Recommended Posts

Miki_36. Tebi je mnogo dosadnije kad si ti meni odg na temu! Nemoj vise da pises ovde neke nebuloze cilj ovog topicka je da su za bmw NADUVANE CENE I TAKO JE! Za suzuki gsxr k5 600ccm far sam platio 150e orginal! A za bmw coupe nov 114.000 din xenon, a polovan 250eura komad. Tako da te molim da se ne pravis pametan mnogo ne mogu da se zamaram sa tobom.

Link to post
Share on other sites

Miki_36. Tebi je mnogo dosadnije kad si ti meni odg na temu! Nemoj vise da pises ovde neke nebuloze cilj ovog topicka je da su za bmw NADUVANE CENE I TAKO JE! Za suzuki gsxr k5 600ccm far sam platio 150e orginal! A za bmw coupe nov 114.000 din xenon, a polovan 250eura komad. Tako da te molim da se ne pravis pametan mnogo ne mogu da se zamaram sa tobom.

smaras sa tom tvojom glupom pricom. biti vlasnik bmw vozila moze postati svako, odrzavati ga moze retko ko... bmw pravi svoja vozila za te koji imaju para a ne za sirotinju, to jednostavno kosta...cene novih delova iz originala retko ko ce da plati, polovni original delovi kostaju puno zato sto su kola u nabavci skupa, sve to su pokusali da ti objasne ljudi u predhodnim postovima ali izgleda dzaba...

cilj ove teme je da nam objasnis kako ti nisi pravi ljubitelj marke bmw, jer da jesi nebi tako kukao... mozda ces to postati kad se preselis u svedsku pa ti plata bude veca a delovi bagatela, do tad ti predlazem da kupis golfa 2, 1.6 dizel.

Link to post
Share on other sites

XAXXAAXAXXA. Ne moram da se preselim da bi vozio bmw. Golfa 2 mi je cale vozio novog 1989. Posto ja sam zaradjujem sam sam kupio kola, a za dve god sam promenio 3 kola i 2 motora. Pojenta je da bmw delove drze ludaci koji hoce da udaraju po usima i cao ti si otpadas pa pricas meni sta ja mogu da vozim!!!!

Link to post
Share on other sites

XAXXAAXAXXA. Ne moram da se preselim da bi vozio bmw. Golfa 2 mi je cale vozio novog 1989. Posto ja sam zaradjujem sam sam kupio kola, a za dve god sam promenio 3 kola i 2 motora. Pojenta je da bmw delove drze ludaci koji hoce da udaraju po usima i cao ti si otpadas pa pricas meni sta ja mogu da vozim!!!!

jeste ja sam ludak koji hoce da udara po usima, a ti si izgleda malo ogranicen u razmisljanju.

ja otpad drzim iz ljubavi prema tome, a zaradim 200e mesecno od toga. inace imam 4 zaposlena i 5 vozila teretnih i od toga zivim, imam dnevnu zaradu od 150e i promenio sam vise od 50 auta do sad. i sve sam sam sa svoje dve ruke zaradio. delove sve izkljucivo kupujem polovne original ili ganc nove original koje porucujem iz minhena. a ti nemozes da shvatis sta znaci kupiti nesto za 600e i cekati godinu dana da ti se vrati 1000e, tako da nemoj da diskutujemo dalje, nisi u pravu...

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je poJenta ovog topickA to da si ti bio u SveCkoj i da si promenio tri kolA i dva motora...

Objasnio! :big_boss:

Link to post
Share on other sites

Sole procitaj malo sta ti je napisao Nino i Miki _e36...i razmisli o tome to sto si ti rekao nije dranje nego realna situacija....majstore kupi e 46 za 1500-2500 eura pa da vidim kada ces iscupati pare na njemu...hoces ali kroz godinu dana a rad cimanje posao alat radionica...i to pod uslovom da na tim kolima sve valja...

nazove me covek za elektro diznu sad tds-a ja imam i naravno cena je 50 eura... po meni povoljna...on lik kaze AU BRATE.... mnogo.. ja mu lepo kazem nema problema kupi novu za 31300 dinara i resio si stvar.. on nastavlja pa meni su rekli da je ta dizna 10 15 eura

pa jeste ali obicna ne elektro...zato majstore kupi novu

e ta prica je i sa tobom bio sam nasao za 20 e i to je to pa nasao si ti ali kako i zasto ostaje pitanje otvoreno...

