Pomoć oko kupovine E46


Recommended Posts

Pozdrav svima,

Prvo sam malo čitao malo vaš forum zbog informacija o E46 modelu i svemu što treba znati prilikom kupovine jednog dobrog primerka kod nas, primetio da su tekstovi puni tehničke kulture u održavanju automobila, pa sam rešio da se registrujem i postavim par pitanja.

U suštini, prijatelj je zainteresovan za E46, pa kako je on tehnički nepismen tu sam ja da pitam umesto njega.

Primetili smo da postoje varijante sa motorom od 2l ali da je oznaka negde 320, a na nekim primercima 318, generalno njega interesuje taj 2.0 sa 150 ks, ako se dobro sećam, koje bi bile osnovne stavke kad je održavanje tog automobila u pitanju, šta bi bile slabe strane i na šta obratiti pažnju, bilo bi lepo ako bismo imali okvirne cene delova koji su najčešći problem kako bi se stvorila neka jasnija slika o ceni održavanja.

Nas interesuju realni podaci, što sam u suštini i primetio kod vas na forumu, ipak ponekad se malo pretera kad su Nemačka vozila u pitanju, pogotovo vlasnici jednog od brendova umeju da glorifikuju svoje automobile, no njih bojkotujemo svim snagama.

Hvala svima unapred.

Link to post
Share on other sites

Moj auto je E46 2.0 105kw i mogu ti reci da je auto perfektan pocevsi od izgleda do udobnosti u ubrzanja kao i kvaliteta materijala. Sto se tice potrosnje krece se od 6-11L. E sad posto sam ja ugradio plin i to jedan od boljih, voznja je daleko isplativija i mogu reci da ne gubi snagu na plin kao sto se prica o tome. Tu bi ti potrosnja bila slicna, ne stedim ga i nikako mi ne predje 10ak litara. O odrzavanju, nista spektakularno mnogo, zavisi sta je u pitanju. Redovni servisi su ti oko 100ak evra na 100km i to je to. Ako te jos nesto interesuje pita, bice mi drago ako mogu da pomognem.

Pozdrav i srecno..

Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Prvo sam malo čitao malo vaš forum zbog informacija o E46 modelu i svemu što treba znati prilikom kupovine jednog dobrog primerka kod nas, primetio da su tekstovi puni tehničke kulture u održavanju automobila, pa sam rešio da se registrujem i postavim par pitanja.

U suštini, prijatelj je zainteresovan za E46, pa kako je on tehnički nepismen tu sam ja da pitam umesto njega.

Primetili smo da postoje varijante sa motorom od 2l ali da je oznaka negde 320, a na nekim primercima 318, generalno njega interesuje taj 2.0 sa 150 ks, ako se dobro sećam, koje bi bile osnovne stavke kad je održavanje tog automobila u pitanju, šta bi bile slabe strane i na šta obratiti pažnju, bilo bi lepo ako bismo imali okvirne cene delova koji su najčešći problem kako bi se stvorila neka jasnija slika o ceni održavanja.

Nas interesuju realni podaci, što sam u suštini i primetio kod vas na forumu, ipak ponekad se malo pretera kad su Nemačka vozila u pitanju, pogotovo vlasnici jednog od brendova umeju da glorifikuju svoje automobile, no njih bojkotujemo svim snagama.

Hvala svima unapred.

Na linku ispod posta je pisano o motoru i modelu koji te interesuje. Inace, to je BMW 318i sa N42 motorom od 2000 kubika i 143ks. Ja se nisam pokajao sto sam ga kupio i na forumu ima jos zadovoljnih vlasnika. Bitno je da u startu uzmes dobar i dobro odrzavan primerak. Narodski receno, bolje da se plati na mostu nego na cupriji. ;)

KLIK !

Link to post
Share on other sites

Hvala za informacije.

Temu sa linka smo naravno pročitali čim smo pronašli forum, ali evo da malo pojasnom situaciju.

