Lanci za sneg


Recommended Posts

ne lozi coveka. ako bas mora da stavis stavi samo nazad, pod uslovom da napred imas zimske gume kako bi upravljao. ako ias 4 dobre gume lanci ti nece trebati nikad samo u kepek ubaci vrecu sljunka sto zbog tezina sto da imas ako zatreba, da se ne falim puno meni na e39 nikad nije bilo potrebno da stavljam lance, uz kopaonik bez probleam kad je veliki sneg

Link to post
Share on other sites

O cemu vi pisete, kakva sva cetiri tocka, kakav dzak???? Ne vozi gde ladu specijal. Druze ako imas dobre zimske gume sara 5 mm i vise, ne brini. Ako treba popeces se i na masnu banderu. Posem iskustveno svake godine idem na Kop, Staru planinu, Divcibare i nikad nisam stavljao lance, ni bilo kakve dzakove sa peskom. Ako se put cisti izlazis bez problema, ako rokne smet ni 8 lanaca i 10 dzakova ti nece pomoci.

I jos jedan savet minimum pola rezervoara. Zna put da bude zakrcen i ljudi se smrzavaju jer nemaju goriva da bi se grejali.

Link to post
Share on other sites

Lada specijalka :dance3: :dance3: Matorac davnih dana terao samo sa dzakom peska u gepeku,lance nije nikda stavljaoo :prankster2: :prankster2: :prankster2: Dobre zimske gume i sa Benkom gde hoces :D

Link to post
Share on other sites

Ja sam u Bosni sa Golfom 6 i novim gumama skoro bio u problemu na uzbrdicama koje su dugacke i vise od 500m. Non stop je asc treperio u trecoj i usporavao auto, srecom imao sam lepe zalete. Nemam slike tog dela bas jer sam se borio da izadjem uzbrdo. Retko koji bmw bi prosao tu bas tako lako

7d9402e07116e3e80e8c82f353e62c3a.jpg

0c307f2b6f5e241d6df99e7dd6cc5d5d.jpg

Link to post
Share on other sites

Zakon je kod nas da su obavezni u gepeku van naseljenog mesta. Ti tamo u italiji em nemas snega em ciste ako ima, pa ti je dozvoljeno da palamudis. Kod nas zimi ni ne dolazis verovatno pa ne znas koliko koliko ne ciste

ja sam svoj sneg gazio u ladi1500s u vreme kada se benzin kupovao u kuvanim flasama po 2L , kada su zimske gume bile pojam a pozivi za vojne vezbe stizali samo boraniji ....

a sto se zakona tice TI da ga postujes , verovatno bi prijavio radnju i izdavao fiskalni racun

i ja ne dolazim kod VAS , nego svojoj kuci u svoj zavicaj i budi siguran da sam ja za svoju drzavu ucinio vise nego ti da se jos jedanput rodis .

Link to post
Share on other sites

oduvek , kada je bilo mnogo snega .... lanci su se stavljali , AL na kapiju .

naravucenije za osobe nivoa inspektora blaze .... kada napada mnogo snega , zakljucaj kapiju i sedi kuci

Link to post
Share on other sites

u periodu od 1. novembra do 1. aprila vozila moraju biti opremljena sa sve četiri zimske gume, ako se zbog vremenskih uslova na kolovozu nalazi sneg, led ili poledica. Dubina gazećeg sloja na pneumaticima za zimsku upotrebu ne sme biti manja od 4 mm.Ukoliko su vremenske prilike u toku zimske sezone takve da nema snega i leda na kolovozu, zimski pneumatici neće biti obavezni.

U pomenutom periodu, van naseljenog mesta, obavezno je posedovanje lanaca ili drugih uređaja za povećanje trakcije u prtljažniku. Lanci se montiraju na pogonske točkove na deonicama puta koje su označene znakom obaveze upotrebe lanaca kada je sneg na kolovozu.
U naselju, vozila ne moraju biti opremljena lancima, odnosno drugim uređajima za povećanje trakcije.

Link to post
Share on other sites