BMW 320D kupovina, savet?


Recommended Posts

Zapao mi je za oko BMW 320D, konkretno model od 150KS pa me zanima da li ima necega sto bih trebao da znam pre kupovine, na sta da obratim paznju prilikom razgledanja auta itd. Ne zanima me karavan verzija (daleko bilo :acute: ) dakle samo sedan. Takodje, fokusirao bih se na restilizovani model prevashodno mada ni prvobitni E46 nije iskljucen. Zbunjuje me po oglasina cena koja zestoko varira, od 3500 do 7000 evra. Koliko treba izdvojiti za neki pristojan model? Sto se mene tice mogu da izdvojim oko 5000 evra i ne mora isljucivo da bude 320D, moze da bude i 318 samo da nikako ne bude samo benzinac (bar da ima plin, <_< ) Takodje sam video po oglasima modele od 136KS i od 116KS, nekako mi najbolje zvuci ovih 150 konja u 320D modelu :preved: . Sto se tice kilometraze, to nikad ne mogu da budem nacisto sa svim ovim likovima sto uvoze kojekakve krseve sa satro 120k km iz Italije ili ko zna odakle tako da iskreno nisam pametan sta da radim sto se toga tice. Dobio sam savet da gledam modele sa visim paketom opreme jer su po nekom nepisanom pravilu bolje ocuvani od onih sa nizom opremom sto je donekle i logicno. Nestrpljiv sam da parkiram Bendzamina ispred kuce, pomagajte :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Svakako, moja greska. Pretrazicu detaljno forum, nego sam prvobitno hteo da postavim ovaj topic zbog jedne informacije a to je za koliko $$$ se moze naci pristojan primerak BMW-a, posto mnogo varira cena po oglasima. A sad odoh da procesljam forum :D

Link to post
Share on other sites

Svakako, moja greska. Pretrazicu detaljno forum, nego sam prvobitno hteo da postavim ovaj topic zbog jedne informacije a to je za koliko $$$ se moze naci pristojan primerak BMW-a, posto mnogo varira cena po oglasima. A sad odoh da procesljam forum :D

Mislim da ces za 4500 naci mnogo bolji benzinac od dizela i 400 das za plin i miran

Link to post
Share on other sites

Mislim da ces za 4500 naci mnogo bolji benzinac od dizela i 400 das za plin i miran

400 evra je ugradnja sekvencijalnog plina? Koji je najbolji benzinac (tj najsnazniji, da se tako izrazim :D )

Javi mi se za 320d, prodajem moj auto ako ti se svidja.

Auto ti je sminkica, stvarno je prelep, samo ja ne bih uzimao karavan ni u kom slucaju.

Link to post
Share on other sites

sto se cene tice u 80% slucajeva sto skuplji to bolji,ili obrnuto sto manje para,vise brige kasnije

nemoj bezati od benzinca napisao ti je vec neko,dosta je jeftinije odrzavanje i u globalu presli su upola manje od dizela sigurno,nebitno sta pise na satu

Link to post
Share on other sites

400 evra je ugradnja sekvencijalnog plina? Koji je najbolji benzinac (tj najsnazniji, da se tako izrazim :D )

Auto ti je sminkica, stvarno je prelep, samo ja ne bih uzimao karavan ni u kom slucaju.

da 400 evra je sekvent za 4 cilindra,a 500-600 za sestaka,zavisi naravno i od uredjaja koji ugradjujes,sto se mene tice ja sam uvek za 320i a verujem ni da 318 nije los,nekako je sestak mirniji u radu i po mom misljenju dosta kvalitetniji,razlika u potrosnji i nije neka velika,mozda u 2 litre plina

Link to post
Share on other sites

Jedini problem je sto je jako malo benzinaca po oglasima, a i ovi sto su postavljeni su svi oko 110ks, nekako me plasi da nije dovoljno. Ne znam, nisam se vozio do sada u nekom BMW benzincu pa ne znam iskreno. Smaraju sa ovim automaticima mnogo, samo na njih nalecem :angry:

Link to post
Share on other sites

Maksimalno 2000ccm, nikako preko toga.

to ti je onda 318 ili 320 ali pazi ima i 320 ali je 2.2 da ne uletis u tu semu ako budes gledao benzince

Link to post
Share on other sites

Sad sam prelistao oglase, ima uglavnom 318ica i ako ima neki 320i uglavnom je presao 250k km+ ili kosta negde oko 3500E sto ne uliva poverenje nikako. Bice ovo teze nego sto sam mislio...

Link to post
Share on other sites

Da da i to je opcija, samo ne znam do koje cene da gledam auto "preko" jer ne znam sta sve mora da se plati prilikom uvoza. Od websiteova mobile.de i autoscout24.de znam, pocecu tu.

Link to post
Share on other sites

nazoves carinu i pitas koliko bi izaslo,carina je mislim sada 1% ili je nema,placa se porez i registracija naravno

Link to post
Share on other sites

Ma razmisli ti ipak o karavanu, obicno ljudi kad-tad kazu - dobro je sto sam uzeo karavan :)

320d e46 u karavan verziji je naj razumniji polovan auto koji mozes kupiti !

Link to post
Share on other sites

Pozvacu ovih dana bas da se raspitam. Evo nabasao sam na ovaj, doduse dizel:

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=235665267&cd=635097825430000000&asrc=st|fs

ili ovako

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=235618591&cd=635097123280000000&asrc=st|fs

Pa mozda si i upravu ali ne vidim nijednu prednost karavana nad sedanom, na stranu to sto sam alergican na karavane.

Link to post
Share on other sites

evo zasto mi idu jedino na zivce,kupis brate auto 2003 godiste primera radi i moras rucno da otvaras prozor pozadi,pu majku ti ja sam na mom volvu 96 to godiste imao podizace -.- ...inace to oko potrosnje,dizel benzin svejedno,zavisi od vozaca najvise :)

Link to post
Share on other sites

stvarno oba imaju kurblu pozadi za prozore,ne mogu da verujem,ali nije to smak sveta ako su oni generalno dobri,bolje namestiti nazad podizace nego ozivljavati motor koji je presao 400-500.000km

Link to post
Share on other sites