Prijatelj je vozio Passat B3, da ne uvredim nekoga, ali nekako svi koje znam da imaju taj automobil ili njegovog bliskog rođaka Audi 80 nemaju ni najmanju tehničku kulturu, skoro da i ne menjaju ulje, a o nekim drugim stvarima da i ne govorim, pa tako i on na neki način. Menjao je ulje redovno za razliku od nekih koje poznajem, ali nije se automobilom opterećivao nimalo, bilo je tu desetak stvari koje kod mene ne bi prošle nikada, ali on o tome nije razmišljao sve dok je mogao da okrene ključ i nemsetano vozi, što i jeste bilo tako.

Problem je dakle nastao kad je rešio da proda svoj Passat B3 i kupi Alfu 147 i tada se i pored svih mojih upozorenja da neće moći isto da se ponaša našao u nebranom grožđu kad ga je dočekalo nekoliko stavki na koje se mora paziti kad je takav automobil u pitanju. Pronašli smo mu odličan primerak i on je shvatio veoma brzo šta je kupio kada su u pitanju stvari koje taj automobil pruža, ali nikako nije shvatio onaj deo gde on za to što je dobio treba da vrati određenim održavanjem. Uz to, on kao da se razboleo, sada čuje svaki šum, promenu u radu motora, zvuke u vešanju i slično, što jeste jedna od odlika tehničke kulture, ali on se toliko zaljubio u taj auto pa pomalo ili malo više preteruje. Pomenuću i to da on non stop drži pedalu do poda, ako je dovoljno ravno da ide 200 on će da vozi 200, da ne pominjem potezanja u 7000 rpm i slično. Rezultat je da je kupio polovan auto a ne nov i da je taj primerak došao sa lošim protokomerom i da su zvukovi za koji je mislio da su ventili ustvari bile detonacije zbog nepravilne smeše i zbog neprestanog guranja u obrtaje i oštre vožnje rezultiralo je pucanjem klipa i reparacijom motora. Uz to, imao je i par ulaganja u stvari koje su prirodne za taj motor na 170 000 km.

Da ne dužim priču, on je ubeđen da će kupovinom BMW da dobije to što hoće, da može da pritiska pedalu do poda, a da za to ne plati ništa, baš kao sa Passat B3 koji je vozao od 900-1700 rpm.

Ja sam pak ubeđen da je automobil dobar koliko i njegovi vlasnici, pa smo došli ovde da čujemo šta je to što ga čeka kupovinom polovnog E46, koje su to stavke koje će trebati da uradi nakon kupovine, jer kao što rekoh on sad čuje sve i svašta, primećuje šta nije primećivao nikada pa neće moći da vozi polovičan auto, što je na neki način i dobro.

I ja mislim da je Nemački auto dobar za njega, ipak ga poznajem, kad mu i BMW bude tražio istu pažnju nakon njegove torture on će to malo bolje podneti.

Zato nam trebaju neke okvirne cifre za automobil do 200 000 km, jer koliko mogu da vidim teško da je neki prešao manje od ovoga što smo pogledali do sada, ako ne i više od toga.

Provozali smo par primeraka i primetili da na nekima viljuške treba menjati, takođe vešanje je bilo prilično mekano i na 17 inch točkovima, da li postoji neki paket vešanja koji je dolazio uz E46 sa tvrđim i ubedljivijim ogibljenjem, takođe na par primeraka smo videli koroziju na blatobranima i rubovima, pa nas interesuju svi ti detalji šta ga čeka sa tim modelom.

Link to post
Share on other sites

razlika je i u broju cilindara,318 ima 4 cil,a 320 ima 6 cil,sto se tice tog gasa do patosa tu se nece proslaviti ni sa jednim ni sa drugim modelom,eventialno neki is da uzme pa da stiska,ici ce oba ali ce papreno da ga kosta,isto sam cuo da su malo "tanki"modeli e46 na tim viljuskama i da nisu ni malo jeftine,sad jbg,svaka voznja ima svoju cenu,pa neka bira

Link to post
Share on other sites

Pa kad je novac u pitanju sve se vrti tu oko 5k Eura.

