Recommended Posts

odma da te ispravim, nije u pitanju senzor bregaste nego

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Sedan/Europe/318i-N42/LHD/N/2002/february/browse/engine/valve_timing_gear_eccentric_shaft/

Eccentric shaft sensor, pod brojem 7, taj seal flange se nalazi na samom senzoru...cest problem kod e90 328 valvetronica...

evo teme jedne

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=697252

Link to post
Share on other sites
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Update softvera je od BMW-a.

Problemi sa paljenjem kada je temperatura na izlasku iz hladnog su totalno nestali. Proveravao sam do sada bezbroj puta i svaki put auto upali i radi normalno. :dance3:

Potrosnja je ostala ista ili ja ne primecujem razliku, ali kao sto rekoh, motor je dosta zivahniji u svim rezimima. :dance3:

Uradite update jer vredi svaki dinar! :good:

P.S. Bilo bi lepo kada bi neko od admina dodao u naslov modele motora koji se pominju u ovoj temi jer ce to nekom znaciti kada bude trazio informacije o pomenutim motorima, a narocito o N42 motoru. ;)

Link to post
Share on other sites

Pozovi BMW Stefanovic iz Mladenovca da cujes sta oni kazu. Ako i oni kazu da ne treba, onda ok. Benzinci, za razliku od dizela, izgleda vole da se osvezavaju sa novim softverima. Iz licnog iskustva mogu da kazem da im to bas prija. ;)

Evo sta kaze BMW TIS za update na N42 agregatu.

KLIK!

Link to post
Share on other sites

O tome ti pricam. ;)

Kada sam u Delti spomenuo update nisu mi delovali sigurno i upuceno kao u Stefanovicu.

pa normalno kad po tim ovlascenim servisima rade priuceni majstori,tzv "menjaci delova",ako diagnostika ne resi kvar ne resavaju ni oni.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Doslo lepo vreme pa sam skoknuo do Mladenovca,BMW Stefanovic, te obavio apdejt softvera.Makina je E-46,320d,136 KS,2000 god.Za sada sam prezadovoljan,auto "ostrije" prihvata gas !

Link to post
Share on other sites

m52

Fuel Consumption - Economy - Efficiency* : otvoren put 6.8L / -L / grad 12.5L / kombinovano 8.9L (26 mpg)

Acceleration 0 to 100 km/h (0 to 62 mph) : 9.9 s

n42

Fuel Consumption - Economy - Efficiency* : otvoren put 5.7L / -L / grad 10.4L / kombinovano 7.4L (31 mpg)

Acceleration 0 to 100 km/h (0 to 62 mph) : 9.2 s

m52 je dugotrajniji i tehnoloski dosta stariji motor...bolji ima samo zvuk i to je to...

Ako vec razmisljas o sestaku, mozda ti je bolji onaj 2.2 M54B22, sad jos malo padaju preko 10 godina i cena registracije nebi trebala da bude toliko problem...

on ti izgleda ovako

M54B22

Fuel Consumption - Economy - Efficiency* : otvoreno 6.9L / -L / grad 12.2L / kombinovano 8.9L (26 mpg)

Acceleration 0 to 100 km/h (0 to 62 mph) : 8.3 s

i on je malo veci potrosac ali bar ima snage...

sto se tice m52 motora, istina sto se potrosnje tice, grad 12.5 litara sto govori i moj board comp. Otvoren put tako 6, 6.5.. ne vidim zasto je bolji taj 2.2, ima samo 20 konja vise a registracija 47 000 dinara, dok je za ovaj 23 000, nikakve performanse ne dobijes, a bacis 20ak soma vise u bunar.

Link to post
Share on other sites

Ne znam iz koje je godine apdejt.Naj noviji kako mi je receno.Uglavnom sve informacije za Tvoj auto, ces dobiti na 0631588885,Nikola.

Sto se tice dileme M52-M54 b22,ona postoji SAMO ako se gleda cena registracije!

Link to post
Share on other sites

iz koje godine je apdejt? ima li svrhe raditi apdejt za auto 2004?

Ja sam update uradio prosle godine sa softverom iz 2012. godine i mislim da ga vredi uraditi.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Napravicu copy & paste mog posta sa drugog foruma jer mi je mrsko da ponovo pisem, a koristice i ovde nekom. ;)

Ja sam skoro kupio 318i sa N42 motorom i prezadovoljan sam posle predjenih 7-8000km. N42 motor ima neke svoje bubice, a koji ga nema, i uz pravilno odrzavanje mislim da moze lepo da te sluzi, narocito ako je pre toga bio odrzavan kako treba i ako nema veliku kilometrazu iza sebe.

Poznato je da taj motor ponekad zna da prezupci ali se to resi lako i jeftino, tj. zamenom spanera koji u Delti kosta nesto malo preko 30e. Elem, prvi znaci da je spaner za zamenu su malo bucniji "rattle" zvuk pri paljenju. Tacnije, zvuk je par sekundi slican dizel agregatima. Ja sam imao taj problem i zvuk je nestao kada sam ga zamenio. Posle toga auto je osetno tisi i mirnije radi, cak sam primetio da malo bolje povlaci u niskim obrtajima. Na klipovima ispod mozes videti razliku izmedju starog, malo kraceg, spanera i novog koji je duzi i mislim da ima jacu oprugu. Na drugom klipu ces videti i zvuk motora sa spanerom koji je za zamenu.

Vidi li neko broj spanera?

Link to post
Share on other sites

11317567680 to ti je broj spanera a merenjem glave spanera koji viri mozes zakljuciti koji model imas, stari ili novi...

mada ako si skoro kupio auto najpametnije ga je zameniti...

Link to post
Share on other sites

Prilikom zamene spanera neka ti provere dal' nije slucajno preskocio koji zub i ako jeste, neka ga ponovo uzupce.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Znaci po svemu ovome sto je napisano motor n42 je extra stvar osim par stvari koje treba uraditi!Pitam vas ovo iz razloga posto sam jos uvek nisam kupio auto tj kupio sam bio passata 1.8t i posle nedelju dana prodao ga bratu tako da opet nemam auto a sve sam gledao BMW da zumem neki i ni na jednog nisam mnasao kako treba ostala mi je jedna kombinacija da mi drug uveze iz austrije ali opet ne znam ni sta da mu kazem sta da gleda po ovome sve to sam procitao po forumu ispada da je najbolje kupiti e46 2002-2004 god dizela od 150 hp ili ovaj n42.

Link to post
Share on other sites