Recommended Posts

Pozdrav,u skorijoj buducnosti trebalo bih da padne neki e46...

E sad,u izbor dolazi samo benzinac,dizel mi ne ulazi u dvoriste.

Voleo bih od motorizacije ili da bude N42(143ks)m52(150ks) ili eventualno m43(118ks)

Kako se pokazao N42?Neki kazu da je jedan od boljih motora koji je BMW napravio,a drugi ga kude,kazu da hoce da prezupi,da ima problem sa spanerom(ali to se lako resava ugradnjom poboljsanog spanera)

Voleo bih takodje i m52,ali znam da je ranije imao problema sa nikasil cilindrima..Znam da je BMW kasnije to resavao o svom trosku??

Na tecem mestu dolazi m43,ali ne znam da li nije preslab za e46?

Voleo bih da se jave i vlasnici a i majstori koji rade BMW-a

Hvala i pozdrav.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

n42 je solidan motor, kad dodje u godine zahteva paznju, kao sto si naveo spaner bi bilo pametno odma da se zameni, i da se motor predihtuje...obicno strada dihtung kartera, deklija i tu i tamo koji o-ring...da spomenem i vakum pumpu, i nju bi preventivno trebalo predihtovati...inace podnosi samo vrhunska ulja i to je to....za ostalo nema brige...potrosnja realtivno mala, snaga pristojna...

Link to post
Share on other sites

n42 je solidan motor, kad dodje u godine zahteva paznju, kao sto si naveo spaner bi bilo pametno odma da se zameni, i da se motor predihtuje...obicno strada dihtung kartera, deklija i tu i tamo koji o-ring...da spomenem i vakum pumpu, i nju bi preventivno trebalo predihtovati...inace podnosi samo vrhunska ulja i to je to....za ostalo nema brige...potrosnja realtivno mala, snaga pristojna...

Zamena Vanosa i pregled/zamena rashladnog sistema. I to bi trebalo da bude to.

Link to post
Share on other sites

nisam cuo da je iko imao problema sa vanosima, eventualni problem moze da bude vvt servo elektro motor ali i to je retko, sto se tice rashladnog sistema on je tipican za sve e46ice, najvise i najpre strada prelivna posuda...

Link to post
Share on other sites

@pontdom

Zeldi ne dolazi u obzir,znaci kod nas su presli Boga oca,pise na tabli 140.000km u vr' glave,a on ima tri puta vise...Bosch pumpa da servisira 70.000din,zamajac 96.000din,dizne skupe ko djavo,turbina 350e,pa kojekakve klapnice tako da mi ne pada napamet da uzimam dizela...Nista mi ne znaci da vidim potrosnju od 5.0l na 100km/h kad za npr bosch pumpu treba da platim sve sto je ustedeo od kako je napravljen...i pazi to su potrosni delovi na dizelu,a ti na benzincu za svaki taj deo ces ubaciti drugi motor...Benzin+plin=dobitna kombinacija

Link to post
Share on other sites

Napravicu copy & paste mog posta sa drugog foruma jer mi je mrsko da ponovo pisem, a koristice i ovde nekom. ;)

Ja sam skoro kupio 318i sa N42 motorom i prezadovoljan sam posle predjenih 7-8000km. N42 motor ima neke svoje bubice, a koji ga nema, i uz pravilno odrzavanje mislim da moze lepo da te sluzi, narocito ako je pre toga bio odrzavan kako treba i ako nema veliku kilometrazu iza sebe.

Poznato je da taj motor ponekad zna da prezupci ali se to resi lako i jeftino, tj. zamenom spanera koji u Delti kosta nesto malo preko 30e. Elem, prvi znaci da je spaner za zamenu su malo bucniji "rattle" zvuk pri paljenju. Tacnije, zvuk je par sekundi slican dizel agregatima. Ja sam imao taj problem i zvuk je nestao kada sam ga zamenio. Posle toga auto je osetno tisi i mirnije radi, cak sam primetio da malo bolje povlaci u niskim obrtajima. Na klipovima ispod mozes videti razliku izmedju starog, malo kraceg, spanera i novog koji je duzi i mislim da ima jacu oprugu. Na drugom klipu ces videti i zvuk motora sa spanerom koji je za zamenu.

Link to post
Share on other sites

Sledece na sta bi trebao da obratis paznju je separator ulja. On je u Delti oko 30e i kada je zapusen, auto zna ponekad da izbaci plav dim na auspuh i da ima vecu potrosnju ulja. Ako je separator bas zapusen, onda se moze manifestovati i piskavim zvukom kada se odvrne cep za dolivanje ulja u agregat ili se izvadi merac ulja. Naravno, sve to dok motor radi. Na klipu ispod mozes videti kako izgleda separator i kako auto dimi zbog njega.

http://www.youtube.com/watch?v=7Z1MgPoyPjY

P.S. Pravilo foruma da ne mogu da imas vise od 2 klipa po postu je SRANJE i sada ne mogu da postavim treci, zavrsni, post! :angry:

Link to post
Share on other sites

Uspeh nekako da uguram i ovaj treci.