A što se tiče aluminijumskog vešanja, može li da izdrži 50 000 km na ovim našim putevima, to je recimo oko 2 do 3 godine vožnje?

i koliko košta zamena tih trapova?

Ne reče mi niko za te rubove pozadi, je li to slučajnost ili ume da se dogodi, videli smo to na dva ili tri primerka?

I je li realno očekivati da naiđe neki do 200 000 km za ovaj novac? I to je velika kilometraža, ali teško da će pronaći 10 godina star auto sa manje kilometara na satu, ovo što smo do sada gledali na oglasima i na slikama izgleda odlično, ali uživo to nema vee sa životom, a svi su bili preko 5k Eura.

Link to post
Share on other sites

Tesko da ce da nadje restyle model za 5000e a da je dobar i da bude bez ulaganja.

Vesanje ce da izdrzi, mada i to zavisdi od vozaca. Ovaj tvoj ortak mi ne lici na nekog ko pazi na svoje stvari, bar iz tvoje price, tako da je i to diskutabilno.

Link to post
Share on other sites

Tesko da ce da nadje restyle model za 5000e a da je dobar i da bude bez ulaganja.

Vesanje ce da izdrzi, mada i to zavisdi od vozaca. Ovaj tvoj ortak mi ne lici na nekog ko pazi na svoje stvari, bar iz tvoje price, tako da je i to diskutabilno.

Pa složio bih se, a opet i ne bih, jer malo je specifičan lik, bio tipičan vozač VW, a sada je otišao u neku drugu krajnost pa se bori sam sa sobom. :)

Zapravo, on je uz sadašnji auto naučio da pazi, nema mnogo bahatosti sa alu traovima, nema guranja u obrtaje dok je motor hladan, mora da pazi uvek na nivo ulja i druge specifične detalje za taj auto, ali u isto vreme ga to umara i on bi hteo brzinu, zvuk, ekskluzivnost i ostalo što dolazi od takvog auta, a da ne mora o tome da pazi, zato želi BMW.

Lično, sumnjam da će to bilo koji auto da trpi, kakvo god da mu je geografsko poreklo, ali valjda on mora u to sam da se uveri.

Link to post
Share on other sites

Ako hoce zvuk i da ga vozi u crveno, onda neka trazi sestaka, tj. nesto preko 2000 kubika. Ti motori su rastereceniji i lakse podnese takav rezim rada a zvuk im je fenomenalan.

Na kraju krajeva, neka kupi neki koji mu se svidi. BMW se ne kupuje glavom...

Link to post
Share on other sites
Na kraju krajeva, neka kupi neki koji mu se svidi. BMW se ne kupuje glavom...

Hehe... ;)

Zbog te ljubavi je i napustio VW, pa ga sad boli ta ista glava. :)

@TOKYO

Ako se to "bivši" odnosi na nick onda jeste, a ako misliš na bivši u "TOKYO" smislu onda nije, i dalje svoj. ;)

Link to post
Share on other sites

Naravno da mislim na nick, ne vezem ljude za marku automobila... ;)

Pa sta ima covece, nisam te video godinama... :D

Kako ide ta potraga, sta tacno trazite, godiste, paket opreme, i sa kojom svotom raspolaze covek??

Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Prvo sam malo čitao malo vaš forum zbog informacija o E46 modelu i svemu što treba znati prilikom kupovine jednog dobrog primerka kod nas, primetio da su tekstovi puni tehničke kulture u održavanju automobila, pa sam rešio da se registrujem i postavim par pitanja.

U suštini, prijatelj je zainteresovan za E46, pa kako je on tehnički nepismen tu sam ja da pitam umesto njega.

Primetili smo da postoje varijante sa motorom od 2l ali da je oznaka negde 320, a na nekim primercima 318, generalno njega interesuje taj 2.0 sa 150 ks, ako se dobro sećam, koje bi bile osnovne stavke kad je održavanje tog automobila u pitanju, šta bi bile slabe strane i na šta obratiti pažnju, bilo bi lepo ako bismo imali okvirne cene delova koji su najčešći problem kako bi se stvorila neka jasnija slika o ceni održavanja.

