dilema!! E46 320d


Recommended Posts

hocu da kupim 320d bmw 2003 ali se i bojim. dali su skupi delovi(preskupi) zadnja vuca dali je to problem zimi itd. pa bih voleo da mi pomognete. sad vozim rovera 416 pa bi hteo da kupim ovaj avto pa me muce ove ovakve sitnice. hvala unapred ;)

Link to post
Share on other sites

postavljas malo bezveze pitanje na bmw forumu da li da kupise bmw!! :) :)

to ti je ko da odes u pivnicu i pitas ljude da li vole da piju pivo! :)

pa znam :D al zanimaju me vasa iskustva :) i delovi dal su skupi puno...

Link to post
Share on other sites

vidim avto i avtomobili pa reko' mozda si iz dezele, nebitno.

Ovde ce ti svi reci kupi, narocito kad je alternativa neka francuska pudlica.

Sta znaci skupo ili jeftino odrzavanje? Vreme golfa 2 je uveliko proslo, nema vise kupovine delova po trafikama i vezanja istih paljenom zicom. Vecini automobila bez laptopa, adaptera i 2 kilometra kablova ni ne mozes prici. A to sve kosta... Ako zaradjujes 500+ eura i ne dajes poslednji dinar iz kuce za njega i u steku imas bar pola njegove vrednosti, da, kupi. Imas na forumu prezvakano sve o tom modelu, vrline i mane, iskustva ljudi koji ga poseduju i zaljenja onih koji su ga prodali. To je dobar model(samo ubosti dobar primerak) stedljiv(potrosnja), komforan, lep, dovoljno brz, prihvatljiva registracija...

Link to post
Share on other sites

vidim avto i avtomobili pa reko' mozda si iz dezele, nebitno.

Ovde ce ti svi reci kupi, narocito kad je alternativa neka francuska pudlica.

Sta znaci skupo ili jeftino odrzavanje? Vreme golfa 2 je uveliko proslo, nema vise kupovine delova po trafikama i vezanja istih paljenom zicom. Vecini automobila bez laptopa, adaptera i 2 kilometra kablova ni ne mozes prici. A to sve kosta... Ako zaradjujes 500+ eura i ne dajes poslednji dinar iz kuce za njega i u steku imas bar pola njegove vrednosti, da, kupi. Imas na forumu prezvakano sve o tom modelu, vrline i mane, iskustva ljudi koji ga poseduju i zaljenja onih koji su ga prodali. To je dobar model(samo ubosti dobar primerak) stedljiv(potrosnja), komforan, lep, dovoljno brz, prihvatljiva registracija...

cuo sam neke price da je otisla pupma za gorivo nekom liku i da je platio 1000e remont pa se zato pitam i uplasio sam se da je preskupo.

Link to post
Share on other sites

a ja sam cuo da je na jednom c5 benzin, crkao ECU i da nije bilo druge vec je covek ubacio dizel motor i sva ta igranka ga je kostala 4200 eura.

nadam se da razumes sta sam 'teo reci.

Cene delova na novijim automobilima, iste klase, su u 10-15% razlike, ne vise. A po nekom nepisanom pravilu sto je jefitiniji u startu to kasnije platis vise.

Link to post
Share on other sites

ma znam. samo moj cale nesto nevoli bmw nzm zasto. moram ga nagovoriti ocu iz italije da dovezem nekog dobrog. ja nemam puno iskustva imam 20 god pa zato pitam da se raspitam da vidim kakva su vasa iskustva i to.

Link to post
Share on other sites

ma znam. samo moj cale nesto nevoli bmw nzm zasto. moram ga nagovoriti ocu iz italije da dovezem nekog dobrog. ja nemam puno iskustva imam 20 god pa zato pitam da se raspitam da vidim kakva su vasa iskustva i to.

polovan auto macka u dzaku...italija ima samo tu prednost sto je u nekim dalovima sneg i so retkost,ali tu stupaju i mane...brda,uske ulice,mentalitet slican nasem...sta da ti kazem...razmisli i kupi ono sto mislis da treba i neka te pamet i sreca prate ! poz !