Sledeca stvar je update softvera na noviju verziju. On u Delti kosta 3000 dinara (na to se od cene oduzme, valjda, 20% na godiste auta) i ja cu da ga uradim tokom sledeceg meseca. Do sada mi se 2-3 puta desilo da imam iste simptome kao na klipu ispod, pa cu videti da to resim pre nego sto bude pocelo da pravi probleme. Neki kazu da je posle update-a auto zivahniji na malim obrtajima, narocito ispod 2000 obrtaja. Zvanicno se ne zna sta taj novi softvar poboljsava.

Ako si gledao ovaj klip na youtube-u a ne preko foruma, video si da sam se ja dopisivao sa postavljacem klipa i da sam mu obecao da cu napisati iskustva kada budem uradio update.

Posle update-a softvera, BMW preporucuje da se skine relej vazdusne pumpe kao i sama pumpa, koja inace nema nikave veze sa daljim radom motora, jer je auto sa novim softverom uopste ne pali. Modeli proizvedeni posle druge polovine 2003. godine uopste nemaju tu vazdusnu pumpu jer je N42 motor i bez nje u granicama Euro 3 norme. O update-u softvera i vazdusnoj prici sam pricao sa Gmax-om, tako da i on ovo moze potvrditi.

Idemo dalje. Po internetu pisu da neki imaju problema sa solenoidima i nekim senzorima, ali ja sa tim nisam imao problema. Taj problem je takodje resiv i sigurno je jeftiniji nego, recimo, remont Bosch pumpe na dizelu. O ovim i ostalim mogucim problemima ce, nadam se, da kaze neko strucniji i kvalifikovaniji od mene i interneta.

E sada one malo lepse stvari.

Motor kao motor je za voznju odlican. Ide lepo za svoju kubikazu i konjazu. Bilo bi lepo da ima jos 30-40ks, ali sta da se radi, ne moze jare i pare. Na malim obrtajima je lenji u dnosu na dizel agregate, ali kao i skoro svaki atmosferac kada se zavrti na preko 4000 obrtaja, nabacuje osmeh na lice. Zvuk motora naravno nije kao na sestaku ali uopste nije los i kada se stisne dobija se utisak kao da je ispod haube neki zvrk od preko 2000cc.

Potrosnja mu je stvarno minimalna za motor od 2000cc o 143ks. Na otvorenom (regionalni put) pri brzini od oko 80km/h trosi oko 6L. Ako ga vozis po ravnom, bez nalih dodavanja gasa i preticanja, moze da se spusti i ispod 6L. Voznja na auto putu sa brzinama od 130km i vise ide od 7,5L-8,5. Na istom tom auto putu pri brzini do 120km/h auto trosi ispod 7L. Potrosnja po gradu Beogradu sa laganom nogom na gasu, 50% voznja po centru, 50% voznja po NBG-u, je oko 10L. Ja sam uspeo u par navrate da ga spustim na 9L, ali sam vozio k'o baba. Ako se u gradu malo opustis i neobracas paznju na potrosnju, onda zna da posrce i preko 12L. U svakom slucaju, jedno je sigurno, potrosi sve sto mu sipam.

P.S. Samo da kazem da je moj auto 2002. godiste i da na satu ima pravih 142.000km.

Link to post
Share on other sites

Hvala jos jednom Zeljkamp :thumbsup:

Ja bih najradije sestaka,ali ako naleti neki od ova dva preostala motora a da je auto u dobrom stanju uzeo bih i to...

Da li moze neko da mi kaze kolika je potrosnja 2.0(m52)po gradu na otvorenom?

Link to post
Share on other sites

m52

Fuel Consumption - Economy - Efficiency* : otvoren put 6.8L / -L / grad 12.5L / kombinovano 8.9L (26 mpg)

Acceleration 0 to 100 km/h (0 to 62 mph) : 9.9 s

n42

Fuel Consumption - Economy - Efficiency* : otvoren put 5.7L / -L / grad 10.4L / kombinovano 7.4L (31 mpg)

Acceleration 0 to 100 km/h (0 to 62 mph) : 9.2 s

m52 je dugotrajniji i tehnoloski dosta stariji motor...bolji ima samo zvuk i to je to...

