Recommended Posts

pogresno mesto za pitanje,na bmw forumu svi ce ti reci bmw,na alfinom alfa

dve razlicite klase auta,ja bih pre poredio e60 vs 159 ,a e46 vs 147

Link to post
Share on other sites

I ja sam se dvoumio kad sam kupovao e46 izmedju njega alfe 159 i a4 na kraju ispade e46 :) bolji je za voznju i bolje ubrzava u to sam siguran :) daje alfa lepsa lepsa je nema tu sta da se prica :) sad koliko je pouzdan jtd ......ipak je to FIAT

Link to post
Share on other sites

I ja sam se dvoumio kad sam kupovao e46 izmedju njega alfe 159 i a4 na kraju ispade e46 :) bolji je za voznju i bolje ubrzava u to sam siguran :) daje alfa lepsa lepsa je nema tu sta da se prica :) sad koliko je pouzdan jtd ......ipak je to FIAT

jbg,svi hvale te alfe

Link to post
Share on other sites

I ja sam se dvoumio kad sam kupovao e46 izmedju njega alfe 159 i a4 na kraju ispade e46 :) bolji je za voznju i bolje ubrzava u to sam siguran :) daje alfa lepsa lepsa je nema tu sta da se prica :) sad koliko je pouzdan jtd ......ipak je to FIAT

Upravo, prilicno je pouzdaniji jtd :D

Ja prvi bih uzeo e46 ali treba biti realan i prihvatiti da su vecina sto kod nas dolaze dresevi,i da je 1.9jtd izdrzljiviji.

Link to post
Share on other sites

Alfa je previse tvrda. Vozio sam se u njoj, auto je bio kao nov, cak je i godiste bila neko mladje. Utegnut maksimalno ali krut nedaj boze. Provozaj i jedno i drugo prvo ako nisi. Sto se tice delova, bmw ti je pristupacniji dosta

Link to post
Share on other sites

nisam imao prilike da se vozim ni u jednom,tako da ne mogu da ih uporedjujem po odobnosti,vozio sam 156 19 jtd 116 ks,(i nije nesto)malo mesta svuda,da ide,ide,ali se nekako prijatnije osecam u puntu :pleasantry: ,ali sada treba porodicni auto.

Link to post
Share on other sites

dobra je ta alfa, pogotovo sa 1.9 jtd motorom. Mada tesko da mozes da poredis e46 sa njom, jer ipak je alfa noviji auto napredniji, verovatno i bolji. al dobro nije ni e46 za zezanje pogotovo taj ristajl sa 150ks, ja sam imao u planu e46 150ks mada kakav sam ludak opet cu neku benzinjaru da uzmem :)

Link to post
Share on other sites

Sta alfista ima ovde,i puntista...Stefanan-ti si neki strucnjak pa treba priznati da je izdrzljiviji,aj ne mlati boga ti-vozi taj dubak od stila i sanjaj bmw.Ovo admini odmah da promene i da zakljucaju temu.Otvori temu "pouzdanost tog i tog e 46 modela a ne ovako...Pozdrav.

Link to post
Share on other sites

Vozim,vozim i super me sluzi. Nisam kompleks pa da kupim krs bmw samo da bih mogao da kazem da vozim bemve ;)

Daleko sam od strucnjaka,ali neke cinjenice treba priznati. 1.9jtd i mjet su se u nasim uslovima bolje pokazali, jer su izdrzljiviji + odrzavanje je jeftino.

Ne poredi se ovde 320d sa 50000km i 159 sa 50000km, vec verovatno automobili sa skidani kilometrazama koji su presli ko zna koliko.

Link to post
Share on other sites

Alfa za 2 godine kosta 1500e a bmw i dalje drzi cenu.Dovoljan razlog.

Alfa 156 1998-2002 sada kosta od 1500-2000e,toliko kosta e36 1992-1996.

A sto se tice 1,9jtd i mjet-a jesu dobri motori ali trose duplo vise od 320d.Brat mi vozi alfu GT 2,0 Mjet i trosi nikad ispod 9l kako god je vozio.

Link to post
Share on other sites

Alfa za 2 godine kosta 1500e a bmw i dalje drzi cenu.Dovoljan razlog.

Alfa 156 1998-2002 sada kosta od 1500-2000e,toliko kosta e36 1992-1996.

A sto se tice 1,9jtd i mjet-a jesu dobri motori ali trose duplo vise od 320d.Brat mi vozi alfu GT 2,0 Mjet i trosi nikad ispod 9l kako god je vozio.