Link to post
Share on other sites

Ja vozim jedan takav, ako te nesto konkretno zanima pitaj.

pa zanima me da li si imao problema sa kvarovima. kako se ponasa zimi( zadnja vuca) udobnost ubrzanje. ono tvoje misljenje tj. ocena i da uporedis s drugim automobilima ako si imao. hvala

Link to post
Share on other sites

Nemoj uopste da razmisljas "zadnja vuca - zanosi ovo ono" pogotovo na e46. Ko ti to kaze, garantujem da nije nikada seo u e46, ja sam se tako tripovao, medjutim raspored tezine je tako dobro odradjen da me ponekad cak i nervira kada hocu malo da mi proklize zadnji kraj (cinjenica da niko za drift takmicenje nece da uzme e46).

Druga stvar je cena odrzavanja, nije jeftin ali je zahvalan. 320d, pogotovo ovaj od 150 konja ima par stvari koje su skupe (naravno kad ih sredis miran si dugo, dugo). Jedna od njih je plivajuci zamajac koji je isprogramiran da rikne od 150.000 - 180.000 km (a mora da rikne da nebi riknuo menjac ili nesto na motoru), i kosta 800 EUR za M47N motor (taj od 150 ks), ali plivajuci zamajac imaju 90% novijih dizela i prica sa cenom je slicna. BMW ima fantasticnu zavrsnu obradu i kvalitet svega, pocev od klipova u motoru pa do rucke za vrata u kabini, to ce te oduseviti ako iz Rovera predjes u BMW.

Ako uzimas benku, nije jeftino odrzavanje ali ce ti ovaj auto biti veoma zahvalan za to sto ulozis u njega.

Link to post
Share on other sites

Idemi se na odmor,razmišljam između Dubaia,Bahamskih ostrva,Mauricijusa,Havaja,zanima me da li je na tim destinacijama skupo ako jeste onda crnogorsko primorje je zakon! :pilot:

Link to post
Share on other sites

pa zanima me da li si imao problema sa kvarovima. kako se ponasa zimi( zadnja vuca) udobnost ubrzanje. ono tvoje misljenje tj. ocena i da uporedis s drugim automobilima ako si imao. hvala

Sto se kvarova tice imao sam sledece: posto sam kupio auto od lika koji ga je vozio 4 godine po srbiji i nasim predivnim putevima, trap je bio malo zveckao pa sam mu zamenio viljuske komplet sa silen blokovima (120 evra sa zamenom-servis radijus nis), ostalo sto se tice trapa je sve pefektno i jos su na njemu fabricke spone, stabilizatori itd... sto ti kaze o kvalitetu e46-ice, bilo je sitnih kvarova kao sto je npr relej u modulu za otkljucavanje 10e, elektroventil podesevanja temperature kabine (20 evra kupljen na autootpadu), i naravno uradio sam mu mali i veliki servis kad sam ga kupio. Cene su sledece: veliki servis znaci spaneri kaisevi vodena pumpa oko 160eura - menja se na svakih 50000km, a sto se tice malih servisa: ulje castrol ful sintetic 1100din*5litara, filter vazduha 1700 din, filter goriva 1200din, filter kabine 1000din, filter ulja 900din, separator uljnih para-filter turbine 2200din. Nesto od ovoga se menja kod svake druge zamene ulja. Servisni interval 10000km, bar kod mene. Sada ti mozes da kupujes i jeftinije ulje filtere itd... ja se upravljam prema prethodnom vlasniku koji je ovo menjao.

Kazu na forumu da je mana svim novim dizelima zamajac i turbina. Ja nisam imao problem sa time a nisam cuo da je skoro niko to menjao, bar ljudi koje ja poznajem a koji voze e46 320d, tako da mislim da to ne treba da te plasi previse ako uzmes neki dobar primerak.

Sto se tice voznje zimi samo dobre sve 4 gume naravno zimske i nemas nikakvis problema. Taj auto ima savrsenu raspodelu mase 51% napred 49% nazad.

Sto se udobnosti tice auto je malo tvrd za voznju po ovim nasim rupama, ali nije naporan.Za krivine i neku sportskiju voznju je majka, ako volis da vozis zanimljiviji auto za voznju ne postoji.

Sto se ubrzanja tice auto je kao metak, s obzirom da je dizel brzinesu mu malo krace pa od prve i druge ne ocekuj bogzna sta, od trece pa nagore ide kao blesav. Ja sam mom ugradio power box pa ide jos bolje ali je i bez njega odlican.

