ulje za menjac


Recommended Posts

Pozdrav svima,od pre dve nedelje sam ponosni vlasnik e46 316 85kw,promenio sam sve filtere,ulje u motoru i hocu da promenem ulje u menjacu pa me interesuje koje ulje da uzmem i koliko...ulje u diferincijalu je kao novo...tako da bi menjao samo u menjacu..

Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,od pre dve nedelje sam ponosni vlasnik e46 316 885kw,promenuo sam sve filtere,ulje u motoru i hocu da promenem ulje u menjacu pa me interesuje koje ulje da uzmem i koliko...ulje u deferincijalu je ko novo...tako da bi menjao samo u menjacu..

Menja se kod tog modela,pise na nalepnici na menjacu koje ulje ide,uzmi BMW-ovo atf za menjace.

Pogledaj na menjacu ako pise lifetime onda se ne menja,ali mislim da se kod m43 i n42 menja ulje u menjacu.

Link to post
Share on other sites

Menja se kod tog modela,pise na nalepnici na menjacu koje ulje ide,uzmi BMW-ovo atf za menjace.

Pogledaj na menjacu ako pise lifetime onda se ne menja,ali mislim da se kod m43 i n42 menja ulje u menjacu.

BMWe od 97 god ne koristi atf ulje za menjace samo ulje MTF LT2.

Link to post
Share on other sites

Na desnoj strani menjača prema motoru stoji žuta nalepnica na kojoj piše da ide ulje MTF-LT1,ili MTF-LT2,u pitanju je isto ulje.Takođe na nalepnici piše LIFE TIME OIL NOT CHANGE.To je odavno provaljeno da je marketingški trik fabrike naročito kod automatskih menjača jer i na njima piše da im je ulje doživotno bez zamene.E sad doživotno nije izraženo u kilometrima.Juče smo na jednom e46 318d zamenili ulje i stalo je tačno 1,4l.U programu piše da staje 1,6l ali tih 200ml nije iscurelo.Čovek je kod nekog mehaničara prošle sedmice zamenio ulje u menjaču kaže preventivno iako mu je sve bilo ok,od tada mu teško šalta naročito kada je hladan i došao da se žali zbog toga.Pitali smo ga šta je sipao,kaže uzeli smo neko SAE 80 koje košta 300 din.Kada smo ispustili to ulje ono kao med gusto jedva curi.Za 1,4l originalnog ulja sa zamenom je platio 50 eura,ulje 1,4l=40e+10e rad,naravno sada se dobro šalta.

Link to post
Share on other sites