E46 318i m43 VELIKI PROBLEM


Recommended Posts

BMW E46 318I M43

Vozim navedeni auto skoro 3 godine, imam ugradjen LPG. Ovo je citava istorija mog problema...

Pre jedno 8 meseci upali mi se lampica od vode, odem kod majstora i na hladnjaku mi pusta vodu, al jako malo i dospemo mi vode malo odzracimo a kasnije na tom mestu antifriz se skorio i voda ne curi (dok se to nije desilo dosuo sam dva puta po bukvalno 0,5 dl vode). Citam ja po forumima i kazu da znaju stradati te plastike na bmw-u jednostavno ostare a sav sistem hladjenja su plastike na njemu. Nakon 3 meseca (vodu kontrolisem cesto i nema problema) primetim da mi je isto pocelo curkati i na termostatu, a onda mi procuri na ekspanzionoj posudi (sve redom krenulo), na ekspanzionoj posudi mi u voznji procuri probije se al sam odmah stao cim se upalila lampica voda i zato mi temperaturu nije dizalo uopste. Majstor mi zavari posudu al mi kaze da je mjenjam posto je plastika stara i negarantuje da nece opet puci. I tako je i bilo posle 3 dana stizem ja kuci i upali se lampica ja odmah u garazu posuda pukla na varu opet. Pukne meni film i odem ja i kupim hladnjak, posudu, cep za posudu,termostat, crevo broj 1 (http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL31&mospid=47631&btnr=11_2082&hg=11&fg=35) posto sam primetio i tu malo antifriza i plastiku na zadnjoj strani motora...znaci kompletan sistem hladjenja motora, sve to zamenim i milina nepusta vise nigde. Pre nego cu ici na more odem uraditi servis za plin i ovaj mi kaze neka racva sto ide voda od plina ima na sebi antifriza, reko menjaj i nju i sva creva koja treba. Sve to zamenim milina. Odem na more 1000 km vratim se bez problema sve normalno...Pre mesec dana proveravam ja vodu i vidim nije na max nego na sredini a bila je na max...pukne meni film i vidim ja na isparivacu crevo kroz koje ide voda tu pusta malo...i neki dan odem ja da uspem antifriz posto nakon tog menjanja sam sipao vodu dok sve ne proverim...znaci pusta mi malo na tom crevu kod isparivaca al ove sedmice cu kod ovog za plin da mi i to resi (dosipo sam svaki 7 dana jednu 1 dl vode zbog tog creva)...zamenio ovaj antifriz i poce pricu kako je meni otisao dihtung glave ili pukla glava...ja gledam u coveka...reko kako znas? Kaze kad sam dosao i on odvrno cep da ispusti vodu i bilo pod pritiskm i cep i crevo broj 1 (znaci auto samo ugasen a prije toga vozen 20 min i na radnoj temperaturi je), reko ja ljudino zatvoren je sistem hladjenja nemoze pritisak spasti za 1 min. Kaze sve je to tebi bilo zbog tog to sto si menjao...reko ljudino sve smo zajedno menjali i da je nesto puklo od pritiska to bi napravilo rupu a nebi mogo zatvoriti antifriz...i tako mene covek ubedjuje...zamenili mi antifriz upalili odzracili...sve normalno...opet on zapeo za crevo br 1...dok se auto grijalo na radnu temperaturu crevo je bilo sve tvrdje...kad se otvorio termostat crevo normalno...

Dodjem ja kuci i sad pratim malo auto...sta sam ja primetio...kad auto radi crevo je malo tvrdo ne kao kamen al cim otvori termostat crevo normalno...kad ugasim auto nakon voznje crevo bude tvrdo (po meni logicno dok se auto ne ohladi) kad se ohladi normalno...

To sto dospem malo vode zbog tog creva cu resiti ove sedmice sa ovima za plin da mi zamene ili sta vec treba(al to je minimalna kolicina koju ja vidim gde curi).

Auto mi radi normalno, ide normalno, temperatura normalna, svakodnevno vozim i na more sam isao nista sve normalno...da mi je otisao dihtung valjda bi nesto primetio nakon 10 sati i 500 km voznje u jednom pravcu, bar mislim...

