Ugradnja klime na e34, cena?


Recommended Posts

Koliko bi kostala ugradnja klime na 525i m20?

koliko sam ja citao dosad po forumu to izadje oko 500e,naravno ako nemas svoju klimu koju bi ugradio vec sve sto treba + ruke mislim da su neki pisali da je krajnja cifra oko 500e

Opet neka napise neko ko prodaje ili ugradjuje klime,ja sam napisao cisto orijentacije radi ;)

Link to post
Share on other sites

Bogami, lepa cifra. Sve ukupno. Kad sam kupovao zimus auto nije mi bilo bitno da li ima klimu ali sam pogresio. Da se skupimo jos eurica pa na posao. poz

Link to post
Share on other sites

Malo dobre volje i bez problema se ugradi, najbitnije je da imas sve sto ti je potrebno, kompresor, hladnjak, sva creva, onaj tajfun unutra sa motoricima, panel, nosac kompresora, druga remenica ako tvoja ne odgovara, trebaju ti oni otvori za ventilaciju sa potenciometrom toplo hladno koji se nalazi na sredi kokpita ima jedan potenciometar gore dole, treba ti onaj tunel za protok vazduha sto ide pored menjaca i ispod rucne, treba ti onaj ECU za klimu koji ujedno regulise i rad motorcica ide ispred polen filtera, kao i "sablja" koja regulise rad ventilatora. Deluje jako slozeno ali se sve gadja i sve moze da se napravi da radi super.

Link to post
Share on other sites

Zaboravih i ventilator klime...ima i jednostavnije bez da menjas ovo unutra sve, kompresor, hladnjak...da se spoji ventilacija, doda se samo jedan relej koji ce paliti kompresor i ventilator, spoji se sa prekidacem i to je to. Ova prva varijanta fakticki dobijes kao fabricku, a ova je neka improvizacija koja radi skroz OK.

Link to post
Share on other sites

Auto je fabricki bez klime. Nesto mi se ne svidja prva varijanta gde bih morao, izgleda, rasturiti pola auta :( . Mora se dobro razmisliti i presabrati. poz

Link to post
Share on other sites

Ti najbolje znas, ima posla ali je izvodljivo, i najbitnije je da nadjes nekog da ti to uradi pazljivo, nije nista komplikovano ali da ti vrati sve kako treba da ne polomi se nesto i da posle ne drnda skripi pucketa....

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

E da se ubacim cas. na e34 520 (m50) sa fabrickom klimom ima sve kad ukljucim dugme za klimu posle nekog vremena (10-15-30sec) se upali zelena lampica i kao promeni zvuk ventilator,Ali ne duva nista hladnije ili jedva hladnije od obicnog ventilatora. Jel to freon fali ili nesto trece kako da sam proverim ako je moguce dal ima gas?

Link to post
Share on other sites

Ne verujem da ces moci sam proveriti stoposto da li fali freona. Sevis. Tamo provere i odmah urade test curenja.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Miki, imas li sliku te konzole? Moze i sa neta. Stavlja li se ona umesto postojeće ili pored nje?

A jesu ruke Bobane tvoje ili bi me poslao u tudje ruke? :) Koliko su one u toj priči?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...