Recommended Posts

Ovako drugari. Posto mi je trebalo za moj bmw e46 neki delovi i pozovem otpade po srbiji cene da se ubijes dranje. Odem kod drugara u Svecku i pitam ga jel ima ovde otpad neki, kaze on ima i mi odemo. Kupio sam komande za volan za 50 kruna sto je 6 eura. Cd player fabricki za e46 20eura i srbiji mi trazili 120e!!!!!!! U srbiji otpadi deru i prodavnice. U sveckoj navigacija 150eura fabricka sa modulima!!!

Link to post
Share on other sites

Ajmo sad i sa tobom da se pozabavimo, jer dosta me ljudi zove za delove i bas kao ti se postavlja. Kaze posto hladnjak za e36, ja mu kazem 80e, i onda pocinje kuknjava imam nov za te pare i onda mi dignu pritisak! Jeste imas nov za te pare, ALI TURSKI! Ja ne prodajem polovan turski pa da cena bude 30e, nego polovan behr koji je nov 200e!! Takodje i ta hauba, u orginalu je preko 250e nova samo oplata, bez onog sundjera zastitnog i slicnih zajebancija. Ok jaca je cena jer je auto malo stariji, ali je u principu 3x jeftinija od nove orginalne. Morate razgraniciti neke stvari ljudi, nemojte lupetati. I auto od soleta ima oko 12-14 godina, to je u Svedskoj za presu, a kod nas je opasna masina

Link to post
Share on other sites

puno druze,puno....ja sam moju kockicu prodao bas iz tog razloga,auto sam platio 900e,a posle ispada da mi treba 100e,za polovan hladnjak,to je bas puno,bio on original ili ne.svi delovi za njega su skupi,al bas skupi.puno je bmw izvikan,a ustvari ,skupi delovi,registracija,potrosnja.svako jutro budis komsije sa detonacijama ,i onda kazu,to je do kablova,scecica...promenis to,onda opet,pa onda dodje na red fals vazduh,pa vidis guma protokomera pukla ,pa aj opet za nju 35e,pa membrane,filteri,stelovanje smese,i na kraju kaze majstor ,uvek ce biti detonacija,sta god uradio,jer auto nije namenjen za obican plin vec sekvent....ili paljenje na benzin ,al naravno,nasi ljudi cim ugrade plin,zaborave benzin,i naravno srecnom kupcu kockice ostane da ulozi neke male pare ,za pumpu ,dizne itd :) volim bmw i opet cu ga kupiti,al ovo sto sam napisao je realnost

Link to post
Share on other sites

Miki_36 mene ne zanima da ja kupujem i trgujem sa delovima. Dosao sam kao turista i bzv pitao i kad sam video cene kupio. A i jos nesto udji na blocket.se i uverices se da je cena e46 slicna ovde kao i u srbiji!!! A kod nas je problem sto otpadi na kolima prave duple pare a ovde ne!

Link to post
Share on other sites

puno druze,puno....ja sam moju kockicu prodao bas iz tog razloga,auto sam platio 900e,a posle ispada da mi treba 100e,za polovan hladnjak,to je bas puno,bio on original ili ne.svi delovi za njega su skupi,al bas skupi.puno je bmw izvikan,a ustvari ,skupi delovi,registracija,potrosnja.svako jutro budis komsije sa detonacijama ,i onda kazu,to je do kablova,scecica...promenis to,onda opet,pa onda dodje na red fals vazduh,pa vidis guma protokomera pukla ,pa aj opet za nju 35e,pa membrane,filteri,stelovanje smese,i na kraju kaze majstor ,uvek ce biti detonacija,sta god uradio,jer auto nije namenjen za obican plin vec sekvent....ili paljenje na benzin ,al naravno,nasi ljudi cim ugrade plin,zaborave benzin,i naravno srecnom kupcu kockice ostane da ulozi neke male pare ,za pumpu ,dizne itd :) volim bmw i opet cu ga kupiti,al ovo sto sam napisao je realnost

Druze , problem je u tome sto kod nas i kad neko kupi dobar auto u 90% slucajeva brzo od njega napravi kantu jer se lose odrzava , ugradjuje plin...

Kada bi ljudi predhodno seli i razmislili o autu na nacin sta trazim od auta i koliko me to zadovoljstvo godisnje koste , veruj mi da bi situacija bila drugacija . Plin je postao standardna oprema u regionu da ne kazem u Srbiji a onda koje kakve cica mace idu uz to , ne mos i jare i pare , hoce ljudi da se voze u dobrom autu a da nista ne kosta , kada se ta svest promeni bice bolje ocuvanih auta .

