Bmw 320d 136 ks


Recommended Posts

Imam neke pitanje u vezi ovog modela.Pre mesec dana sam postao vlasnik ovog modela i cini mi se da nesto ne stima oko motora.Kad sam preuzeo cini mi se da bolje isao auto nego sad.Teze pali kad je hladan i malo se dimi dok se ne ugreje.Ne kazem ide i sad ima snagu kad pritisnem ali kako se secam bilje vukao nego sad.Motor malo drugcije(glasnije)radi i imam vibraciju motora cak i auspuh se mrda.Molim vas pomozite o cemu moze biti problem i ako znate nekog dobrog majstora okoline Subotice javite me.Hvala drustvo.

Link to post
Share on other sites

Pomoći ti može samo majstor a mi ti možemo samo nagovestiti otpr.šta je kvar jer preko tastature se ne otklanja kvar.Proveri grijače za početak,odradi servis,očisti egr ako već nije crkao.Može biti i problem sa el.bosch pumpe.Uglavnom ako si kupio krša ima da ti smrkne i BMW i sve prateće,majstori,prodavci........

Link to post
Share on other sites

Hteo sam da pitm kakvu dizel sistem ima na njega jer negde sam citao da ima dve vrste(comon rail a drui se ne secam )i sta je razlika izmedju njih?

Nije kod tebe common rail,kod tebe je bosch pumpa

Link to post
Share on other sites

Polako ...

Lepo ti je vec Nino rekao, uradi osnovni servis (to svakako moras), ocisti EGR, spoji ga na dijagnostiku. Glupo je da trazis cene remonta za dizne, pumpu itd , a da nisi siguran sta ustvari treba da se servisira.

Link to post
Share on other sites

Javi sta ste ocitali i sta je problem,

pa ces onda, ako ti treba pomoc oko nabavke novih ili polovnih delova, nastaviti temu.

Link to post
Share on other sites

No danas sam bio u servisu i prikljucili diagnostiku.Nismo nasli ni jedno gresku mada kad je mereno protok vazduha tu je nesto nenormalno jer majstor kaze merena ocena van granice i kaze nije jednostsvno dal riknuo protokomer ili neki dizna daje vise nego treba.Dali vi imate neku ideju o cemu moze biti problem.Sutra cu napraviti servis samo imam jedno pitanje u vezi tog.Znaci sad sam dobio delove ali filter goriva je kao neki ulozak.Ne znam gde postoji kuciste filter goriva i kako da zamenim jer kad trazim na tubu ni jedna nije isti filer kao sto sam dobio ja iz prodavnice.Molim vas dajte neki savet.Ulje sam uzeo castrol magnatech 5w40.Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

Verovatno dizna me tuce jer smo zamenili protokomer i isti rezultate dobijemo kad merimo preko diagnostiku.Recite mi kako mogu proveriti dizne bez vadjenje jer sam video na tubu nesto da se meri kolicina povatni gorivo.

Link to post
Share on other sites

druze a da pokusas sa aditivom jednim da ti preporucim , jeste da kosta malo vise ali radi posao provereno. nisu u pitanju aditivi sa benzinskih pumpi i iz radnji autodelova.

aditiv je proveren i moze dovesti sve u normalu, posle toga.

sipa se ceo aditiv na 30litara goriva i to vozis ali sto vise na 3000-3200 obrtaja, bez gnjavaze- aditiv ima 1,5litara pakovanje

Link to post
Share on other sites

ovo je aditiv My link ozbiljan profi aditiv nije kao ovi sto mozes da kupis na bilo kom cosku. probao sam i odradio je posao nemirnog rada i dima iz auspuha na nissanu x trail, ovel vectri b, mercedesu e clasa...tvoja odluka sad,nemoj misliti da ti ja prodajem aditiv, nazoves lepo radnju koja jedina u srbiji uvozi ove marli aditive i ulja, pa neka ti posalju ako odlucis

Link to post
Share on other sites

No ovako na diagnostiku nije ispisao nista(jedino kad smo gledali protokomera vrednosti su van granice) ali simptome su ovakve.Motor vibrira nekad se pali na odmah nekad nece samo kad verglam 6-10 sec a podle ide ko zver.Dima nema.Znaci paljenje ne zavisi dali je hladan ili toplo motor i sve jedno dali je hladnije ili oma +40 stepeni.Molim vas dajte predloge.

Link to post
Share on other sites

ovo je aditiv My link ozbiljan profi aditiv nije kao ovi sto mozes da kupis na bilo kom cosku. probao sam i odradio je posao nemirnog rada i dima iz auspuha na nissanu x trail, ovel vectri b, mercedesu e clasa...tvoja odluka sad,nemoj misliti da ti ja prodajem aditiv, nazoves lepo radnju koja jedina u srbiji uvozi ove marli aditive i ulja, pa neka ti posalju ako odlucis

A sta se desava sa svom tom prljavstinom od rezervuara do dizni dje ona zavrsi?Koliko moze da pomogne toliko moze i da iskomplikuje stvari...

Link to post
Share on other sites