kupovina BMW-a e46 320i (benzinac)


Recommended Posts

pozdrav svima...nov sam na forumu,kao i u "svetu" BMW-a..........pretrazio sam forum i nisam nasao informacije koje me zanimaju o BMW-u 320i e46....uglavnom se spomninju stariji modeli e30 ili e36....

mene zanimaju SAMO benzinci i to model e46 320i sa skoro 2200cm3 i 170ks.....(koji se proizvodio 2001-2005 god)...dakle,sta mislite o tim motorima?.....da li imaju neke slabe tacke i mane(osim cene za registraciju)........na par mesta sam procitao neke komentare da ih ljudi ne smatraju dobrom kupovinom....kakve su cene sto se tice odrzavanja,i sta najcesce strada na tim automobilima?

dalje,na sta treba obratiti paznju kada se gleda prvi put polovan e46 320i,odnosno kako pregledati taj auto?.....vozio bih auto u servis pre kupovine,ali cisto me zanima sta bih sam mogao da vidim

i da li neko zna neki dobar primerak ovog modela a da je na prodaju da mi preporuci?.....sta mislite o ova dva modela iz oglasa,da li neko zna nesto o njima?

http://www.polovniautomobili.com/oglas879491/bmw_320_i/#7

http://www.polovniautomobili.com/oglas513429/bmw_320_navitvdvdtel/

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ma nije mi toliko bitno da li je neki malo ili malo vise lepsi,najbitnija mi je pouzdanost i izdrzljivost samog auta,sto se tice mehanike i elektronike...jer nameravam da auto zadrzim sto duze u mom vlasnistvu

zato se i raspitujem o tom sestaku 320i

Link to post
Share on other sites

Odes u radnju za originalne delove ( da se uputis u svet BMW-a, pa vidis da li ces uzimati gomilu operme ili ne. tj oces lepeg ili ruznijeg )

Rekao si da te registracija ne zanima.. ok

Potrosnja goriva. Hm... ?

Pitanje je da li hoces da se vozas ili da se trkas B)

Link to post
Share on other sites

pa trkati se,u klasicnom smislu,sigurno necu....hteo bih da se vozim koliko-toliko normalno,sa stilom..:)...naravno,volim tu i tamo da stisnem gas kada za to postoje uslovi najcesce na otvorenom putu,ili kada me bas neko isprovocira,ali svakako ne spadam u neke "trkace"

potrosnja goriva me ne zanima toliko,jer godisnje prelazim oko desetak hiljada km....a sto se tice registracje,nije bas da me ne zanima,ali tu se rukovodim logikom koju mi je predocio jedan vlasnik tog sestaka e46(doduse jedini covek koga sam video uzivo da ima takav auto).....znaci,covek redovno i kvalitetno odrzava auto(mali servisi,veliki servisi) i pored te registracije on vandrednih troskova i nema za zadnjih par godina.....znaci,plati tih 200 eura vise za registraciju i to je to........pa bih bas voleo da se nadjem u takvoj situaciji,jer bi mi to odgovaralo...

ja sam prvo hteo da uzmem 320d dizela,medjutim kada sam cuo kakve on kvarove moze imati,i koliko kosta odrzavnje,smucio mi se BMW dizel....ali,koliko sam saznao sa benzincem,narocito tim sestacima,koji su normalno odrzavani,prica je potpuno drugacija......odnosno,to je onaj stari,"pravi" BMW,kako neki kazu...

pa sam se zato i uclanio na ovaj forum u nameri da saznam iskustva drugih ljudi sa tim modelom 320i i 170ks......inace,ako bih i otisao u radnju sa originalnim delovima za BMW,na koje delove bih trebao da obratim paznju koliko kostaju?......mislim,koji delovi na tom sestaku se najcesce menjaju?

Link to post
Share on other sites

Za tu kilometrazu nemoj ni da gledas delove :)

Pre kupovine proveri sta sve na autu treba da se menja. Stavis sve na papir i pazaris ako ti odgovara.

Ja nemam licno iskustvo sa benzincom ( u smislu da sam ga ja licno odrzavao ), al' koliko sam upoznat ( drugar ima 320 i ) dosta je jeftiniji od dizela sto se tice odrzavanja.

Jedino sto je meni prosek 6litara/100km a njemu 12litara/100km ( kada se ganjamo odnos je 8 litara nafte / 18l benzina ).

Tako da ti sve dodje na isto... sve zavisi koliko ces da se vozis.

