POTROSNJA BMW VOZILA


Recommended Posts

e39 m52 520i

Grad (Beograd) oko 15L (prosek, po mrtvoj guzvi kada se stoji vise nego sto se vozi, kakva je cesto, zna da ode na 18L), ibarska magistrala 8L normalne i izmedju 9 i 10L kada se vozi bas ostro (120-180km/h)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tacno 1,2 l meni vise trosi od drugarovog 525d limuzine sa manulenim menjacem. Koliko pise u knjizici meni toliko trosi. Jedno vreme sam se zanosio da radim konvereziju u manuelca ali sam odustao, da moze da se uglavi 6-to brzinac pa i da se drndam.

Link to post
Share on other sites

Ne verujem da ga ugradjuje zbog potrosnje,al iznenadio bi se prijatno koliko mu je auto brzi sa manuelnim

Skoro sam video e39 530d ,stavljen je menjac sa e90 3.0d 6 brzina,za prepravku ti treba sve sto ide za manuelni,od pedala,cilindara,kardana,pa moguce i diferencija zbog prenosa

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
46 minutes ago, nele11 said:

Mozda uzmem e39 525d manuelni menjač, koliko mu se otprilike kreće potrosnja? 

info iz prve ruke bez lazi i prevare. vozim istog karavana u top stanju, ako je takav, grad nece prelaziti 10litara ali ti je ono ako taksiras - guzva stani kreni inace ide od 8.5 do 10l grad. isti automatik trosi minimum 12-13-5 litara, ako ti ko kaze drugacija laze

sto se tice otvorenog puta ide od 5.5-6.5

ibarskom do zlatibora trosi  malo jace od 5 litara

6.5 litara je maxiamlno sto mi trosi kad ides autoput sa klimom, kao ja recimo u junu do grcke i naad , pun auto + stvari (2000km)

 

zimi je ista stvar potrosnja ne skace jer teram manje gume tako da mu dodje isto

 

ako te jos nesto zanima pitaj. ja ne pridojem auto da bi smanjivao potrosnju i pricao nebuloze kao neki iz oglasa

 

Link to post
Share on other sites
On 12/19/2015 at 7:58 AM, Nidza crveni said:

Ne verujem da ga ugradjuje zbog potrosnje,al iznenadio bi se prijatno koliko mu je auto brzi sa manuelnim

Skoro sam video e39 530d ,stavljen je menjac sa e90 3.0d 6 brzina,za prepravku ti treba sve sto ide za manuelni,od pedala,cilindara,kardana,pa moguce i diferencija zbog prenosa

zar ne moze od e46 3.0d da se upakuje menjc sa mnogo malo prepravki

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 5 months later...

Da li je realno da 530d karavan automatik 2003. izgura na 15.1L po strogo gradskoj voznji sa klimom? Znaci strogo grad Beograd, siri centar bez NBGD i autoputa... Lagana voznja, bez gasiranja.

Link to post
Share on other sites

I meni se cini. Tek sam ga uzeo, moram da propratim da li je povecana potrosnja, da li bord laze ili ja nisam sipao do cepa kad sam merio...

Link to post
Share on other sites

pusti to sto kaze bord nije merodavno,pogotovo kad tek kupis auto...

 

sipaj pun dok pistolj neizbaci,ponisti kilometrazu,odvozaj do prve crte na satu od rezervoara,to je odprilike 15ak litara kad ostane,sipaj opet dok pistolj neizbaci i izracunaj.

 

bord ce da uhvati "pravi" prosek tek posle 1000km predjenih,tad ce da laze 0.5-1l ce pokazivati nekad manje,nekad vise

 

ja sam sa mojim 530d presao oko 50.000km od kad je kod mene

uvek sipam  kao sto sam ti gore napisao pun,pa vozim do 15-20l i opet u krug

najniza izmerena potrosnja 45l potrosio na 850km,put u Grcku,prosek 5.3l/100km,voznja 130-150km/h upaljena klima,5 ljudi i pun auto stvari.

najvisa izmerena potrosnja sad ove zime januar 2017,suvi lokal ovde kod mene varijante upali ugasi na 700m-1km, i tako danima po onim temperaturama -10 -15c,tad je prosek bio 17l/100km i to je jedina zima da je bila tolika potrosnja,auto je kod mene 5 zima

Link to post
Share on other sites

Ja sam tek sad uhvatio potrošnju otkako sam uzeo auto. Išlo se za Sarajevo, pa poslije toga za Lugano, u povratku za Zagreb, i onda po povratku grad, dva puta po cca 100 km (prvi put 103, drugi put 137 km).

BG-SA-BG - 7.51/6.36 l/100km (60-160 km/h)

BG-LU-ZG-BG - 7.12/7.52/5.03/9.31 l/100 km (130-150 km/h)

BG only - 8.91/8.02 l/100 km (jbmliga kako saobraćaj kaže, ali tu oko 50-70 km/h)

Ovime gore ja zadovoljan, prezadovoljan.

Link to post
Share on other sites