E46 320d touring ili Fokus 2.0tdci karavan


Recommended Posts

Planiram kupovinu kompaktnog karavana dizela, pa je trenutno izbor sveden na e46 320d restajl (150ks) i fokus 2.0 tdci/hdi (136ks) 2008-2010 god. U obe varijante do ili oko 150 hiljada km i sa vise opreme.

Moje pitanje je razlika izmedju ova dva auta u voznji, odrzavanju i ukupnom utisku i naravno pouzdanosti. Da li je e46 bolji izbor, uzimajuci u obzir da bi ford bio mladji auto. A i sa performanasama su tu negde.

Budzet je do 9000e u varijanti da se auto uveze iz Nemacke.

Kao alternative sam gledao e91 pre restilizacije i Volvo V50 2.0d 2005-2008 (isti motor kao u fordu)

Ni jedan auto nisam vozio, pa mi treba vase misljenje. Bitan mi je utisak u voznji, tj. da bude drivers car.

Link to post
Share on other sites

ako imaš 9000€ što uopšte razmatraš e46 koji vuče liniju iz 99-te,za te pare možeš odličnu e91 uvesti,,ja trenutno vozim Fokusa 2006 i mogu da ti kažem da je odličan auto i smešan za održavanje

Link to post
Share on other sites

Ja sam isto gledao ovaj Volvo v50,sad kad sam uzimao auto. Baš mi se dopada dizajn i spolja i unutra. Ali sam odustao jer mi je mali.

Verovatno ti ova informacija uopšte ne pomaže ali eto... :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

drugar 9K je mng za e46 7K je plafon za 46icu i to da bude M pack full a sa tim kesom bolje idi na e90 318d 320d,sto se forda tice ja bi pre gledao S MAX 2.0tdci perfekt auto ..... :preved:

Link to post
Share on other sites

Ok,znam da je bmw bolji, bar meni deluje ubedljivije. Interesuje me konkretna razlika u voznji. Da li je tacno da e46 moze i do 250000 bez vecih kvarova. Moj utisak je bmw prelazi vise kilometara dok ne krenu veci kvarovi (lanci, zamajci, dizne, turbine...) ali da oni kod nas stizu uglavnom i sa preko 200k km. Dok za forda nisam siguran sta se desava preko 200 hiljada. Cuo sam da taj 2.0tdci/hdi moze dosta da predje.

Za e91 se nisam raspitivao jos oko cena odrzavanja, ali cuo sam price da je skuplji osetno od e46.

Nije mi hitnno, pa bih da razmotrim sve varijante

@bmw pocetnik

Ipak sam za klasican kompakt karavan, mpv jok ;) Razgovaracu ovih dana sa majstorem u bmw servisu (neovlascenom) pa da vidim sta i kako

Link to post
Share on other sites