Link to post
Share on other sites
Guest StefanM50

Zasto se uopste ovde prica o ovome meni nije jasno? Svaki normalan covek koji vidi da na autu ima dosta ulaganja ce kupiti stranca i sastaviti sta mu treba sto ne valja baciti. Dobije original delove i rezervne delove visak i da rokne u staro gvozdje isplati se. Sto da dam za haubu 200 eura kad stranca ceo auto uzmem za 700-1000. Pre nego sto zapocinjete teme o cenama prvo se saberite na listu papira, kad bi menjao deo po deo nikad auto ne bi sredio sa normalnom racunicom. Kad prodje nova god. i ova zima uzimam celog stranca i eto ga. U narednih 2-3 god imam rezervnih delova i boli me patka. Ne moram ni da idem u svecku.

Edit- Ko voli BMW za cenu ne pita, jos se u zivotu nisam pogadjao oko nekog dela za moj auto. Koliko-toliko izvoli pare moj deo cao pozdrav. Da se cenkam za 5 eura a dnevno pojede 2000-3000din benzina ne pada mi na pamet. Kome se ne svidja neka vozi juga, ima ih novih sad vidim po oglasima 2010 godiste i to, cak su i delovi povoljni.

:worshipbmwts9:

Link to post
Share on other sites

Ja sam zadovoljan kockom, i delovi po meni nisu mnogo skupi, malo iznad proseka; registracija - jbg kao i za sve; potrosnja malo jaca ali takve su i performanse i uzivanje u voznji. Ja sam za 970e kupio kocku, znaci kao i ti, i znao sam da ce biti ulaganja 400-500e sto je i normalno, ko ne plati na mostu plati na cupriji. Da si dao u startu 1200-1300e bolje bi prosao i imao manje ulaganja. Inace imam obican plin i nisam imao problema nikad sa detonacijama, moze kocka na obican plin. Bitno je uzeti u solidnom/dobrom stanju i malo uloziti srediti sta treba i to je onda druga prica...

JEL RADI KOCKA KAKO TREBA

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Uvek je bilo koliko para toliko i muzike. A tako ce i uvek da bude. Uvek se moze naci nesto povoljnije i usparati neki dinar ali je pitanje sta to donosi na duge staze. Naravno ima i izuzetaka. Treba jednostavno covek da vidi sta mu odgovara i u zavisnosti od situacije do situacije da reaguje.

Znam jedino da ne treba puno da okleva kada nadje nesto korisno i dobro. Jer je sva prilika da to uskoro nece biti dostuno. Eh jos samo kada bi uvek imao neki cvonjak u dzepu, druga bi prica bila :lol:

Link to post
Share on other sites

BMW mora da se odrzava i tu nema filozofije. 150-200 evra u par meseci nije mnogo.

Iskreno gledano, da se razumemo, presao sam iz Kia Sorento 2008. u auto star 21 godinu i odusevljen sam. Sorenta sam prodao jer kako je izasao iz garancije riknula je turbina, otisao diferencijal, trosi 15-18 litara lagane voznje po gradu a oko 14 litara na 140 km/h na otvorenom. Presao sam sa sorentom 70k, platio auto 34k evra i prodao ga za 12k. Pa vi vidite sta je ne-bmw.

Sada vozim auto od 5 metara koji ide sasvim solidno, bezbedan je, trosi relativno malo (novcano gledano manje od nove Corse 1.4), udoban je, prostran itd a i na sve to jeftina registracija (20k dinara). Bio sam na moru, trosio je 10 litara plina u proseku, a vozio sam se kao gospodin. Jesam ulozio skoro 4k evra u auto koji sam platio 2k, ali znam sta vozim i srecan sam. I da, za te pare jesam mogao da uzmem e39 ali onda i u taj treba uloziti jos vise para. To je jednostavno tako.

Treba uzeti auto prema svojim mogucnostima, godine auta su ne bitne ako se na autu sve sredi i posle toga redovno i pedantno odrzava, a ja arcim auto, drndam, gazim ali se sve to nadoknadi kroz odrzavanje i to mora biti tako. Jednom mesecno kod majstora, proveri se sve, odmah zameni sta treba i to je to.

Link to post
Share on other sites

Za Hyndai I40, nov LED-ksenon far kosta 140.000 dinara sa ugradnjom. Mora da se kodira da bi radio na autu :blink: , naravno u ovlastenom servisu.

BMW je bre super jeftin za odrzavanje.

Link to post
Share on other sites