POTROSNJA BMW VOZILA


Recommended Posts

LJudi,mislim da bi bilo ok otvoriti jednu temu oko potrosnje ali ne ono sto pise nego vasa iskustva jer priznacete nije isto voziti u BG gde su guzve nesnosne i nekom manjem gradicu gde nisu tolike guzve.

Na ovo me je podstaklo danasnje razmisljanje o potrosnji.

Kupio sam e60 520i i po netu sam trazio da vidim kolika je potrosnja po gradu.

Negde pise 12, negde 13 to je najvise sto je pisalo. Covek od koga sam kupio mi je rekao isto do 13 litara, e sada ja ga vozim oko 70km do sada :)

i ponistio sam board, i do sada mi prijavljuje 16,8l doduse bilo je i 17,5. (vozim inace sasvim normalno, ne turiram ga, ne jurcam i ostale gfluposti)

I da ne budem lenj, pozovem danas dva oglasa koji prodaju e60 520i i pitam ih oko potrosnje. Jedan mi kaze 10 litara po gradu (Nova Varos) a drugi da je 15l po gradu (Cacak).

I sada mi nista nije jasno, koliko uopste trosi taj auto.

Znam da mi je BMW 520i e39 trosio po gradu oko 16-17l plina mada je bio slabiji motor to je motor od 1991 kubika i 150 ks a ovo je 2171 i 170ks.

Mislim da bi i mnogim ljudima pomoglo da to napisemo u jednoj temi.

recimo ovako nesto

BMW 520i e39 (1991 kubika,150ks) PO gradu (Beograd) 16l na otvorenom do 8,5 Autoput. i tako za sve modele :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest vladeta82

Moze da se spusti u gradu i na 9-10 litara ali kasno uvece kad nema guzve.Auto je maksimalno utegnut,presao je oko 140 000 km,tako da je to neka realnost!A ovo sto si ti cuo od pojedinih likova,to su ti druze lovacko-ribolovacke price.

Link to post
Share on other sites

Upravo tako...evo ja vozim e34 525i vec skoro 6 godina i potrosnja u gradu mu se krece oko 14-15L/100km ipak treba da se povuce tih 1,500kg.Elem ne vozim puno po gradu tako da na otvorenom kao sto je autoput i sl. trosi mi oko 10-11L sto je i vise nego dobro za motor te zapremine i jacine.Tako da kada se sve skupi,mesovita potrosnja u lokalu/otvoreno mu dodje 12-13L otprilike.Naravno kada se stiska pun gas potrosnja je nebitna... :D :D

Link to post
Share on other sites

e60 530d grad 10-11 van grada 6,5-8 (do 160-180)

e38 30i grad 14-16 van grada 11-13 (plina)

naravno samo ako se normalno voze

Link to post
Share on other sites

E60 530 d automatik, grad 10-11

Autoput 7 (150kmh), 9-10 (200kmh)

Van grada zavisi kako vozish 5,5 - 7

Jednom sam chisto iz zajebancije probao da ostvarim shto manju potroshnju van grada na relaciji 200km, medjugradska vozhnja, nishta preticanje, max 80kmh konstantna brzina skoro stalno, skoro da nisam ni kochio, uspio sam da minimalizujem na 5.2L.

Ali to je samo test bio :)

Sa gorivom tochenim u Srbiji, skoro uvijek troshi vishe 0,2-0,4 L na 100kmh. Isto toliko troshi vishe i zimi , mozhda i malo vishe.

Link to post
Share on other sites

U bre koje ste racundzije, sve znate u ml...

Cek da skocim na vrh strane da vidim da nisam na nekom TDI forumu??

Link to post
Share on other sites

E39 525i, dakle M54 konstrukcija motora kao tvoja, troši pri normalnoj vožnji u gradu oko 13-14L (automatik). Uz malo povremene zabave, odmah prosečna ode na 15-16L.

pa da, ali je 2500 kubika :) jaca masina kod mene je 2200..

ali i dalje nisam dobio odgovor da li je moguce da pri normalnoj voznji moj auto trosi 16,7 litara koliko prikazuje board..?

Link to post
Share on other sites

pa da, ali je 2500 kubika :) jaca masina kod mene je 2200..

ali i dalje nisam dobio odgovor da li je moguce da pri normalnoj voznji moj auto trosi 16,7 litara koliko prikazuje board..?

2200-2500, 170-192KS, nije velika razlika.

Elem ako ti je tih 16,7 litara u gradu sa čestim kreni-stani (npr beogradske gužve u špicu), moguće je.

Ukoliko je to pri normalnoj gradska vožnja sa laganom nogom na gasu i bez velikih gužvi, onda je to malo previše.

Link to post
Share on other sites

318i e46 1895cm3 118 hp na otvorenom mi trosi oko 8-9 a zato u gradu od 12 do 14 bezolovnog takoreci sa nogom u patosu gde god moze , plin mu ne gine :(

koliko inace treba da trosi ovaj motor ?

Link to post
Share on other sites