I na kraju uporedjenje sa drugim automobilima. Pre njega sam imao bmw e36 318i, e46 je mnogo lepsi za voznju, bolje zadihtovan, precizniji volan i menjac itd... i mnogo stabilniji u krivinama, bas ga je tesko zanesti u krivini kao da je zalepljen za asfalt. Imao sam 2 golfa 4, jedan je bio 1.6 benz, a drugi 1.9tdi 115konja. Uporedjenje ovih auta bezveze jer pre svega nije ista klasa. Sto se tice voznje ubrzanja stabilnosti udobnosti sve ide na stranu bmw-a, o zavrsnoj obradi da i ne pricam, u golfu mi se ceo enterijer tresao na rupama dok kod e 46-ice se nista da cuje, nema sedista koja kvrckaju, maske i tapacire koji cvile itd sto mene mnogo nervira. imao sam i fiat stiloi fiat bravo koji i nisu za poredjenje sa bmw-om. Jedini koji mogu dauporedim je i pasat b5.5 koji sam do nedavno vozio pa sam prepustio caletu. Pasat ima vise mesta u kabini i tu je kraj prednostima u odnosu na bmw e46.

Nadam se da sam ti pomogao malo. To je zasad od mene jer me ubise prsti od kuckanja, a ako te jos nesto interesuje pitaj. Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Sto se kvarova tice imao sam sledece: posto sam kupio auto od lika koji ga je vozio 4 godine po srbiji i nasim predivnim putevima, trap je bio malo zveckao pa sam mu zamenio viljuske komplet sa silen blokovima (120 evra sa zamenom-servis radijus nis), ostalo sto se tice trapa je sve pefektno i jos su na njemu fabricke spone, stabilizatori itd... sto ti kaze o kvalitetu e46-ice, bilo je sitnih kvarova kao sto je npr relej u modulu za otkljucavanje 10e, elektroventil podesevanja temperature kabine (20 evra kupljen na autootpadu), i naravno uradio sam mu mali i veliki servis kad sam ga kupio. Cene su sledece: veliki servis znaci spaneri kaisevi vodena pumpa oko 160eura - menja se na svakih 50000km, a sto se tice malih servisa: ulje castrol ful sintetic 1100din*5litara, filter vazduha 1700 din, filter goriva 1200din, filter kabine 1000din, filter ulja 900din, separator uljnih para-filter turbine 2200din. Nesto od ovoga se menja kod svake druge zamene ulja. Servisni interval 10000km, bar kod mene. Sada ti mozes da kupujes i jeftinije ulje filtere itd... ja se upravljam prema prethodnom vlasniku koji je ovo menjao.

Kazu na forumu da je mana svim novim dizelima zamajac i turbina. Ja nisam imao problem sa time a nisam cuo da je skoro niko to menjao, bar ljudi koje ja poznajem a koji voze e46 320d, tako da mislim da to ne treba da te plasi previse ako uzmes neki dobar primerak.

Sto se tice voznje zimi samo dobre sve 4 gume naravno zimske i nemas nikakvis problema. Taj auto ima savrsenu raspodelu mase 51% napred 49% nazad.

Sto se udobnosti tice auto je malo tvrd za voznju po ovim nasim rupama, ali nije naporan.Za krivine i neku sportskiju voznju je majka, ako volis da vozis zanimljiviji auto za voznju ne postoji.

Sto se ubrzanja tice auto je kao metak, s obzirom da je dizel brzinesu mu malo krace pa od prve i druge ne ocekuj bogzna sta, od trece pa nagore ide kao blesav. Ja sam mom ugradio power box pa ide jos bolje ali je i bez njega odlican.

I na kraju uporedjenje sa drugim automobilima. Pre njega sam imao bmw e36 318i, e46 je mnogo lepsi za voznju, bolje zadihtovan, precizniji volan i menjac itd... i mnogo stabilniji u krivinama, bas ga je tesko zanesti u krivini kao da je zalepljen za asfalt. Imao sam 2 golfa 4, jedan je bio 1.6 benz, a drugi 1.9tdi 115konja. Uporedjenje ovih auta bezveze jer pre svega nije ista klasa. Sto se tice voznje ubrzanja stabilnosti udobnosti sve ide na stranu bmw-a, o zavrsnoj obradi da i ne pricam, u golfu mi se ceo enterijer tresao na rupama dok kod e 46-ice se nista da cuje, nema sedista koja kvrckaju, maske i tapacire koji cvile itd sto mene mnogo nervira. imao sam i fiat stiloi fiat bravo koji i nisu za poredjenje sa bmw-om. Jedini koji mogu dauporedim je i pasat b5.5 koji sam do nedavno vozio pa sam prepustio caletu. Pasat ima vise mesta u kabini i tu je kraj prednostima u odnosu na bmw e46.

