BMW E90 problem kod resetovanja greski...


Recommended Posts

Evo ovako...zamenio sam prednje plocice na autu (BMW E90, 320d, 2005, 120kW) kao i crevo na usisnoj grani (sada je konacno novi tip, jer su ranija creva bila katastrofa kvaliteta) i imam problem jer majstor nije uspeo na dijagnostici da mi resetuje te dve greske. Za filter stoje samo crtice u meniju a znak rucne takodje nece da se resetuje. Moje pitanje je:

1. Da li trebaju da se skidaju stari senzori potrosnje plocica

2. Da li treba obavezno stavljati i nove senzore pri promeni plocica ili nije moranje (ako je moguce da ne prijavljuje vise gresku)

3. Kako i koliko treba da bude profi dijagnostika da bi se resetovale ove dve greske

4. Osim delte ko jos ima bas dobru dijagnostiku u bg-u koja moze da odradi i zhtevnije stvari

Hvala unapred na odgovorima i pomoci. Pozdrav svima.

Link to post
Share on other sites

Naravno da se mjenjaju i senzori kad i plochice, pa to su samo 2 senzora (jedan naprijed, jedan nazad), nisu to uopshte neke pare, zashto shtedish na tome?

Link to post
Share on other sites

Ma nije fazon bas u stednji, volim da naucim i znam neke stvari. Mada treba i ustedeti gde se moze. Koliko sam razumeo u Delti su nesto manje od 5000 din po strani , nije ni za bacanje ako ne mora, bolje da potrosim sa mojim prijateljicama ovde u Africi:

http://tinypic.com/r/2jezq0h/8

Nista ako nema kreativnog resenja menjam i senzore cim se vratim.

Link to post
Share on other sites

Ti senzori koshtaju manje od 10EUR po komadu , plus poshtarina 15EUR, cca dobijesh oba sa poshtarinom za 30EUR.

Jedino da se snadjesh za adresu, jer ne shalju u Srbiju. Npr ovo:

http://www.ebay.de/itm/MAPCO-Verschleisanzeiger-vorne-BMW-3-E90-318-d-/370969648703?pt=DE_Autoteile&fits=Make%3ABMW%7CPlatform%3AE90&hash=item565f839e3f

Za kupovinu rezervnih dijelova u Delti , morash da prodash bubreg.

Link to post
Share on other sites

Hvala na linku. Reci mi da li su isti senzori sa linka i za napred i za nazad. Ne snalazim se bas sa nemackim. Porucio bih oba. I koliko sam razumeo ide samo po jedan napred i jedan nazad. Hvala ti puno na pomoci. Veliki pozdrav.

Link to post
Share on other sites

Hvala na linku. Reci mi da li su isti senzori sa linka i za napred i za nazad. Ne snalazim se bas sa nemackim. Porucio bih oba. I koliko sam razumeo ide samo po jedan napred i jedan nazad. Hvala ti puno na pomoci. Veliki pozdrav.

Nisu isti, trazhi u ebay.de "bmw e90 warnkontakte vorn" (prednji) i "bmw e90 warnkontakte hinten" (zadnjii). Trebash jedan prednji, jedan zadnji.

Kad naruchish kod istog prodavca oba, placash samo jednu poshtarinu, stignu u istom paketu. Onaj sa linka gore, ima i prednje i zadnje.

Link to post
Share on other sites