BMW e46 320d 110kw


Recommended Posts

Pozdrav svima!

Imam problem sa cudnim zvukom motora.

Auto ide normalno, vuce kako treba, ne trosi ulje, ok je sa potrosnjom nafte...

Ali tokom voznje kada dajem gas, tj kada motor zapinje ne cuje se taj zvuk (zvecenje) i onda kada naidjem na blagu nizbrdicu sa istim gasom (znaci tada je motor rasterecen i ne zapinje) tada se javlja to "zvecenje". I kada je na motornom kocenju (kada pustim gas) to se ne cuje.

Pokusao sam da objasnim koliko sam umeo :) ako neko ima predstavu sta se desava bio bih mu zahvalan. Hvala!

Link to post
Share on other sites

sve sto sam pokusao da objasnim se desava dok se vozi auto, mada i na leru ima slican zvuk, na drugom auto sam slusao motor, mnogo "mekse" radi tisi je.

da dodam jos da su klapne su izvadjene :)

Link to post
Share on other sites

Hoce dizne tako da se cuju

I moje misljenje. Ali da ne mislimo, majstor dobar i dijagnostika dobra, pa ces biti siguran.

Link to post
Share on other sites

Dizne se cuju kad ga puknem po gasu onda cagaraju, tako mi je rekao jedan majstor... ali sto kaze leon63, samo "dobar majstor" i dijagnostika. Drugar ima neku kinesku dijag. probali smo da proverimo dizne. I sad, izbaci cetiri cilindra, upalim auto i onda samo na prvom cilindru pokazuje neku vrednos od -82.54mg/udar nije htelo (ili nismo umeli) da prebaci na druge cilindre.

Link to post
Share on other sites

jel ti se stvorio taj trip neposredno posle skidanja klapni sa usisne? Hoce motor malo bucnije da radi kad mu skines klapne na usisnoj... provjeri jel sve vraceno kako treba na usisnoj grani posle skidanja klapni i prikaci na inpa skener auto provjeri vrijednosti ubrizgavanja i preliva dizni...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

jel ti se stvorio taj trip neposredno posle skidanja klapni sa usisne? Hoce motor malo bucnije da radi kad mu skines klapne na usisnoj... provjeri jel sve vraceno kako treba na usisnoj grani posle skidanja klapni i prikaci na inpa skener auto provjeri vrijednosti ubrizgavanja i preliva dizni...

Klapne su bile skinute kad sam kupio auto. skidao sam usisnu i sve izgleda ok. A valjalo bi proveriti dizne, kazu da mogu dosta problema da prave kad ne valjaju...

Link to post
Share on other sites

Da tebi nešto ne kači spolja,npr.ventilator jer kažaš da kada ideš nizbrdo to se čuje dakle pri naginjanu auta.Skini ventilator pa probaj čuje li se.

Proverio sam i to sve stoji na svom mestu. Taj zvuk dolazi tacno sa motora. Slicno kao kad bi se na zastavu 101 stavilo mnogo ranije paljkenje :) ako si imao prilike to da cujes...

Link to post
Share on other sites

I moje misljenje. Ali da ne mislimo, majstor dobar i dijagnostika dobra, pa ces biti siguran.

Upravo sam se vratio od majstora ima Bosch-ovu dijag. (kazu da je dobra) vrednosti koje je pokazalo na injektorima je

C1 = -12.50

C2 = -12.20

C3 = -12.40

C4 = -12.30

ovo iza zareza nisam bas zapamtio 100% tacno ali ovo -12 jesam

kaze da to nema veze s mozgom i da auto ne bi radio, mozda je lose uzubljen. Njegovo misljenje...

Sta vi mislite?

Motor je radjen kod predhodnog vlasnika, upala klapna u 4 cilindar. tako da je motor otvaran!

Hvala!

Link to post
Share on other sites