Nadam se da sam ti pomogao malo. To je zasad od mene jer me ubise prsti od kuckanja, a ako te jos nesto interesuje pitaj. Pozdrav

hvala ti puno si mi pomogao. treba samo da se dogovorim sa tetkom i idem u italiju da izaberem nekog lepog. hvala i jos jednom.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Slobodno kupuj neces se pokajati ja imam doduse starijeg 99 godiste a prije njega sam vozio sve i svasta i nikad sa njim nisam imao problema samo pazi sta uzimas a sto se tice odrzavanja ja sam student i uspijevam bez problema da ga odrzavam i za zadnju vucu ne brini dobre gume i vozi mada mu je i ona kontrola proklizavanja jako dobra odma ti smanji gas ako pocne tocak proklizavat sve u svemu prezadovoljan sam sa njim sledce auto ce sigurno biti bmw

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pozdrav svim clanovima foruma :)

Od skoro sam poceo da pratim forum i da citam teme koje clanovi postavljaju, jer uskoro razmisljam da postanem vlasnik bmw 320 e46.

Otvorio sam ovu temu jer bih voleo da cujem misljenja clanova i gore pomenutom autu, sta misle o njemu , onaj ko ga vec vozi da li je zadovoljan njime , koje zamerke ima , sta mu se svidja.

Najvazniji faktor ce mi biti odrzavanje, da li je skupo ( mali servis ,veliki servis,na koliko se km rade ) i koliko to kosta . Sta se sve od delova menja na malom/velikom servisu i koje su cene tij delova.

Da li e46 generalno kao autobomil ima neke greske na sebi koje mozda smetaju vozacima,da li mogu da se uklone.

Takodje kad bih kupovao razmisljam da uvezem auto (nemacka/italija). Pa me sto se tice uvoza interesuje po kom principu se to radi,sta je sve potrebno da bi se uvezo auto,i na kraju koliko sve to kosta (carina,prenos... )

Nemam mnogo iskustva sa automobilima pa bih vam bio zahvalan ako ste bi mi pomogli sto se ovoga tice .... da nemam nedoumice kada budem uzeo auto ,vec da budem siguran da sam postupio ispravno

Link to post
Share on other sites

pa naftarica kao naftarica , sasvim dobar autic , ide lepo , ne trosi mnogo , samo ga trebas naci u finom stanju

servisi su jos uvek na cni , kao i delovi , sto ne znaci da je odrzavanje papreno ali nije ni jeftino

greskica i ima i nema , nijedan auto nije bas bas savrsen

ako imas kintu , uzimaj slobodno , neces se pokajati , al ubodi dobar primerak

Link to post
Share on other sites

Pozdrav druze.Vozim 320d karavana 2000 godiste.Ovako najprostije cu ti reci ono sto mislim.Auto je fantastican i svakom pogledu, ne bih imao nekih mana za koje bih ti ja rekao i uplasio te.Nema mnogo prostora na zadnjoj klupi,ete to je mozda jedna od mana za koju bih ti ja rekao,i prostor na vozacevom mestu kada sednes noga ti je veoma blizu do vrata,nemas sirinu.Vozio sam golf 4 i ete po tome ti mogu reci zamerke,jel je na primer golf duplo siri iako to ne deluje.Auto ide kao blesav,izvlaci svuda bez problema.Znaci sto se tice snage nemas problem,cak ako ti je to malo mozes i da ga cipujes,a na tim motorima posle cipa se dodaje oko 25 konja snage sto je extra.

Servis mali je na primer oko 75-80 eura,a ta cifra mi je bila i za golf,sto znaci da nista nije skupo kao sto se prica(ulje mobil 5/40,filter goriva,vazduha,klime, ulja.)

Veliki servis dodaj jos 50eura da zamenis kaisefe i drzace i to je to.

Potrosnja extra,5,5 do 6 litara na brzini 120kmk/h.

Pitaj ako treba jos nesto.poz

Link to post
Share on other sites