Koje zimske gume za BMW


Recommended Posts

Uzmi winteru nista im ne fali. savine one eskimo nisu isto lose. Ja sam uzeo prosle godine michelin, cena je bila turbo ali ove wintere bolje prijanjaju po snegu, dosta su mekane. Samo ih skidaj u rano prolece, jer ako ih ostavis leto ya sledecu seyonu moyes da ih bacis

Link to post
Share on other sites

predpostavljam da je u pitanju 195 65 15 uzimaj odma eskimo s3+

vrhunske gume za sneg koje te nece ostaviti nigde. mekane sa dobrim lamelicama. kao sto je gore neko rekao, skidaj ih cim otopli sproleca jel im ne prija toplo vreme, trose se i speku pa posle nisu nicemu. evo pogledaj snimak kako eskimo s3 na e36 gazi sneg dok drugi pored puta cekaju prolece, moj auto i eskimo s3

http://www.youtube.c...Z2XD0q1jE7MPLlg

Link to post
Share on other sites

predpostavljam da je u pitanju 195 65 15 uzimaj odma eskimo s3+

vrhunske gume za sneg koje te nece ostaviti nigde. mekane sa dobrim lamelicama. kao sto je gore neko rekao, skidaj ih cim otopli sproleca jel im ne prija toplo vreme, trose se i speku pa posle nisu nicemu. evo pogledaj snimak kako eskimo s3 na e36 gazi sneg dok drugi pored puta cekaju prolece, moj auto i eskimo s3

http://www.youtube.c...Z2XD0q1jE7MPLlg

Onda najbolje da uzmem njih,znatno su jeftinije od ostalih a kazes da su ok. Kakve su na strmim uzbrdicama? Ako idu na e36 onda e46 ima da leti :)

Link to post
Share on other sites

veruje mi preporuka moja za sneg su najbolje od svih sto ces sam i videti, strme ili ne strmo idu gde oces..ne gledajcenu kad kupujes gume nego ono sto je dobro i sto je neko vozio. bices prezadovoljan,a na tebije sad da odlucis. evo recimo prosetaj do vulkanizera pa pipni savu i pipni miselin, ogromna razlika, jer sava je pravljena za planinu i sneg a miselin za zimu u urbanom podruciju, grad i po nekad planina. 4 nove gume sa balansiranjem te izadje 22000din pa gde ces povoljnije i bolje

Link to post
Share on other sites

veruje mi preporuka moja za sneg su najbolje od svih sto ces sam i videti, strme ili ne strmo idu gde oces..ne gledajcenu kad kupujes gume nego ono sto je dobro i sto je neko vozio. bices prezadovoljan,a na tebije sad da odlucis. evo recimo prosetaj do vulkanizera pa pipni savu i pipni miselin, ogromna razlika, jer sava je pravljena za planinu i sneg a miselin za zimu u urbanom podruciju, grad i po nekad planina. 4 nove gume sa balansiranjem te izadje 22000din pa gde ces povoljnije i bolje

Onda je to reseno kupicu savine eskimo s3... Meni trebaju samo 2 za nazad, za napred imam dve od prosle godine CONTINENTAL imaju otprilike 5 do 6 mm sare... Hvala na informaciji i savetu...pozz

Link to post
Share on other sites

ja sam uzeo sve 4 nove mishelin 195 65 15 komad je bio oko 7000, bio na Zlatiboru i uzbrdo i nizbrdo, ni zaslajfovao nije. Prezadovoljan sam sa kvalitetom tako da moja preporuka.

Link to post
Share on other sites

miselin je odlicna guma, ali sto se tice snega samog kretanja uzbrdo i slicno ne moze savi da prismrdi. misel je bolji na mokrom, vlaznom , ali ne i za sneg. i skuplji je par hiljada, tako da...svako bira sebi svoju obucu :)

Link to post
Share on other sites

Onda je to reseno kupicu savine eskimo s3... Meni trebaju samo 2 za nazad, za napred imam dve od prosle godine CONTINENTAL imaju otprilike 5 do 6 mm sare... Hvala na informaciji i savetu...pozz

evo jeos jedan od zimus sa snega gledaj kako eskimo ide i kako prestize puzeve http://www.youtube.com/watch?v=LF9vy73QjuQ&list=UUXJ-HTbHZ2XD0q1jE7MPLlg

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Uzeo sam Nokian WD3 i mogu vam reci da sam prezadovoljan. Sa prvim snegom koji je napadao malo sam ih testirao i auto nije ni mrdnuo kako ne treba. Takodje na mokrom i blago klizavom putu stoji stabilno i nisam osetio ni malo da bezi. Sve preporuke.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nokian brend je specijaliziran za zimske gume i u tome su u samom vrhu ako ne i naj jaci .

Ispale su mi gume FIRESTONE WINTERHAWK 3, kakve su to gume, da li je neko imao iskustvo sa njima, da li su bolje od savinih? Hitno mi trebaju misljenja... :)

Link to post
Share on other sites