u Srbiji to ugradjuju i prodaju su duplo skuplji nego sto uredjaj kosta. Preko amazon-a ima da se nadje za oko 60ak eura, sto ako imate nekog preko ,nije neka muka da se naruci.

http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&url=search-alias%3Daps&field-keywords=yatour%20bmw

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pozdrav drustvo,

Ja konkretno imam problem sa sarzerom, pojavljuje mi se isto "No disc", ponekad cujem da zuji stalno, a ponekad ne zuji uopste. Da li mozda moze neko nesto vise da mi kaze oko odglavljivanja tog mehanizma, da li je to u pitanju ili mozda nesto drugo. Ako ima neki tutorial ili slicica bilo bi odlicno :D

Hvala unapred.

--Milan

Link to post
Share on other sites

evo ti varijanta umesto cd changera My link

ili varijanta ko nema sanzer onda direktni u plejer

Jel ovo radi na business cd koji nema MODE dugme a pozadi nema aux konektore iliti na ovome ?

IMG3380.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo,

Ja konkretno imam problem sa sarzerom, pojavljuje mi se isto "No disc", ponekad cujem da zuji stalno, a ponekad ne zuji uopste. Da li mozda moze neko nesto vise da mi kaze oko odglavljivanja tog mehanizma, da li je to u pitanju ili mozda nesto drugo. Ako ima neki tutorial ili slicica bilo bi odlicno :D

Hvala unapred.

--Milan

Pozovi me na 0692810355 i da ti kazem kako da resis problem.

Link to post
Share on other sites

Jel ovo radi na business cd koji nema MODE dugme a pozadi nema aux konektore iliti na ovome ?

IMG3380.th.jpg

Radi sigurno, imas sheme na netu koji ti je pin za AUX koliko se secam 3,4 i 10. Ipak proveri. Vezi modulator na na tri pina i to je to. Pojavice ti se na CD player-u u MODE i AUX.

Link to post
Share on other sites

Leone, na ovom cd plejeru ne postoji MODE dugme, nego samo CD, na zadnjem delu kao sto vidis na slici ispod glavnog konektora, u levom delu postoje samo 5 pinova, s leva na desno 123 i 67(kako sam gledao po netu taj levi deo je za sarzer a desni, koji ne postoji kod mene, za AUX). Nemam nikog ovde u KG-u pa da mogu da probam sarzer, tj da probam moj cd plejer u drugim kolima koja imaju cd plejer. Ili mozda kad bi mogao da zamenim ovaj moj za onaj sa MODE dugmetom, tj onim koji pozadi ima ulaz fabricki za AUX, ili mozda najbolje naci koji moze fabricki da cita mp3. Sta mislis Leone kolika bi bila doplata za tako nesto?

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Samo da kažem da sam ugradio ovaj Yatour Digital MP3 USB AUX i stvarno je funkcionalan, imam par SD kartica sa po 6 foldera i muzike na pretek.

Velika zamjerka ide na kvalitet zvuka koji je drastično lošiji od onog kada se sluša sa originalnog cd-a. Ko ne obraća pažnju mnogo na kvalitet muzike /a takvih je mnogo/ i kod kuće nema HiFi sistem vjerovatno će biti zadovoljan.

Jasno mi je da je kvalitet umanjen samom konverzijom u mp3 320 kbps format ali znam iz iskustva da to ne može biti baš toliko značajna razlika. Znači da sam uređaj nije dovoljno kvalitetan.

Eto toliko.

Link to post
Share on other sites

Samo da kažem da sam ugradio ovaj Yatour Digital MP3 USB AUX i stvarno je funkcionalan, imam par SD kartica sa po 6 foldera i muzike na pretek.

Velika zamjerka ide na kvalitet zvuka koji je drastično lošiji od onog kada se sluša sa originalnog cd-a. Ko ne obraća pažnju mnogo na kvalitet muzike /a takvih je mnogo/ i kod kuće nema HiFi sistem vjerovatno će biti zadovoljan.

Jasno mi je da je kvalitet umanjen samom konverzijom u mp3 320 kbps format ali znam iz iskustva da to ne može biti baš toliko značajna razlika. Znači da sam uređaj nije dovoljno kvalitetan.

Eto toliko.

zvuk ne mora biti losiji ako ubacis pesme u audio formatu, nema potrebe u mp3 da smanjuje kvalitet

Link to post
Share on other sites