Odes brate u radnju ( tako sam i ja )... Dobar dan, dajte mi papir i olovku, treba mi info za taj i taj auto... Sta najvise prodajete, koja je cena za e46i delova, a koja za e46d...

Kada ga kupis i provozas par puta bice ti sve jedno koliko kosta jer ces ga odma zavoleti :D

Link to post
Share on other sites

Odes brate u radnju ( tako sam i ja )... Dobar dan, dajte mi papir i olovku, treba mi info za taj i taj auto... Sta najvise prodajete, koja je cena za e46i delova, a koja za e46d...

A ovi po radnjama jedva cekaju tako nekog da ih smara bezveze. :dance3:

Link to post
Share on other sites

A ovi po radnjama jedva cekaju tako nekog da ih smara bezveze. :dance3:

Sve je stvar pristupa. tj ne mora biti smaranje.

Ja sam se extra ispricao sa prodavcem, kada sam spomenuo da imam auto kao on. HUH! Kao da se znamo 100 god :D

Link to post
Share on other sites

U pravu je Leon.....niti je auto 2002 niti je fabricka navigacija.Verovatno se radi o kineskom klonu fabricke navigacije koja koristi igo ili garmin softwere.....Daleko od toga da je losa podrzava puno stvari koje fabricka navigacija nema.....ali je opet klon.

Po meni je ovaj Bmw sa tom kilometrazom i tim godistem prejeftin.....Verovatno je u pitanju 380.000 km ili u nekom drugom smislu da je grbina.

Link to post
Share on other sites

Hoces li moj 328IA individual ///M paket, u stvarnom fabrickom fullu, za cenu ide dogovor, jetfinije nego ovi. Ima 193 HP. Legalno kupljen i carinjen blok od 2000cc, a potom busen blok od 2000cc na 2800cc. Isti je u perfektnom stanju, limarijski, mehanicki. Skoro je uradjen malo veci servis.

Link to post
Share on other sites

Jedino sto je meni prosek 6litara/100km a njemu 12litara/100km ( kada se ganjamo odnos je 8 litara nafte / 18l benzina ).

Tako da ti sve dodje na isto... sve zavisi koliko ces da se vozis.

Odes brate u radnju ( tako sam i ja )... Dobar dan, dajte mi papir i olovku, treba mi info za taj i taj auto... Sta najvise prodajete, koja je cena za e46i delova, a koja za e46d...

Iako sam Zlatku preko PM-a već detaljno odgovorio sve na ovu temu iz razloga što vozim upravo model auta koji njega interesuje, neću da detaljišem i pišem dva puta istu stvar. Medjutim samo što se tiče ovog citata imam par replika :)

Dizelu 320d prosek može da bude 6 litara ali u normalnoj vožnji, i to kombinovanoj, jer u gradskoj taj dizelaš troši blizu 8 litara dizela, a kad se nagazi "popije" i on bez problema 10 litara. Ne može se ni 320d nagaziti a da se prosečna potrošnja ne približi toj cifri jer ipak je to auto od 1,5 tone i to prazan, tako da svako gaženje po pedali gasa žestoko podiže potrošnju.

Što se cena potrošnih delova tiče, i to sam pisao Zlatku na PM, objasnio šta i koliko, preneo lična iskustva i savete... U principu kod benzinca mora da se pazi na kompletan rashladni sistem do prve zamene tih delova jer im od 120-130 k km počinje "krizni period" i pitanje je dana (kilometra) kad će popustiti jer im je to neki radni vek, a znaju da "riknu" i pre toga. Nakon toga je miran verovatno za sve vreme dok auto bude kod njega. Ko može da priušti, kod benzinca je najbolje preventivno odmah zameniti pumpu za vodu, ekspanzionu posudu, hladnjak i creva, i onda završen posao, zaboravite na to. Ja sam tako zamenio pumpu za vodu i termostat na 135000 km, kao i creva, a pre neku nedelju i ekspanzionu posudu koja je "ispustila dušu" nakon 10 godina i 168 k km :) Sve ovo u vezi rashladnog sistema me je koštalo oko 220 evra, sa originalnim BMW delovima (pumpa 100, ekspanziona posuda 70), ali sam ja sa tom "stavkom" praktično završio i dok je auto kod mene ne bi trebalo da uopšte bude problema sa tim. To je najveći problem kod benzinaca jer su havarije (pucanja posude, hladnjaka i sl.) kao i indolentnost vlasnika (nereagovanje na paljenje lampice za gubitak rashladne tečnosti) uglavnom vodili ka kuvanju motora, krivljenju glave itd... Kad ovaj problem rešite, rešili ste 50 % problema koje možete imati sa tim benzincem, i izvršili prevenciju potencijalno daleko opasnijih i skupljih havarija. Kažem, najbolje je preventivno odmah zameniti sve ovo pa i hladnjak, tako da "jednom zauvek" rešite problem i odagnate dileme po ovom pitanju. Kod benzinca, osim redovnog servisiranja, to je najveći problem i potencijalno može da napravi daleko veći problem od njega samoga, tako da svi koji voze benzince moraju to da imaju na umu.