Ovaj me je ustrasio...treba mi POMOC

p.s. izvinjavam se na memoarima :)

Link to post
Share on other sites

Evo da ti kazem sta je meni bilo,otisla mi gumica na termostatu kad sam zamenio nju i ozraacio sistem i meni su creva kad vozim malo tvrda! Pogotovo to gore sto izlazi iz hladnjaka,bas kao i tebi!..da ne duzim meni su na forumu rekli da je to normalno cim ne dize temperaturu i da ta creva moraju da budu pod nekim odredjenim pritiskom,vise ni ti dizem haubu ni ti mi pada na pamet da pipam creva,samo se cimam bezveze,svremena na vreme pogledam da li je nivo tecnosti u redu i stalno bacim pogled da je temperatura na pola ili ti na 12!! I nekoliko puta sam ozracavao kad je auto bio vruc umalo se nisam izgore i jedva sam cep nasao koliko je oskoci...CEP NA HLADNJAKU NE SKIDAJ DOK JE VRUC MOTOR NIKADAAA!!

Link to post
Share on other sites

ako ne dize temp.nije dihtung ili glava a crijevo mora malo bit tvrdje kad radi auto ali ne mnogo

Pa jeste malo tvrdje,nije ko kamen,mozes ga stisnuti malo... al kad ga ugasim onda je isto tvrdo...a kasnije normalno... Temp nije nikad dosad presla pola...zato mi je cudno sto mi je rekao za dihtung...

Link to post
Share on other sites

Evo da ti kazem sta je meni bilo,otisla mi gumica na termostatu kad sam zamenio nju i ozraacio sistem i meni su creva kad vozim malo tvrda! Pogotovo to gore sto izlazi iz hladnjaka,bas kao i tebi!..da ne duzim meni su na forumu rekli da je to normalno cim ne dize temperaturu i da ta creva moraju da budu pod nekim odredjenim pritiskom,vise ni ti dizem haubu ni ti mi pada na pamet da pipam creva,samo se cimam bezveze,svremena na vreme pogledam da li je nivo tecnosti u redu i stalno bacim pogled da je temperatura na pola ili ti na 12!! I nekoliko puta sam ozracavao kad je auto bio vruc umalo se nisam izgore i jedva sam cep nasao koliko je oskoci...CEP NA HLADNJAKU NE SKIDAJ DOK JE VRUC MOTOR NIKADAAA!!

Ma neskidam ga ja nikada dok je vruc...a odzracuje se kad se upali motor i dok se zagrijava a ne dok je vreo tako su mi rekli :) tako sam i radio...upalis grejanje na max i odvrnes malo seraf za odzraku i kad izadje vazduh i krene voda zavrnes, i tako par puta dog god ima vazduha i dok grejanje nepocne raditi odlicno...

Samo mi je bitno da nije dihtung...

Link to post
Share on other sites

Ako je sve normalno cep kad se odvrne nema gejzira. Uvereno vise puta. Naravno na zdravim i lepo ozracenim motorima. Da dodam, obojica imate plin verovatno i mislim da je u tome problem. Posebno ako su kod vas stavljene plasticne racve za vodu koje se vremenom deformisu. I najgore nije sto pusta vodu dok radi motor(minimalno, i uvek sve ispari pa nema ni tragova), vec uvlacenje vazduha prilikom hladjenja. I sledece zagrevanje creva opet malo tvrda, i tako u krug.

Link to post
Share on other sites

Ako je sve normalno cep kad se odvrne nema gejzira. Uvereno vise puta. Naravno na zdravim i lepo ozracenim motorima. Da dodam, obojica imate plin verovatno i mislim da je u tome problem. Posebno ako su kod vas stavljene plasticne racve za vodu koje se vremenom deformisu. I najgore nije sto pusta vodu dok radi motor(minimalno, i uvek sve ispari pa nema ni tragova), vec uvlacenje vazduha prilikom hladjenja. I sledece zagrevanje creva opet malo tvrda, i tako u krug.

