Recommended Posts

Pozdrav,interesuje me ako bih nasao kozna sedista sa grejacima sta bi bilo potrebno da bi oni i proradili posto auto fabricki nema grejace. Takodje (sto je manje bitno ) i ako budu elektricna sta je potrebno prepraviti da prorade. Prethodni vlasnik je zamenio kozni enterijer upravo iz razloga sto nije imao grejace u sedistima. Ima li neko iskustva sa onim sedistima iz M modela sa prevrnutom kozom sa strane?

Link to post
Share on other sites

Imam ja za karavana kozni sa kadicama, eletro podesiva , grejaci i memorija za 400 evra, crna bez ostecenja, ali trazim od lika da mu dam moja i doplatim 300, jer mi moja ne trebaju ni zasta.

Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da li je ovo neka provokacija ili...? Po oglasima su tolike cene lik za kozne kadice i tapacire trazi 320 eura nazalost ne pase mi zadnja klupa od karavana.

Nije provokacija, bice jos koji dan na oglasima,brat moj prodaje

Link to post
Share on other sites

Zvao sam lika u Krusevac, dao mu predlog nije hteo, ostavio sam mu broj kada se predomisli.

Link to post
Share on other sites

Nije provokacija, bice jos koji dan na oglasima,brat moj prodaje

Ma mislio sam na Leona nisam dobro razumeo sta je hteo da kaze,sada sam ukapirao. Zvao sam i ja lika u Krusevcu od njega sam uzeo i ablender. Sedista su super samo za karavana a zato sam i pitao moze li nekako da prorade grejaci kod mene i elektrika.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

imas li neiskoristenih konektora, odnosno viska zica u odnosu na fabricki dzek...ako imas verovatno i imas grejace...kod manuelnih sedista je jako lako utvrditi da li imaju grejace....

samo sto ih je jako tesko ugraditi...ja sam uz moja fabricka sedista dobio i dugmice ali nikad nisam skontao kako to treba ugraditi, previse je komplikovano kao retrofit jedino da koristis aftermarket dugmice pa da ih ugradis u samo sediste

ovako nesto...

20120329104941add50e982d088a2a1a5ce114af821ef1.jpg

Link to post
Share on other sites

Pa logički gledano bi trebalo da ima džek odozdo, zar ne...?

Znači pored instalacije za airbag-ove još neki.

Edit

Preduhitrio me kolega.

Link to post
Share on other sites

nisi ti mene najbolje razumeo, svaki e46 ima jedan konektor imao on elektro sedista sa grejanjem ili apsolutno nista....

kolicina zica na konektoru sedista ti kaze kakvu opremu sediste ima...

Seatheating73.jpg

ako imas u konektoru ovakve tri zice na samom sedistu onda imas grejace....

Link to post
Share on other sites

to mi je bas cudno posto samo suvozacevo sediste ima senzor prisutnosti u kolima...odnosno foliju...

Mozda ti je na predhodnim sedistima bila ostecena pa je predhodni vlasnik ugasio na diganostici gresku trajno, odnosno zaobisao foliju...

airbagovi nemaju veze sa sedistem...imaju veze sa zatezacima pojaseva i sa tom folijom...tako da nemas sigurno problema sa ispravnoscu airbagova

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Imam u e39 kozna sedista sa grejacima, kupio sam i modul sa prekidacima, sta mi jos treba da to proradi?

Da li ima jos neki modul?

Ako ima neko da zna da ugradi NS i okolina moze broj telefona?

Link to post
Share on other sites

Nema nista vise. Sad dobra volja i rad. Ima posla povezati sve lepo: prekidace, sedista, GM modul i osiguracku kutiju. Vodi racuna o debljini provodnika, isti trpe veliko opetecenje, da se ne istope i daleko bilo zapale nesto.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Nasao sam jednog koji bi pokusao da poveze sediste ali on misli da nemoze na original prekidace jer fale releji pa bi da ugradi

neke prekidace odmah kod sedista.

@Leon63 sta kazes na ovo jel idu dodatni releji i da li imas shemu za instalaciju?

Link to post
Share on other sites

Vidi sa MikiSM sa foruma. On je skoro radio povezivanje grejaca

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Uzmes fabricku konzolu sa prekidacima grejaca, dzekove obavezno. Od sedista do konzole idu 2 zice(za jedno sediste), i od konzole do osiguraca idu 3 zice. Nije toliko komplikovano, ja sam kod mene povezao.

Evo ukratko za zice:

Vozaceva strana;

A1 zeleno ljubicasta pin 25

A2 braon pin 24

A3 belo zelena pin 23

A4 braon -ide na karoseriju masa

Suvozaceva;

B1 zeleno zuta pin 25

B2 braon pin 24

B3 belo plava pin 23

B4 braon, masa ide na karoseriju

Od sedista do konzole;

B1.1 zeleno zuta pin 1

B3.1 belo plava pin 20

A1.1 zeleno ljubicasta pin 13

A3.1 belo zelena pin 21

Iz konzole do osiguraca;

K bus belo crveno zuta , ide u konektor

Terminal 30 crveno ljubicasta , drzac a46 , slot F42 30ampera osigurac

Terminal R ljubicasto plava, drzac A47,

slot F12 7.5 ampera osigurac

Link to post
Share on other sites