Recommended Posts

Da ne bi spamovao drugima teme, odlucio sam da otvorim svoju. Trebao bi da idem da gledam jedan e46 320d sa motorom od 150hp, pa bi voleo vas iskusnije da mi kazete na sta najvise da obratim paznju? Inace vozim ovaj sa 136hp i prezadovoljan sam, ali ovaj sto bi da gledam mi je zapao za oko i pokusacu da napravim neku kombinaciju. Pa bi da mi pomognete da dobijem sto vise infotmacija koje ce mi pomoci. Hvala unapred

Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Te klapne bi i na tvom trebao da skines ako ih vec neko pre tebe nije skinuo. Bilo je dosta price o njima na forumu. Ukratko, skidanjem ne gubis gotovo nista a mozes da spases motor jer te klapnice znaju da se otkace i iz usisne grane, gde se nalaze, nadju put do motora...

Obrati paznju na sve na sta si gledao prilikom kupovine tvog sadasnjeg auta. Zamajac, Bosch pumpa, turbina, dizne...

Link to post
Share on other sites

Ok, moja greska. Ja sam mislio da i stari ima.

Link to post
Share on other sites

Ove komentare da ostanem na ovom ni ne citam, jer da je tako ne bi se ni raspitivao oko drugog.

Realno mi je restajling lepsi, a i ovaj sto treba da gledam mi je full bar po slikama. Znam da je uzivo drugacije. Nisam pogresio sa ovim mojim, nadam se da necu ni sad. Ako neko ima jos saveta samo pisite.

Link to post
Share on other sites

ja sam imao tu nesrecu sa klapnama, pa znam kako boli, zato i spominjem. Isto tako je pozeljno da proveris cilindre, ili kako radi na vecim brzinama. Moj je recimo isao perfektno po gradu, ali kad izadjem na autoput, ubaci me u safe mod posle 140kmh, pa se ispostavilo da su klapne otisle i u turbinu.

A i generalno, auto tesko ide na vece brzine ako ima neki problem, ili se bar muci i zapinje.

Pa jos ako hoces perfektan auto, treba da gledas i da li je negde radjena limarija, gitovanje itd, ali to je vec sitnicarenje :)

Nego mene zanima kakav je taj sto je tebi zapao za oko, kad imas onako bruka lep auto, daj slike :)

Link to post
Share on other sites

Ovaj moj ide odlicno, ja ga vozio najvise 200kmh, ali to samo jednom da vidim kako ide :) Veoma lako do 150-160, sto su brzine koje ne prelazim.

Provericu sve sto budem u mogucnosti, bolje da i platim nekog da mi odradi sve provere nego da posle placam popravke.

Slike kacim u ponedeljak ;)

I jos jedno pitanje koliko realno vredi ovaj moj?

Link to post
Share on other sites

oduzmi jedno 10kmh na tih 200 ako hoces realnu brzinu po gps-u :) Tebi svaka cast kad mozes da se obuzdas da ne ides preko 150.

Sto se tice vredosti, uporedi na polovniautomobili.com sa nekim koji je najpriblizniji tvom, pa je otprilike ta cena. Prodaja inace ide jako slabo u poslednje vreme

Link to post
Share on other sites

Na satu bilo okruglo 200 :) Nisu nasi putevi po meni za vece brzine, zato uglavnom i vozim 120-130 najvise, jedino na auto putu vozim brze.

Cuo sam da je jako tesko prodati, zato cu i da idem na plac prvo da pitam da li bi menjali, jer mi se taj restajling bas svideo, ako ne napravim neki dogovor i ne budem zadovoljan stanjem njihovog auta, opet imam ovaj moj sa kojim sa jako zadovoljan.

Link to post
Share on other sites

posalji slike ovog potencijalnog, pa da uporedimo odokativno da li valja menjati se :)

sto se tice autoputa, Bg-Zg je fantastican, ravan, nema guzve, pogotovo kad se prodje skretanje za aerodrom (stavise posle simanovaca se nekad desi da nema nikoga).

ako hoces da vezbas 0-100, imas kod Tempa na kvantasu, potez od groblja do raskrsnice za tempo B)

btw, mogli bi nekad da organizujemo okupljanje tamo :)

edit: tek sad vidim da si iz sombora, haha, zaboravi za tempo kod kvantasa

Link to post
Share on other sites

Neda mi se sad, posto sam preko mobilnog na netu, pa mi je cimanje to oko slika. Probacu sad da nadjem link pa da postavim. Ja sam trenutno u Indjiji, relativno blizu Bg, a vrlo rado bi dosao na neko okupljanje :)

