Recommended Posts

ufffffffff...............nakon 5 dana kidanja zivaca i razmisljanja ko i sta je pogresno uradjeno,

konacno odgovor iz uzica...........salju mi turbinu sutra ,sta je tacno bilo neznam a iskreno i neinteresuje me, jer nemoram nista da doplatim, predpostavljam da je bila lose izbalansirana.

Konacno cu moci da nastavim da sredjujem auto dalje,

hvala svima koju su se javili i nadam se da cemo u nekim narednim temama razgovarati o nekim veselijim stvarima

Kod koga servisiraš Bmw ?

Link to post
Share on other sites

nazalost jos nista,trebala je da stigne jos u subotu,iskreno se nadam da ce danas stici,drugar koji ima ugovor snjima,preko koga i ide cela stvar sa slanjem, rekao da su je poslali u subotu,cim ima nesto javim

Link to post
Share on other sites

Tihomire, jel mozes mi kazes naziv te firme koja ti radi remont turbine? trebam ja uskoro da saljem na remont pa cisto da znam kod koga da ne odem, posto u servisu gde odrzavam salju za uzice.

Link to post
Share on other sites

evo strvari stoje ovako:

nisam mogao ranije da se javim da ostavim odgovor,

turbina je stigla u utorak i odmah sam je ugradio,ocigledno se dalo videti da su izduvne i usisne lopatice balansirane, sto se kod prvog slucaja samo dalo primetiti kod usisne lopatice,auto radi bez problema i (za sad) nema nekih cuhnih zvukova i ponasanja u snazi.

Pouka iz ove price, ja nit opanjkavam ovaj servis niti ga hvalim, ali na kraju su ispali korektni i prihvatili reklamaciju i remotovali turbinu "kako valja", ljudi koji rade mogu i da grese, kao sto sam spominjao u predhodnim postovima da je jedan moj drugar isto kod njih slao i sve je bilo ok, odluka svakog pojedinca ili majstora gde da se salje na remont ..........ja se iskreno nadam da se za mene zavrsila prica sa turbinom.

http://www.turboservis.rs/?index

Link to post
Share on other sites

evo strvari stoje ovako:

nisam mogao ranije da se javim da ostavim odgovor,

turbina je stigla u utorak i odmah sam je ugradio,ocigledno se dalo videti da su izduvne i usisne lopatice balansirane, sto se kod prvog slucaja samo dalo primetiti kod usisne lopatice,auto radi bez problema i (za sad) nema nekih cuhnih zvukova i ponasanja u snazi.

Pouka iz ove price, ja nit opanjkavam ovaj servis niti ga hvalim, ali na kraju su ispali korektni i prihvatili reklamaciju i remotovali turbinu "kako valja", ljudi koji rade mogu i da grese, kao sto sam spominjao u predhodnim postovima da je jedan moj drugar isto kod njih slao i sve je bilo ok, odluka svakog pojedinca ili majstora gde da se salje na remont ..........ja se iskreno nadam da se za mene zavrsila prica sa turbinom.

http://www.turboservis.rs/?index

Korektno sa njihove strane.

Istina je da si ti imao dodatnih problema, ali stvarno cenim kada ljudi vide da nešto nije dobro odrađeno,

bez buke i čupanja kose odrade ponovo posao, (nadam se ovaj put kako treba :) )

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

moj rodjak je bio glavni mehanicar od Mikice Vesnica sto vozi trke, a radi u njegovom servisu za vagene,audi i skodu. meni je trebalo za drugara nesto oko turbine pa sam ga pitao kod koga da nosi i dao mi je broj od nekog Srdjana, on kod njega radi turbine. broj od tog Srdjana je 064-123-28-87, mozete da kazete da vam je rodjak od Obrena Vesnica dao broj. Na kraju nije ovaj drugar remontovao ali mozda ce nekome koristiti informacija.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Evo i ja da dam preporuku za Slobu iz Vojvodjanske.

Radio sam juce remont turbine za Golf 4 1.9 TDI posto je prozvizdala, cena je bila 250e + 6000 din montaza i demontaza u servisu M3- Obradovic na Toshinom,posto oni ne rade to. U okviru te cene je u moju turbinu stavio malo veci rotor od postojeceg kako bi se rasteretila, posto je auto chipovan. Odmah posle montaze sam napravio "krug" od ~500 km i za sada je sve ok. Dakle, svaka preporuka, ja sam zadovoljan.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Jel radio neko turbinu u Kruevcu? Konkretno radi se o turbine za e61 525d 177ps Jedan majstor mi je preporučio nekog lika iz Kruevac koji kao dobro radi turbine i rekao mi je da bi morao da mi skida DPF i katalizator da opere i da će cela rabota sa skidanjem,montiranje, pranjem...itd da me kota 200 eura plus remont turbine. ta mi je činiti, nisam pametan.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 4 years later...

Ja sam turbo za Krafter radio u SELP-u. Dobio sam preporuku od mog mehanicara gde odrzavam Mercedes. On nosi kod njega vec godinama, kaze da nema zamerki generalno.
SELP je pre bio na Medaku, sad je prebacen na Zrenjaninski put, iza Knez petrol pumpe kod skretanja za Kotez. Ponesem ja tamo turbo, bio je uvijen u puckavu foliju
(znaci nije se videlo sta je unutra). Stavim na sto, ma nisam ga otpakovao ni do pola covek kaze "O, Kraftercic". Ja ga gledam, jebote jel moguce da je covek znao
u roku od 2 sekunde od kog je vozila. Dakle sto se poznavanja materije tice ocena je 10+. Malo su neazurni u smislu "javicemo vam kad vidimo sta i kako"pa se ne jave
nego ja moram da zovem i  takve stvari.

Odradili su sve kako treba, nemam primedbi na remont. Imao sam problem sa greskom Boost presure i nedovoljnim punjenjem pri punom opterecenju. Radio je relativno normalno i delovao je ispravno ovako ali sve je ipak upucivalo na njega pa sam odlucio da odnesem na proveru.

Ispostavilo se da je dobio lufta u kucistu izmedju kucista i geometrije, to im je kaze slaba tacka. Racun je bio 1666 dinara za slozeniji radni sat + servis turbo kompresora (49377-07421)  32933 dinara + PDV= 350e sve

Link to post
Share on other sites