termostat-ventilator


Recommended Posts

Poz svima.imam jedan ,dva ,mozda i vise problema,naime..termosta donji ,je blokiran,izvadjen,neznam,motor mi nikako ne dostize radnu temperaturu.na pola ,kao sto bi trebalo..Ok to razumem jer cim nema termostata naravno nemoze ni da podigne temperaturu,,sta me muci.? Ventilator,,na dijagnostici kod ovog jednog majstora se javlja kvar na FENU(ventilatoru),probaop je vise puta da obrise..nemoze..Kaze da je pokusavao da ga on preko dijagnostike aktivira,kako neznam,,ali valjda da mu da pobudu i pokrene ga prva,druga brzina,neznam i da to neradi..Njeovo misljenje je da je otisla elektronika ,ona dole na kucistu ventilatora i da cu letos imai problem i sa klimom,i sa grejanjem motora,da li je moguce tu elektroniku popraviti,da se ne kupuje drugi polovan ventilator posto koliko cujem novi nisu jeftini,a ni polovni ,,a i neznam bas neku cenu koliko se krecu?..I dali je uopste moguce da bez termostata kojeg nema,,posle sam zvao prethodnog vlasnika,koji kaze da nema termostata uopste,izvadjen..,da se taj ventilator upali..(znaci bez termostata a preko dijagnostike)??Dane kupujem ventilator ako je mozda samo do termostata..jer verovatno je to sve povezano ovaj zatvara,motor podize temp,ovaj otvara pali ventilator itd..logika,a i tako to radi jel..Ako neko zna ili je imao problem,hvala na odgovoru.,ako neko zna koliko se krecu ti polovni ispravni ventilatori (ako mora da se kupuje)neka mi posalje u pvt poruku ..ako je mozda ovde zabranjeno neko reklamiranje ,majstora itd..zbog politike sajta..sta znam..Pozdrav svim dobrim ljudima,,da vas lepo sluzi vas BMW,i da nemate problema..Hvala jos jednom unapred svima koji ce ovo procitati i pokusati da mi objasne,pomognu ..

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Stavi sam ,,tj kupio elektroniku ..polovnu za ventilator..koja kosta 150e...i to bez kucista dakle dao sam mu moj motor i propeler,a on meni njegov motor sa propelerom i elektroniku..inace nova kosta,komplet oko 47000 din...Ali mogu vam reci da ovi sto prodaju polovne delove ,su toliko nemilosrdni,i bezobrazni da je to cudo jedno..trebalo bi da im covek trazi fiskalni racun,majke mi...dabogda njima kola crkavala svaki drugi dan..pa stalno oni nabavljali i menjali delove..Ja razumem da to kosta,i da tu ima posla ali je definitivno ucenjivanje kupaca..(ne svi)ali sa kojima sam ja imao iskustva su ..zlo...i na njih se ovo odnosi....Naravno da nemam novaca za odrzavanje auta nebih ni vozio bmw,,ne zalim se na to svakako..ali.....definitivno sa nama kao ljudima nesto ne stima....sta god da ih pitas....skuplje je kod njih deo nego nov u prodavnici..pre neki dan sam zvao lika za senzor sp.temp..omn mi kaze 30 e plus city..posta..ja zovem bg.line oni ljudi oko 2400din nov??/ Mislim no commm..Pa kupujmo polovno..hahah mislim makar na te sitnije stvari..Preteruju zaista preteruju..Za neke pohvala .koji su realni za neke ..uzas..Ali ima koliko sam video i rubrika koje treba obici a koje zaobici..heeh pa mozda tamo i navedem ime autotpada...a nalazi se izmedju Cacka i KV....Cudo!!!!

Link to post
Share on other sites

pa ako ima jeftinije nisi trebao uzeti bas taj od 150e,ali ako cemo realno skoro 3 puta je jeftiniji nego nov,uglavnom cu cene jake za ono sto se trazi,tj sto je kvarljivo....takva je sudbina

Link to post
Share on other sites

pa ako ima jeftinije nisi trebao uzeti bas taj od 150e,ali ako cemo realno skoro 3 puta je jeftiniji nego nov,uglavnom cu cene jake za ono sto se trazi,tj sto je kvarljivo....takva je sudbina

Hahah da...kao i kod doktora i spomendzije,jel sto je mladji umro spomenik skuplji ili dete mladje bolesno ,,tu ga cepaj....Kada se zaglibi u blatu...negon tudjoj muci netreba preterano zaradjivati to je bila moja poenta cele price..a ne da uvredim bilo koga..naravno..govorim uopsteno..Pa ko se nadje uvredjenim,,on se nasoa u celoj prici i drago mi je da se uvredio ..on je i ciljan..(ne mislim na tebe WICE ..ti si prokomentarisao samo kao i ja..nebitno..:)

Link to post
Share on other sites

Da se ukljucim ,

zaci temeratura mora da stoji na pola zakovana,moras prvo zamjenuti donji termostat kosta cca 70 eura i mali na EGR ventilu kosta cca 40eura ,nakon toga vidi sta se desava sa ventilatorom dal pali klimu kad je ukljucis ,imao sam isti problem i isao sam obrnutim redom .

nije ukljucivao klimu u ljetnom periodu kupio sam i ugradio nov ventilator kompletan sa elektronikom platio ga 250 eura jer elektronike nema nigdje i klima pocela da radi ,tek kad je dosao zimski period primjetio sam da nepostize radnu temperaturu i zamjenim donji termostat i opet isto pa onda gornji termostat i sad sve bespijekorno radi.oba termostata se mjenjaju u kompletu.Nakon svega kad sam vratio film u tom ljetnom periodu sjetio sam se da mi temperatura na otvorenoj cesti bila u plavom i sve sam to povezao.Kompjuter dobiva signal temperarure motora i ako nije sve uredu onda brka i desi se da modul ventilatora strada .Navedene cijene su bez ugradnje

Nadam se da ce ti biti od koristi.

pozdrav

Link to post
Share on other sites