Nas interesuju realni podaci, što sam u suštini i primetio kod vas na forumu, ipak ponekad se malo pretera kad su Nemačka vozila u pitanju, pogotovo vlasnici jednog od brendova umeju da glorifikuju svoje automobile, no njih bojkotujemo svim snagama.

Hvala svima unapred.

Pozdrav!

U LCI(redizajn,modifikovana linija koja se pojavila od 2001god) modelima e46 postoje dva motora 318d i 320d oba 2.0.

S obzirom da su to vec starija auta vrlo tesko je naci bmw-a dizela sa relativno normalnom kilometrazom.

Obrati paznju na prednji trap,glava upravljaca,viljuske,turbina,skopcajte ga na dijagnostiku...

99% primjeraka ce imati pohaban enterijer,prljave farove,kada ga gasis sav ce se stresti,imat ce lufta u selenima,viljuskama...

Link to post
Share on other sites

Naravno da mislim na nick, ne vezem ljude za marku automobila... ;)

Pa sta ima covece, nisam te video godinama... :D

Kako ide ta potraga, sta tacno trazite, godiste, paket opreme, i sa kojom svotom raspolaze covek??

Manje više na starom mestu. :)

Pa vidiš o čemu sam pisao, cifra je tu oko 5K Eura, nešto malo više ako baš zatreba. Ti razumeš bolje celu priču verovatno, pa ćeš možda lakše i moći da posavetuješ.

On bi hteo benzinca isključivo, sada vozi 147 TS, zapravo mu se sve dopada na tom automobilu, izgled unutra i spolja, zvuk motora, kako auto leži, cela ideologija mu se primila ako to može da se kaže tako. :)

Ali ga smaraju cvrčci, kao i povremeni kvarovi koje ima. Da ti ponovim ovo odozgo, on pegla taj auto kao da je firmin, znači ako može da ode u 7k RPM on će da ga tera do tamo, tako danju, tako noću, u gradu i na otvorenom ako nije 200 kmh, kao da nije ni vozio. U suštini nema šta da mu se zameri, ako si kupio takav auto onda to i vozi kako treba. On ga i održava propisno, ali sve vreme psuje zbog toga. :)

E sad, problem je što je to automobil sa 170 000 km na satu, imao je problematičan protokomer pa je zbog detonacija imao pucanje klipa i reparaciju motora, to ga je slomilo, nije mu nikako jasno kako se to dogodilo, ima dosta poverenja u BMW jer je čuo ovakve i onakve priče, pa je ubeđen da će mu uz to šamaranje BMW davati isti osećaj, ali bez tih kvarova koja su ga zadesili. Po mom iskustvu u BMW će naći kvalitetniji pristup nekim stvarima, ali sumnjam da će ga bilo šta trpeti tako da nema otkazivanje nekih sklopova prilikom ovakve vožnje.

A kvarovi su bili sledeći, protokomer, termostat na hladnjaku, trapovi, kočnice, letva volana i čini mi se cilindar kvačila. Manje više normalno za auto tih godina, ali on je izašao pre toga iz Passat B3 i njemu je to nepojmljivo.

Da ne dužim previše, zato nas interesuju svi regularni kvarovi, ako je to moguće tako nazvati, koji se javljaju na E46, šta je to na šta treba redovno obraćati pažnju, koliko te stvari koštaju za zamenu, koliko prosečno traju i slično.

Koliko vidim to su trapovi, niko mi ne odgovara primetili smo na par primeraka na zadnjim rubovima koroziju, takođe svaki koji smo probali je imao jako mekano vešanje pa nas interesuje da li postoji neki M paket vešanja, da se auto ne rola na svakoj krivini i da se ne propinje kao konj kad malo snažnije kreneš.

Dodao bih samo da smo u svakom primerku naišli na cvrčke kao i kod 147, negde više, negde manje, negde na drugim mestima unutra, negde samo u tabli, ali kako je to na svakom koji smo gledali, to je izbacio kao zamerku, nije mu više važno, valjda... :)

Link to post
Share on other sites