Sve u svemu, za rešenje ovog "problema" treba nekih 300 evra "sa rukama", ili malo više ako se menja i hladnjak. Sve u svemu, trošak reda 450-500 evra (sa hladnjakom). Toliko kod dizela 320d košta otprilike jedna i po` dizna :) A ima ih 4. Ima i turbina, i pumpa visokog pritiska, i problem sa plivajućim zamajcem... Sve su to cifre za popravku od kojih se zavrti čoveku u glavi. Što bi rekao jedan mi prijatelj koji vozi E46 318i, tamo gde su za troškove zamene kod benzinaca cene, kod dizela treba još dopisati i nulu na kraju :) Skoro pa da je zaista tako. Četiri dizne sa zamenom su reda skoro par hiljada evra, čak je i zamena uložaka i "remontovanje" istih prilično skupo, pumpa visokog pritiska isto trošak veći od troška zamene kompletnog rashladnog sistema kod benzinca, turbina ako hoćete novu 1300-1400 evra, remont pola toga, plivajući zamajac koji na tom modelu jedva sastavi 150000 km košta sa radom maltene 1000 €.

Dalje, kod benzinca je mali servis reda 220 evra i to ako kupujete originalno BMW ulje (Castrol) koje košta nekih 14 evra po litru, a kojeg vam treba 8 litara za taj motor. Možete proći i sa 150 evra za mali servis, ako umesto ovog ulja sipate neko drugo recimo Motul, ili Mobil 1, koja su primetno jeftinija a recimo sa Motulom sam imao odlična iskustva i njihova estarska ulja su odličnog kvaliteta i znam da bi isto tako radila odličan posao u mom autu. Medjutim, kod kolege Nina sa foruma uzimam BMW ulje jer znam da je original i zato što znam da ni Motul ne može da napravi bolje ulje za BMW od BMW-a :) Elem, kažem da mali servis i sa kvalitetnim uljem (recimo pomenuta Motul estarska sintentika) može da se odradi za recimo 150-160 evra i to "sa rukama". Mali servis za dizela je maltene duplo toliko.

Sve u svemu, na neki duži rok, u principu sve zavisi od toga kako i koliko će da vam se "zalomi" oko održavanja. Možete da uzmete 320d i da ne morate da menjate ništa, imaćete skuplje redovno održavanje ali kroz potrošnju ćete opet uštedeti. Zato valjda taj svet i kupuje nove dizele :) Medjutim, sasvim je druga priča kupovina polovnog automobila. I dok su dojučerašnji klasični dizelaši bili "mačiji kašalj" za održavanje, kad i ako vam se sa ovim današnjim, common rail dizelima nešto "zalomi", onda se stvarno "zalomi"... Tu vanrednih troškova oko motora ispod 500 € nema, i to je minimum. A ako ste baš loše sreće, poput ne tako malo ljudi koji uzmu dizela sa "samo" predjenih 120000 km, naravno "pravih" :), pa mu se redom zalome i turbina, i klapne u usisnoj, i dizne, pa ga na sve to "sačeka" i plivajući zamajac, e takav vlasnik dizela uštedi sa kupovinom dizela baš onako, pristojno... :lol: Samo je pitanje ko je koliko spreman da rizikuje, i ko je koliko (ne)srećan. Ali nikako se ne može reći da je generalno pravilo da su "tu negde" za održavanje, da jedan štedi na servisima a drugi na potrošnji, jer u principu sve zavisi od toga šta će "otići" dok je auto kod vas. Ako kod dizela bar dve od navedenih stavki za tih par godina dok je auto kod vas "ode", samo te dve intervencije će "pojesti" svu uštedu koju je auto napravio po pitanju potrošnje. Da ne pominjem kakav je tek scenario ako morate da menjate i zamajac u istom periodu... Tako da, svako treba da odluči za sebe naravno, ali neka prvo stavi prst na čelo i dobro razmisli. Nije ovde pitanje koliko ko hoće da uštedi jer svi mi to hoćemo. Pitanje je ko koliko veruje u svoju sreću jer bukvalno ako vam ona okrene ledja, umesto uštede taj dizelaš može ispasti veći potrošač nego da vozite M3. I kad ovo kažem uopšte ne preteravam.