Da se ne lažemo, ja bi uvek pre kupio BMW-a (pristrasnost verovatno). Objektivno i zbog prvog razloga što je naveo Boban.

A što se potrošne tiče, gde radim imamo fijatov i hondin program kao službene automobile. Taj 1.9 Mjet troši nikad ispod 7.5 (doduše to su službene mašine, koje tera ko kako hoće). Ali iskreno, ja kada sam vozio, ni jedna nije trošila nešto više od tih 7.5. Vozio sam i 159ke i dobla i stila sa tim motorom .... uglavnom svuda po Srbiji. A sa druge strane, nisam video ni jednog 46 320d da cepa ispod 8 (bar ne ovo što imam u okolini od ortaka). Svo vreme pričam o gradskoj vožnji, na otvorenom su svi tu negde. Nikako ne bi rekao da duplo više troše Fijati.

Moja opaska je još, što i ta 159ka unutra izgleda nekako ... "jeftino" u odnosu na e46 a automobili nisu u istim klasama ...

Link to post
Share on other sites

Da se ne lažemo, ja bi uvek pre kupio BMW-a (pristrasnost verovatno). Objektivno i zbog prvog razloga što je naveo Boban.

A što se potrošne tiče, gde radim imamo fijatov i hondin program kao službene automobile. Taj 1.9 Mjet troši nikad ispod 7.5 (doduše to su službene mašine, koje tera ko kako hoće). Ali iskreno, ja kada sam vozio, ni jedna nije trošila nešto više od tih 7.5. Vozio sam i 159ke i dobla i stila sa tim motorom .... uglavnom svuda po Srbiji. A sa druge strane, nisam video ni jednog 46 320d da cepa ispod 8 (bar ne ovo što imam u okolini od ortaka). Svo vreme pričam o gradskoj vožnji, na otvorenom su svi tu negde. Nikako ne bi rekao da duplo više troše Fijati.

Moja opaska je još, što i ta 159ka unutra izgleda nekako ... "jeftino" u odnosu na e46 a automobili nisu u istim klasama ...

dobro,italijani jesu poznati po potrosnji,ali alfa 156 19 jtd 116 ks u kombinovanoj voznji trosi oko 6,5 do 7 l.,uz povremeno "kidanje" znam iz licnog iskustva.

Link to post
Share on other sites

dobro,italijani jesu poznati po potrosnji,ali alfa 156 19 jtd 116 ks u kombinovanoj voznji trosi oko 6,5 do 7 l.,uz povremeno "kidanje" znam iz licnog iskustva.

Ja sam napisao iz ličnog iskustva, za 159ke ove koje sam ja vozio. Ranije smo imali i te 156ice. Njih smo imali par benzinaca da su riknuli i to na malim kilometražama (još su redovno i održavane :( ).

Al jebiga, službeni auto je službeni ...

Link to post
Share on other sites

dobro,italijani jesu poznati po potrosnji,ali alfa 156 19 jtd 116 ks u kombinovanoj voznji trosi oko 6,5 do 7 l.,uz povremeno "kidanje" znam iz licnog iskustva.

+1

159 ce kombinovano trositi malo vise jer je teza, 150ks oko 8 l

Link to post
Share on other sites

ma bmw je bmw, plus 159 jedino ali bukvalno jedino sto je lepa. I to je to. Nije ni upola udobna kao e46, izgleda jeftino unutra.

Znas ti ono u italiji.

FIAT kupuje radnicka klasa.

LANCIU kupuje gospoda.

ALFU kupuju budale.

uzmi bmw i uzivaj:)

Link to post
Share on other sites

ma bmw je bmw, plus 159 jedino ali bukvalno jedino sto je lepa. I to je to. Nije ni upola udobna kao e46, izgleda jeftino unutra.

Znas ti ono u italiji.

FIAT kupuje radnicka klasa.

LANCIU kupuje gospoda.

ALFU kupuju budale.

uzmi bmw i uzivaj:)

jedan info,uzeo sa punta novog 2010 godiste ima 70000 km samo redovan servis,a od delova nisam imao prilike da kupujem nista osim levi retrovizor koji je 12000 dinara (radnicka klasa) :dance3:

Link to post
Share on other sites

prva stvar nije normalna,a to je da auto 2010godiste nema nista u retrovizoru(ako nema grejace i zatamnjivanje onda bar da ima EL.podesavanje) koje je bmw ima u svim autima od 80-neke,znaci 35 godina unazad,SAMO.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...