Ja nemem plin,ali su mi creva tvrda.....kada sam ozracivao sistem na vruc motor jedva sam pronaso cep koliko je iskociooo!! Ja vise nemam pojma sta nije ureduu ako je to sto ti kazes... :unsure: :unsure:

Link to post
Share on other sites

Ako je sve normalno cep kad se odvrne nema gejzira. Uvereno vise puta. Naravno na zdravim i lepo ozracenim motorima. Da dodam, obojica imate plin verovatno i mislim da je u tome problem. Posebno ako su kod vas stavljene plasticne racve za vodu koje se vremenom deformisu. I najgore nije sto pusta vodu dok radi motor(minimalno, i uvek sve ispari pa nema ni tragova), vec uvlacenje vazduha prilikom hladjenja. I sledece zagrevanje creva opet malo tvrda, i tako u krug.

Da li mislis na odvrtanje cepa kad je auto vruc ili... Ja imam plin, oticu onda kod majstora da mi izmenja svu instalaciju od vode sve da promeni ako je potrebno da bi to resio... Najgore sto nema relevantnog majstora da mi kaze sta je problem...nego samo nagadjaju al na najgore... :angry:

Link to post
Share on other sites

plin je jedno veliko sranje,ushtedi ti pare za gorivo ali ti zato sve drugo usere

Al zato ustedi jako puno :)

Bio sam danas kod majstora za plin, gledo mi crijeva za vodu, od toplote su se posto su blizu motora sva postala tvrda i nemogu se zategnuti selnom kako treba...pa tu pusta malo a i verovatno se desava i ono sto je rekao kolega malopre...uvlaci vazduh kad se hladi...

Kako god dog sa njim ove sedmice jedan dan da mi to resi sve i zameni creva pa cemo onda videti sta ce biti..

Najvaznije mi je da nije dihtung...moj sad trenutno bivsi majstor me bas isprepada bez ikakve osnove...

Link to post
Share on other sites

plin je jedno veliko sranje,ushtedi ti pare za gorivo ali ti zato sve drugo usere

Kao i mnoge stvari u životu ima svoje prednosti i mane ...

Najgore je ako ti neko to ofrlje uradi pa imaš više problema nego uštede. Dobar majstor zlata vredi u ovoj priči ...

Ja se godinama vozim na m43 i plinu (doduše e36). Imao sam isti problem sa "kapanjem" na tim crevima, isto zbog temp motora. To je rešeno novim crevima, novim "kvalitetnijim" šelnama i udaljavanjem isparivača malko dalje od motora. Od tada se, kažem, godinama vozim bez problema.

Link to post
Share on other sites

Kao i mnoge stvari u životu ima svoje prednosti i mane ...

Najgore je ako ti neko to ofrlje uradi pa imaš više problema nego uštede. Dobar majstor zlata vredi u ovoj priči ...

Ja se godinama vozim na m43 i plinu (doduše e36). Imao sam isti problem sa "kapanjem" na tim crevima, isto zbog temp motora. To je rešeno novim crevima, novim "kvalitetnijim" šelnama i udaljavanjem isparivača malko dalje od motora. Od tada se, kažem, godinama vozim bez problema.

E to sve cu i ja da uradim sad pa da to resim jednom za svagda... Vec dve godine vozim na plin i dosad nisam imao problema sa tim...al sad pocelo...

Link to post
Share on other sites

Sutra idem kod majstora da odradim i pregledam ta creva za plin...

Nego zanima me jos par informacija...Kad se menjaju svecice na autu? Kontao sam ih zameniti posto sam skontao u poslednje vreme ujutro kad palim vergla jednu 2-3 sekunde...a prije samo dam malo gasa i odmah sastavi, a topal pali i bez gasa i sad i pre...pa mislim da zamenim svecice... da li sam u pravu :)

U poslednje vreme sam primetio jednu stvar jos...naime kad autom idem preko neravnina nesto mi skripi napred, mislim zvuk kao nemogu opisati nikako kao da nesto nije dobro podmazano...taj zvuk se cuje kad idem preko neravnina,nekad kad palim auto al samo malo prilikom verglanja,znaci trun...i nekad al samo nekad kad ga smotam pun...posto mi je remenje slabo, popucalo (i od komp klime i onaj veliki sto pokrece ostalo alternator itd... :) ) ja kontam da to skripi...jos gore sto to par dana skripi pa onda par dana nista, a mene nervira...da li sam u pravu za remenje? :)

Pomagajte da resim sve probleme do zime :)

Link to post
Share on other sites