Ako vec razmisljas o sestaku, mozda ti je bolji onaj 2.2 M54B22, sad jos malo padaju preko 10 godina i cena registracije nebi trebala da bude toliko problem...

on ti izgleda ovako

M54B22

Fuel Consumption - Economy - Efficiency* : otvoreno 6.9L / -L / grad 12.2L / kombinovano 8.9L (26 mpg)

Acceleration 0 to 100 km/h (0 to 62 mph) : 8.3 s

i on je malo veci potrosac ali bar ima snage...

Link to post
Share on other sites

n42

Fuel Consumption - Economy - Efficiency* : otvoren put 5.7L / -L / grad 10.4L / kombinovano 7.4L (31 mpg)

Ovu tabelu vidim prvi put jer me potrosnja nije puno zanimala pri kupovini auta i nisam se raspitivao za nju. Znao sam da N42 motor ne trosi puno ali nisam znao koliko je to "ne trosi puno" tacno. Sada mogu da kazem da je tabela apsolutno tacna, tj. kao da je pisana po potrosnji mog novcanika!

Kada sam pisao post iznad, zaboravio sam da kazem da je prosek kombinovane voznje negde oko 7-7,5L. Letos sam imao turu Beograd > Graz > Zagreb > Split > Dubrovnik > Budva i tom prilikom mi je auto trosio u proseku 7L. Klima je bila upaljena 40% vremena jer sam putovao kada je bilo ono osvezenje krajem jula. Brzina na auto putu je bila pretezno izmedju 130-140km/h, sa kratkim izletima i do 220km/h i retko kada ispod 120km/h.

Napominjem da u rezervoar uvek sipam onaj kvalitetniji bezolovni i da je navedena potrosnja merena leti, po toplom vremenu, kada agregat dosta brze dostize radnu temperaturu. Pretpostavljam da ce zimi biti za 1-2L veca.

Link to post
Share on other sites

@pontdom

Zeldi ne dolazi u obzir,znaci kod nas su presli Boga oca,pise na tabli 140.000km u vr' glave,a on ima tri puta vise...Bosch pumpa da servisira 70.000din,zamajac 96.000din,dizne skupe ko djavo,turbina 350e,pa kojekakve klapnice tako da mi ne pada napamet da uzimam dizela...Nista mi ne znaci da vidim potrosnju od 5.0l na 100km/h kad za npr bosch pumpu treba da platim sve sto je ustedeo od kako je napravljen...i pazi to su potrosni delovi na dizelu,a ti na benzincu za svaki taj deo ces ubaciti drugi motor...Benzin+plin=dobitna kombinacija

da bre ... a hocete dobru "dizelku" za 3 500 E ! .. jel to poceli i u cirkusu da valjaju automobile ?

Link to post
Share on other sites

Opet copy & paste svog posta sa drugog foruma koji se odnosi na N42 motor. Naravno da mi je mrsko da pisem ponovo! :help: :rolleyes:

Na linku ispod mozete da vidite sta kaze BMW TIS za vazdusnu pumpu.

BMW TIS - Air Pump

Postoji mogucnost da u nekom trenutku zataji vakum pumpa, tj. da pocne da pusta usled loseg dihtovanja. Taj problem se resava tako sto se ista preventivno predihtuje i da ne kosta puno. Nova pumpa kosta oko 217e i mozete je videti na linku ispod pod rednim brojem 2.

Vacuum Pump BMW N42

Desava se, retko do duse, da ode solenoid ventil, takozvani SOLV. N42 ih ima 2 komada i nov kosta oko 65e. Na linku ispod je pod rednim brojem 1.

Solenoid Valve (SOLV) BMW N42

Takodje jedan od mogucih problema koji se retko desava je da ode VVT servo motor i on nov kosta negde oko 142e i na linku ispod je pod rednim brojem 9.

VVT Servo Motor BMW N42

Bilo kako bilo, mislim da kada se saberu sve moguce mane i moguci kvarovi N42 motora, resenje problema ce da kosta manje od jednog kvara na dizel agregatu. Recimo, remonta Bosch pumpe (oko 620e), zamene plivajuceg zamajca ili kvara neke dizne, a svi znamo koliko problem moze da se desi kada dizna ode...

Spisak i cene delova za N42 motor

1. Vacum pumpa_____217e

2. SOLV 2 x 65______130e

3. VVT servo motor___142e

4. Spaner lanca_______35e

5. Separator ulja______35e

6. Udate softvera______30e

_______________________________

UKUPNO ____________589e (na ovu cifru treba dodati i ruke mastora koji ce sve to da zameni)

Cene u Delti su od prilike kao i na sajtu koji sam postavio. Neki delovi su za par eura skuplji, dok su neki za par eura jeftiniji, tako da...

P.S. Slazete se da mora da budes bas veliki maler da te zadese svi ovi kvarovi.

Link to post
Share on other sites