E46 320d vs 318 d 2003 god


Recommended Posts

Poz ljudi.Jos nisam kupio auto oni koji su citali moje postove znaju o cemu se radi :-) prvo sam trazio benzinca ali kad sam se naslusao svega i svacega definitivno sam odustao i da bila je prica nikako dizel dok ga nisam probao :-))) e sad posto trazim dizelasa ono sto me interesuje jeste razlika ovih dva modela koji se pokazao kao bolji!?Da napomenem vozio sam 320d 150 ks i zadovoljan sam kako povlaci auto i kako ide kad kazem vozio sam prosao par desetak km cisto da ga osetim.

Link to post
Share on other sites

Dizela bih uzeo sam ako je extra ocuvan i sa malo realnih km ali retki su takvi i cena im je realno visa ,srecno u potrazi

Link to post
Share on other sites

Trenutno vozim 320D '05 150ks -meni je i to malo al jbg :rolleyes: samo jedan savet- ako nisi do sad uvozio auto iz CH, dobro se raspitaj oko svih procedura i visine nameta... dosta se razlikuje spram uvoza iz EU (samo carina je 15% spram 1% za EU, pa na tu sumu ide pdv)

Puno sreće u potrazi, naoružaj se strpljenjem i odma reaguj kada nađeš pravi :)

Link to post
Share on other sites

kao sto je gore vec Debeljko napisao,dovoljno je reci 115 vs 150 ,moje misljenje je,ako novac nije problem (cini mi se da je 318 jeftiniji malo), trebas uzeti 320,dosta znaci taj visak konjica :D ja inace vozim 320d i jako sam zadovoljan,ne znam sta si pre vozio ali moja reakcija posle passata i volvo a kad sam seo u njega je bila "jebo te ala ovo vuce " :D

Link to post
Share on other sites

Trenutno vozim 320D '05 150ks -meni je i to malo al jbg :rolleyes: samo jedan savet- ako nisi do sad uvozio auto iz CH, dobro se raspitaj oko svih procedura i visine nameta... dosta se razlikuje spram uvoza iz EU (samo carina je 15% spram 1% za EU, pa na tu sumu ide pdv)

Puno sreće u potrazi, naoružaj se strpljenjem i odma reaguj kada nađeš pravi :)

hahahahah imao sam strpljenja do pre nedelju dana vise nemam.A sto se tica uvoza da imao sam par auta iz CH doduse nista se ja nisam pekljao oko papira niti iamm pojma kako ide znam da ide nesto skuplje ali pravo da ti kazem nije me to zanimalo tako da NE ZNAM.

Link to post
Share on other sites

kao sto je gore vec Debeljko napisao,dovoljno je reci 115 vs 150 ,moje misljenje je,ako novac nije problem (cini mi se da je 318 jeftiniji malo), trebas uzeti 320,dosta znaci taj visak konjica :D ja inace vozim 320d i jako sam zadovoljan,ne znam sta si pre vozio ali moja reakcija posle passata i volvo a kad sam seo u njega je bila "jebo te ala ovo vuce " :D

Pa znas kako nije mi to nesto bitno da li je 118 ili 150 ps odavno me preslo to potpisivanje i neka manijacka luda voznja a i u principu auto sa 150ps vice nije to neka konjaza pa da sad kazes topim se kako ide jbt i te fore to moze da kaze neko ko i nije vozio nesto jace ali opet kazem nije mi to presuno koliko mi je bitan paket opreme i samo stanje vozila.Ono sto se ovde prodaje sto sa auto-placeva sto su uvezli ovi prevaranti pa preprodaju ...BRATE MILI u radijusu od 150km oko Jagodine ja nisam nasao auto koji inace trazim.Ako nekoga interesuje i gledao preko oglasa polovni automobili mogu ga posavetovati ono sto sam ja video da covek ne puca pare dzabe za put

Link to post
Share on other sites

Ja ovaj moj imam vec godinu dana. Snaga ti ne koristi samo za potpisivanje i divljanje (ja moj jos ni jednom nisam potpisivao).

Npr. mnogo znaci kad pretices smarace i kamione na magistralnim putevima, preteknes za par sekundi i ne treses se ako ide neko u susret

Ili kad natovaris auto sa jos par krsnih drugara, a on i dalje vuce kao da si sam... primera koliko hoces.

Link to post
Share on other sites

da sam na tvom mestu uzeo bih 320d ako se vec dvoumis izmedju ta 2 motora, jer mislim da su isti samo konjaza veca, sto se odrzavanja tice, ako zapadnes u probleme ni jedan ni drugi nisu jeftini za odrzavanje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...