Link to post
Share on other sites

Ajmo sad i sa tobom da se pozabavimo, jer dosta me ljudi zove za delove i bas kao ti se postavlja. Kaze posto hladnjak za e36, ja mu kazem 80e, i onda pocinje kuknjava imam nov za te pare i onda mi dignu pritisak! Jeste imas nov za te pare, ALI TURSKI! Ja ne prodajem polovan turski pa da cena bude 30e, nego polovan behr koji je nov 200e!! Takodje i ta hauba, u orginalu je preko 250e nova samo oplata, bez onog sundjera zastitnog i slicnih zajebancija. Ok jaca je cena jer je auto malo stariji, ali je u principu 3x jeftinija od nove orginalne. Morate razgraniciti neke stvari ljudi, nemojte lupetati. I auto od soleta ima oko 12-14 godina, to je u Svedskoj za presu, a kod nas je opasna masina

Ok je cena za novu haubu sto mi je rekao, tu nema price, ali 80e za polovnu je jako mnogo po meni, ima ih u extra stanju sa izolacijom za 40-50e,a ok stanje za 20-30e. Takodje bitna je i marka dela,kao i stanje istog i tu se slazemo. Razgraniceno je sve i niko ne lupeta ali da neki ljudi deru - deru, sto i mogu da rade svako ima pravo da ceni svoju robu kako misli a naravno i kupac moze da je uzme ili ne. On je npr. trazio za lezaj sa glavcinom nov 80e,sto je uredu - ovde je u radnji 8000 swag, a iz prve ugradnje marka(ne znam tacno naziv) 12000din. Ja ne zovem pa kukam kad mi kazu za cenu vec se zahvalim pa vise ne zovem, nisi me razumeo dobro, cene nekih delova su visoke ne vezano za godiste automobila i to je normalno, ali takodje je realno stanje da mnogi deru za delove i da ima manje trgovaca koji su korektni

Link to post
Share on other sites

puno druze,puno....ja sam moju kockicu prodao bas iz tog razloga,auto sam platio 900e,a posle ispada da mi treba 100e,za polovan hladnjak,to je bas puno,bio on original ili ne.svi delovi za njega su skupi,al bas skupi.puno je bmw izvikan,a ustvari ,skupi delovi,registracija,potrosnja.svako jutro budis komsije sa detonacijama ,i onda kazu,to je do kablova,scecica...promenis to,onda opet,pa onda dodje na red fals vazduh,pa vidis guma protokomera pukla ,pa aj opet za nju 35e,pa membrane,filteri,stelovanje smese,i na kraju kaze majstor ,uvek ce biti detonacija,sta god uradio,jer auto nije namenjen za obican plin vec sekvent....ili paljenje na benzin ,al naravno,nasi ljudi cim ugrade plin,zaborave benzin,i naravno srecnom kupcu kockice ostane da ulozi neke male pare ,za pumpu ,dizne itd :) volim bmw i opet cu ga kupiti,al ovo sto sam napisao je realnost

Ja sam zadovoljan kockom, i delovi po meni nisu mnogo skupi, malo iznad proseka; registracija - jbg kao i za sve; potrosnja malo jaca ali takve su i performanse i uzivanje u voznji. Ja sam za 970e kupio kocku, znaci kao i ti, i znao sam da ce biti ulaganja 400-500e sto je i normalno, ko ne plati na mostu plati na cupriji. Da si dao u startu 1200-1300e bolje bi prosao i imao manje ulaganja. Inace imam obican plin i nisam imao problema nikad sa detonacijama, moze kocka na obican plin. Bitno je uzeti u solidnom/dobrom stanju i malo uloziti srediti sta treba i to je onda druga prica...

Link to post
Share on other sites

Na zapadu havarisani automobili,dotrajali,sa većim oštećenjem motora i slično idu na otpad kao STARO GVOŽĐE,otpad ih dobija za džabe,neki put sam vlasnik auta mora da plati otpadu da mu odveze auto dok u ređim slučajevima vlasnik dobije neku nadoknadu.Dakle u zavisnosti od zemlje,stanja auta i slično ovo je realnost i ovako je.Dakle kad otpad dođe do nekog e46 za 100-500e onda ima računa da daje delove za male pare.Kod nas je drugačije.Ima po oglasima udarenih,havarisanih e46,e39 i svako može pogledati koliko vlasnici traže za takve automobile,e46 dizel NE POSTOJI ispod 1500e ma u kakvom stanju bio.Pa zar mislite da će neko ko plati 1500e za izlupatog i pohabanog BMW sa koga će i onako pobacati trećinu delova i onda davati delove pošto zašto,ma hajde molim vas.Stavite sve na računicu,kupiš auto,treba ti plac,treba ti radionica,alat,rafovi,radna snaga.Sve to košta i onda čekaš 20-50-100e.Nikome nije u interes da skupo prodaje delove i da mu sede po garaži,ali zakon trgovine je takav da nabavka diktira koliko će se nešto prodati.Razmislite malo.

Link to post
Share on other sites

Da se nadovežem,to bi bilo isto kao kad bi neko rekao kako kod nas deru za gorivo jer je 1 litar 1.5 euro a npr. za te pare se može kupiti 20 litara u Emiratima,Saud.Arab,Venecueli i sličnim zemljama proizvođačima.

Link to post
Share on other sites

Poredis babe i zabe! Ja sam pre godinu dana za c klasu 2002 w203 cd player platio 50e! Zvao sam 10 otpada po srbiji niko mi nije trazio vecu cenu od 80e. A, za bmw 120 ajde molim te!

Link to post
Share on other sites

Haha u pravu si.. Vidim da ti je previse dosadno u zivotu pa pokreces nebulozne teme.. Pogledaj kao sto nino rece cene stranaca. Takodje pogledaj sta imas u autu kasetu ili cd? E pa vidi 80% auta ima kasetu, tako da plati pa se klati kako kazu. To je isto kao da imas platnena sedista, a hoces kozna u takvoj kombinaciji da ti neko doplati. U velikoj si zabludi covece, al nema veze.. Bitno je da ide kao M

Link to post
Share on other sites