Vidim ti sve lokacije i puteve za brzu voznju poznajes :P

Link to post
Share on other sites

ima iste felne kao moj hehe

svidja mi se koza i sportski volan

ne svidja mi se euro3, 5 brzina, niska cena koja sluti na skorije skuplje servise, i sto je izgleda italijan (proveri nalepnicu pozadi i okvir tablice ako pise na italijanskom)

Link to post
Share on other sites

Pa kad pogledam ostale oglase i nije toliko niska cena, ipak je to 2002 god. meni se svidja izgled i spolja i enterijer, jedino moram da vidim sve ovo sto mi pisete u temi, a sto se ne tice samog izgleda. I meni se cini da je Italijan, ali videcemo.

Link to post
Share on other sites

bez obzira na godiste, ipak kozna sedista i sportski volan, nije klot verzija. Verovatno ces imati neko ulaganje u skorijoj buducnosti. Treba videti u kakvom su stanju turbina, zamajac. Ako nije galvanizovana limarija onda treba da pazis da li je negde udaran, pa gitovan, ... ma da ne lupam sad, ako ti se svidja i imas da ulazes, uzimaj:)

Link to post
Share on other sites

Druze budi JAKO pazljiv pri kupovini auta sa placa. Pogotovo ako je tvoj auto utegnut, jbs 15 konja i restyling. Radili smo svojevremeno dubinska i poliranja za tri velika placa ovde u NS, i za 85-90% uvezenih automobila ti je sledeca procedura: carina + igranje sa kilometrazom; limar (ili udarani ili cukani); farbar; mehanicar da pokrpi malo mehaniku; dubinsko+poliranje i gas na plac. Znaci budi jako obazriv pri kupovini osim ako ne ides preko placa koji drzi neki tvoj prijatelj. I ja sam mislio nije bas tako lose stanje na placevima dok nisam video celu proceduru 300 puta bukvalno. I to iz prve ruke jer je limar bio u istoj ulici gde i perionica i vidjao sam kola cim stignu kakva su i sta se dalje sa njima radi. Znaci pazi jako sta uzimas, 10-15% kola ako je dobro na placevima plafon, gledaj dobro i premeri sve da se ne kajes posle. Nek je sa srecom sta god da odlucis!

Link to post
Share on other sites

Oteraj ga na neku domacinsku diagnostiku,vizuelni pregled kvalitetnog limara,provozaj po rupama da proveris trapove,i stanje motora kod dobrog mehanicara,iskljucivo bmw servis!!!

Imas batu na mirijevu,ako je ozbiljna kuca nema razloga da ti ne daju da ga oteras kod "svog" majstora.Nije malo 6000e da zalepis na krpacinu,a ima ih vise nego dobrih auta.

Link to post
Share on other sites

Kmam komsiju koji dovozi auta iz Italije i dobro znam kakva auta dolaze odande i za koje male pare ga nasminka da bude kao nov. Ne zalecem se nigde, prvo cu sve dobro da proverim, a i posle svega dobro da razmislim o kupovini.

Nisu mi bitni u prvom planu tih 15konja, kao prvo svidja mi se enterijer i sto ima lepu opremu, onda sto je crn i spolja izgleda lepo, bio sam u prilici da prodjem pored placa, ali nisu radili, pa sam onako u prolazu samo pogledao.

On na pravoj diagnostici mora da pokaze pravu kilometrazu?

Koliko bi realno trebao da doplatim ako je auto dobar?

Link to post
Share on other sites

Bas lepo izgleda, i oprema je dobra. Ako je u istom stanju kao tvoj uzimaj, ako je losijem stanju ne isplati se uzimati naravno. Kilometraza je malo sumljiva, obavezno je proveri. Koliko ja znam ako upisu dobro kilometrazu svuda gde treba on ce ti izbaciti tu upisanu km na dijagnostici, a ako ne upisu kako treba prijavljivace ti gresku. Ne mozes nikad biti 100% siguran pa gledaj ostalo u kakvom je stanju za tu kilometrazu - enterijer i slicno...

Link to post
Share on other sites