Zlatko ne znam koji auto će da kupi, ali mu svakako želim puno sreće u izboru i preporučujem da bude strpljiv. Naići će onaj pravi :)

Link to post
Share on other sites

Iako sam Zlatku preko PM-a već detaljno odgovorio sve na ovu temu iz razloga što vozim upravo model auta koji njega interesuje, neću da detaljišem i pišem dva puta istu stvar. Medjutim samo što se tiče ovog citata imam par replika :)

Što se cena potrošnih delova tiče, i to sam pisao Zlatku na PM, objasnio šta i koliko, preneo lična iskustva i savete...

Ne mora to sve na PM, ima i ostalih koje interesuje sve to. Ok za probleme koji se susrecu sa ovim modelom, nego koliko su cene potrosnog materijala i uopste stvari koje se menjaju zbog losih puteva ili kilometraze. Koliko su filteri, plocice, diskovi, kvacilo, amorti, viljuske ili elementi na trapu. Uopste delovi koji se uglavnom menjaju kod vlasnika.

Link to post
Share on other sites
Po meni je ovaj Bmw sa tom kilometrazom i tim godistem prejeftin.....Verovatno je u pitanju 380.000 km ili u nekom drugom smislu da je grbina.

a po tebi,kolika bi bila realna cena BMW-a tog godista(01-02),te kilometraze(oko 150.000) i te kubikaze (2200cm3)?

inace,hvala svima na odgovorima,a narocito hvala Mirsadu(M54) na detaljnim i iscrpnim odgovorima......preko njegovih informacija i saveta ja sam napravio prve korake u "svetu" BMW-a...:)

inace,pitao bih sve vlasnike e46-ice,da li imaju BILO KAKVIH problema sa elektricnim prozorima(da nesto pucka prilikom podizanja ili spustanja,da nece da se spusti ili podigne prozor i slicno)?

Link to post
Share on other sites

ljudi,jos jedno pitanje.....ne direktno vezano za BMW e46,ali indirektno(da ne otvaram novu temu)

znaci,koji su po vama NAJBOLJI majstori(servisi,ali ne ovlasceni)za BMW-e u Beogradu i okolini?......znaci koji su najprofesionalniji,najstrucniji itd?.........takodje,kakvo je vase misljenje o ovlascenim servisima BMW-a u Beogradu?

nekako su mi cudne stvari u vezi mastora i servisa na ovom forumu.....mislim,nema nekog zvanicnog i zadjenickog stava BMW fanova na ovom formu u vezi majstora.....npr kada pitas nekog ljubitalja HONDE koji je najbolji servis za Honde u Beogradu,vecina ce kao iz topa da izgovori ime servisa...("mile-pile" i jos par)za OPEL isto("calibra" shimanovci itd),dok ovde je nekako konfuzna situacija......neko predlaze nekog majstora "iza sedam gora i mora",za koga vecina drugih nikada nije cula,neko predlaze neke majstore sa kojima drugi BMW-ovci nisu zadovoljni itd....

ustvari da pojednostavim pitanje,da li u Beogradu postoji neki dobar,poznat,profesionalan(neovlascen) servis BMW-a sa nekim duzim iskustvom u radu i sa kojim je vecina korisnika zadovoljna?

Link to post
Share on other sites

pa pitam ovde,bas zato sto sam procitao taj podforum servisi,i nisam nasao trazenu informaciju...:)

a to je,da li u Beogradu postoji neki dobar,poznat,profesionalan(neovlascen) servis BMW-a sa nekim duzim iskustvom u radu i sa kojim je vecina korisnika zadovoljna?

ako se ovim pitanjem krse neka pravila foruma,posto to ovde nije tema,zamolio bih sve koji ovo procitaju,a znaju za onakav servis u Beogradu(ako uopste postoji tako nesto) da mi posalju PM sa imenom servisa i kontakt telefonom

Hvala :)

Link to post
Share on other sites